Yurt Dışı Uçuşları Ne Zaman Başlayacak? Sınır Durumu Hakkında Bilgiler

Coronavirüs nedeniyle etkilenen sınır kapıları ve uçuş durumlarının özetini aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz. Tablodaki bilgiler farklı kaynaklardan derlenmiş olup seyahate çıkmadan önce yetkili kurumlardan görüş almanız önerilir. Coronavirüs nedeniyle dünya çapında pek çok ülke, kapsamlı seyahat kısıtlamaları uyguluyor. Bu uygulamalar nedeniyle, iş, aile veya turistik nedenlerle seyahat etmek geçici olarak mümkün değil. Seyahatiniz Coronavirüs'ten etkilendiyse veya acil nedenlerden ötürü yapmanız gereken yolculuklar bulunuyorsa aşağıdaki tabloyu takip ederek gitmek istediğiniz yere ulaşımın mümkün olup olmadığını görebilirsiniz. Sorularınızı yorum kısmından iletebilirsiniz, konuyla ilgili bilgimiz olması durumunda yorumunuza cevap verilecektir.

Güncelleme: Türk Hava Yolları'ndan yurt dışı uçuşlarla da ilgili bir açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre şirketin yurt dışı uçuşları Haziran ayında başlayacak fakat Haziran'da uçuşlar sınırlı olacak. Detaylı bilgi için tıklayın.,

Türk Hava Yolları'nın yanı sıra Pegasus'tan da uçuşlara dair bir açıklama geldi ve mayıs ayının sonunda yurt içi uçuşlara başlanacağı söylendi. Detaylı bilgi için tıklayın.

SunExpress ise uçuşlarına 4 Haziran itibariyle başlayacağını duyurdu. Detaylı bilgi için tıklayın.

Not: Dış hat uçuşlarının ne zaman başlayacağı vatandaşların merak ettiği bir konuydu. Uçuşlarla ilgili bilgilendirme yapan Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaislamoğlu konuyla ilgili çalışmalarını Sağlık, Dışişleri, Kültür ve Turizm bakanlıklarıyla yoğun iş birliği içinde yürüttüklerini ve uçuşlarda vatandaşların tedbirler konusunda gereken hassasiyeti göstermelerini beklediklerini belirtti.

Ülkemize yapılacak uçuşlarla ilgili de konuşan Karaismailoğlu, Sağlık Bakanlığınca alınan kararlar neticesinde planlı uçuşlarla ülkeye gelen vatandaşların 14 günlük izolasyonlarının, havalimanlarında yapılan muayeneleri sonrasında, kendi evlerinde yapılacağını belirtti.

 

Güncel Corona haberleri için tıklayınız.

 

 

 

İngiltere Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

İngiltere, yurt dışından gelenlerin varışta 14 gün karantinaya alınmasını şart koşuyor, ancak bu kuralı 10 Temmuz'da "düşük riskli" olarak gördüğü bazı ülkeler için iptal etti.

 

Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda, İngiltere ile genel olarak aynı kuralları getirmiştir, ancak biraz farklı olabilir. Daha önce seyahat koridorları listesinde yer alan birkaç ülke kaldırıldı, bu da bu destinasyonlardan gelen yolcuların karantina altına alınması gerektiği anlamına geliyor.

 

Estonya, Finlandiya, Cebelitarık, Almanya, Yunanistan (Girit ve Mikonos, Lesvos, Santorini, Serifos, Tinos, Zakynthos hariç), Grönland, İrlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Norveç, San Marino, İsveç ve Vatikan'ın karantinaya almasına gerek yok. Diğerleri için karantinaya şartı var.

 

Diğer ülkelerde olduğu gibi, ülkede sağlık hizmeti sunmak için seyahat eden sağlık çalışanları gibi bazı meslekler bu kurallardan muaf. Varışta, kendini izole etmesi gerekenlerin yolculuklarını ve iletişim bilgilerini sağlamaları gerekiyor.

 

01.10.2020

 

İngiltere, Türkiye ve Polonya'yı seyahat koridoru listesinden çıkararak yeniden "karantina uygulanacak ülkeler" arasına ekledi. Türkiye'den İngiltere'ye gidecek kişilerin 14 gün süreyle tek bir adreste kendilerini karantina altına almaları gerekecek.

 

Slovakya Covid-19 güncellemesi

 

20.10.20

 

Avustralya, Avusturya, Bulgaristan, Kanada, Kıbrıs, Çin, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Japonya, Lihtenştayn, Litvanya, Letonya, Monako, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, San Marino, Slovenya, Güney Kore, İsveç, İsviçre ve Birleşik Krallık, Vatikan Şehri " düşük riskli ülkeler ve bölgeler " listesine eklendi.

 

Çekya Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

İspanya dışındaki tüm AB üye ülkeleri artık düşük riskli yani yeşil listeye alındı, yani gezginler Çek Cumhuriyeti'ne hiçbir kısıtlama olmaksızın girebilirler. Bunlara Andorra, Avustralya, İzlanda, Japonya, Kanada, Güney Kore, Lihtenştayn, Monako, Federal Almanya Cumhuriyeti, Norveç, Yeni Zelanda, San Marino, Tayland, Tunus, İsviçre, Vatikan Şehir Devleti ve İngiltere de eklendi.

 

İspanya şu anda "kırmızı" olarak sınıflandırılıyor ve turistlerin varışta negatif bir koronavirüs testi sunmaları gerekiyor.

 

ABD Covid-19 güncellemesi

 

Salgının NewYork başta olmak üzere hızla yayılıyor, ölümlerde ciddi artış var. Vaka sayısı ile dünyada 1. sıraya yerleşti. Vakaların ölüm oranı 10%

 

Ohio, Luisiana, New York, Kaliforniya, Illinois, Connecticut ve New Jersey eyaletlerinde vatandaşların evde kalmaları emrediliyor.

 

18 Mart itibari ile Avrupa'ya gidiş ve geliş 30 gün süre ile kapatıldı, İngiltere hariç. Kara sınırlarında acil giriş ve çıkışlarla sınırlandırıldı.

 

Kara sınırları açık, sadece zorunlu geçişler yapılıyor.

 

Çin Covid-19 güncellemesi

 

Covid-19 yayılması kontrol altına alındı, minimuma indi. Hastaların tedavisi tamamlandı.

 

23 Ocak'ta başlatılan Wuhan karantinası 7 Nisan'da kalktı, toplu ulaşım araçları hizmete başladı. Çalışanlar işlerine dönüyor. Yurtdışından gelenlere 14 günlük karantina uygulanıyor.

 

Kara sınırları açık, sadece zorunlu geçişler yapılıyor.

 

Hindistan Covid-19 güncellemesi

 

24 Mart'ta ülke genelinde 21 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

 

Kara sınırları açık, sadece zorunlu geçişler yapılıyor.

 

Rusya Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

Uçuşların devam edebileceği 13 ülkeyi içeren bir liste hazırladı: Birleşik Krallık, Macaristan, Almanya, Danimarka, İtalya, Hollanda, Norveç, Polonya, Finlandiya, Vietnam, Çin, Moğolistan ve Sri Lanka. Mart ayında uluslararası uçuşlar durduruldu. 8 Haziran'da Rusya, koronavirüs hafifledikçe kısıtlanan sınırlarını kısmen yeniden açacağını açıkladı. Ayrıca Rusya tıbbi tedavi arayan veya aile üyeleriyle ilgilenen yabancılara izin veriyor.

 

Almanya Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

Türkiye’den Almanya’ya ticari uçuşlar 5 Haziran itibariyle başladı

 

17 Ekim itibariyle riskli alanlara yeni ülkeler eklendi. Hırvatistan'ın Zagreb ve Međimurska bölgeleri; Finlandiya'da Ostrobothnia; Macaristan'da Veszprém; Fransa'nın tamamı artı Martinik; İrlanda'nın Orta-Batı Güney-Batı, Orta-Doğu, Batı ve Midlands; İtalya'da Campania ve Liguria; Polonya'da Kujawsko-Pomorskie, Małopolskie, Podlaski,Pomorskie ve Świętokrzyskie; Portekiz'in Norte bölgesi, Slovenya'da Jugovzhodna Slovenija, Pomurska ve Podravska; İsveç'te Jämtland, Örebro, Uppsala, Stockholm; İsviçre'de Fribourg, Jura, Neuchâtel, Nidwalden, Schwyz, Uri, Zurich und Zug; İngiltere'nin East Midlands ve West Midlands. Malta'nın tamamı, Hollanda ve Slovakya da listeye eklendi. Almanya, ülkeye girişlerinin ilk üç gününde yüksek riskli bölgelerden ülkeye giren insanlar için koronavirüs testi için ödeme yapmayı teklif etti.

 

Fransa Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

Fransa İspanya ve İngiltere’den gelen yolcular için gönüllü karatina öneriyor.

 

AB üye devletlerinin yanı sıra Andorra, Avustralya, Kanada, Gürcistan, Holy See, İzlanda, Japonya, Lihtenştayn, Monako, Yeni Zelanda, Norveç, Ruanda, San Marino, Güney Kore, İsviçre, Tayland, Tunus, Birleşik Krallık'tan gelen gezginler ve Uruguay'ın 15 Haziran'dan beri sağlık sertifikası veya varışta herhangi bir karantina olmaksızın ülkeyi ziyaret etmesine izin verildi.

 

Ancak Fransa Dışişleri Bakanlığı, İspanya ve İngiltere'den gelen yolcuların her iki ülkede de yürürlükte olan düzenlemelere "karşılıklı olarak" gönüllü karantinaya girmelerinin istendiğini açıkladı. AB Konseyi'nin tavsiyesine göre Fransa, 1 Temmuz'da sınırlarını AB üye olmayan 15 ülkeye yeniden açtı.

 

İtalya Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

İtalya'da sınırlar, 9 Mart'ta yürürlüğe giren ülke çapında bir kilitlemenin ardından AB, İngiltere, Schengen bölgesi, Andorra, Vatikan, San Marino ve Monako vatandaşlarına 3 Haziran'da açıldı.

 

31 Temmuz'a kadar, varıştan önceki 14 gün içinde aşağıdaki ülkelerden herhangi birinde kalan veya transit geçiş yapan çoğu yolcunun İtalya'ya girişi yasak: Ermenistan, Bahreyn, Bangladeş, Bosna Hersek, Brezilya, Şili, Kosova, Kuveyt, Kuzey Makedonya, Moldova, Karadağ, Umman, Panama, Peru, Dominik Cumhuriyeti, Sırbistan

 

İtalya'ya gelen tüm yolcuların Dışişleri Bakanlığı web sitesinde, İtalya için seyahat kısıtlamalarıyla ilgili güncellemeleri de içeren bir yolcu formu doldurmaları gerekiyor.

 

Bununla birlikte, Bulgaristan ve Romanya'dan gelen yolcular ve aşağıdaki ülkeler dışında kalan tüm ülkelerden gelen yolcuların 14 gün boyunca kendi kendilerini karantinaya alma zorunluluğu var.

 

Karantina zorunluluğu olmayan ülkeler:

 

Avusturya, Belçika, Kıbrıs, Hırvatistan, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve İzlanda, Lihtenştayn, Norveç, İsviçre, Birleşik Krallık, Andora, Prensliği Monako, San Marino Cumhuriyeti ve Vatikan.

 

Tüm İtalyan yolcu gemileri, bir sonraki duyuruya kadar faaliyetlerini askıya aldı.

 

İspanya Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

İspanya 21 Haziran'da AB üye devletleri, Schengen bölgesi ülkeleri ve İngiltere ile sınırlarını yeniden açtı. Gelen yolcuların hiçbiri kendi kendini tecrit etmek zorunda değildi. Portekiz tek istisnaydı, ancak iki ülke arasındaki sınır 1 Temmuz'da yeniden açıldı. Ülke, AB Konseyi tarafından onaylanan üye olmayan ülkeler listesine de açıldı.

 

İrlanda Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

Türkiye’den İrlanda’ya uçuşlar 22 Haziran’da başladı.

 

İrlandalı sağlık yetkilileri, İrlanda'da ikamet edenler de dahil olmak üzere, Kuzey İrlanda dışında İrlanda'ya gelen herkesin varışta 14 gün boyunca kendi kendini tecrit etmesini talep ediyor.

 

12 Ekim itibariyle, İrlanda yeşil listede yer alan tüm AB / AEA ülkelerinden tamamen kaldırdı. Nakliyeciler, pilotlar ve denizcilik personeli gibi temel tedarik zinciri hizmetlerinin sağlayıcıları için muafiyetler mevcut olsa da, gelen ziyaretçilerin İrlanda’ya varışta geçmiş seyahat bilgilerini beyan ettiği bir yolcu formu doldurması gerekiyor.

 

İzlanda Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

İzlanda, 15 Haziran'da AB ve Birleşik Krallık gezginlerine yeniden açıldı. İzlanda'ya gelen yolcular için sunulan seçenekler, COVID-19 için iki kez tarama testine gitmek, ikinci testin sonuçları bilinene kadar beş günlük karantinada kalmak veya sınır taramasından geçmeyip, bunun yerine karantinada 14 gün geçirmeyi seçebilirler.

 

Test sonuçları pozitif olanlar, kendi kendilerini tecrit etmek zorunda kalacaklar. Hükümet, seyahat kısıtlamaları, karantina ve ya tecrit nedeniyle ülkeyi terk edemeyen şu anda ülkede bulunan tüm yabancı uyrukluların, kalışlarının yasal olabilmesi için kayıt yaptırmaları gerektiğine karar verdi.

 

Hollanda Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

Türkiye’den Hollanda’ya 20 Haziran itibariyle uçuşlar başladı.

 

Hollanda hükümeti, 1 Temmuz'a kadar üçüncü ülkelerden zorunlu olmayan seyahatleri kısıtlamıştı, ancak AB vatandaşları - İngiliz vatandaşları da dahil - artık ülkeye girebiliyor. Ancak, Andorra, Avusturya (Innsbruck ve Viyana), Belçika (Antwerp, Brüksel-Başkent Bölgesi, Liège ve Walloon Brabant illeri), Bulgaristan, Hırvatistan, Çekya, Danimarka (Kopenhag, Faaborg-Midtfyn ve Slagelse), Fransa (Paris), Bouches-du-Rhône, Seine-Saint-Denis, Val-de-Marne, Hauts-de-Seine, Seine-et-Marne, Essonne, Val-d'Oise, Yvelines, Sarthe, Rhône, Gironde bölümleri, Haute-Garonne, Gard, Var, Vaucluse, Hérault, Alpes-Maritimes ve Loiret, Côte-d'Or, Seine-Maritime, Nord, Corse-du-Sud, Haute Corse, l'Ain, Ille-et-Vilaine, Isère , Loire, Loire-Atlantique, Maine-et-Loire, Pas-de-Calais, Puy-de-Dôme, Pyrénées-Atlantiques, Pyrénées-Orientales, Tarn-et-Garonne, Aveyron, Bas-Rhin, Haute-Marne, Indre -et-Loire, Landes, Marne, Meurthe-et-Moselle, Seine-Maritime, Tarn, Vienne, Ariège, Aube, Charente, Doubs, Gers,Haute Loire, Haues-Pyrénées, Haute Vienne, Oise, Somme ve Saône et Loire), Yunanistan (tüm Yunan adaları), Macaristan (Budapeşte), Malta, Monako, Portekiz (Metropolitana de Lisboa ve Leziria do Tejo Bölgesi), Romanya, İspanya , İsviçre (Cenevre Kantonları, Freiburg ve Vaud) varışta 14 gün süreyle kendi kendini karantinaya almaları şiddetle tavsiye ediliyor. Diğer birçok ülke gibi, el sıkışmak, sosyal mesafeyi korumak ve el yıkamak gibi konularda katı kurallar geçerli.

 

Belçika Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

Türkiye’den Belçika’ya uçuşlar 25 Haziran’da başlamıştı.

 

AB ülkelerinden gelen yolcular için PCR testi olması gerekiyor

 

Belçika’ya giriş yapacak olan yolcular Avrupa'daki birkaç ülkenin belirli bölgelerini ziyaret etmişse, Belçika'ya döndüklerinde karantinaya alınıyor veya COVID-19 testi yaptırması gerekiyor. Bunlar arasında Bulgaristan, Kıbrıs, Almanya'daki belirli bölgeler, Fransa'da birkaç bölge, Yunanistan, Hırvatistan'daki birkaç bölge, Lihtenştayn, Lüksemburg, Monako, Hollanda'daki bazı iller, İspanya ve Birleşik Krallık ve diğerleri bulunmaktadır.Belçika'ya gelen tüm uçak yolcuların " Halk Sağlığı Yolcu Yer Belirleme Formu " doldurması isteniyor ve form sınır yetkililerine teslim ediliyor. Belçika’dan AB ve Schengen ülkelerine ve bunların dışındaki ülkelere zorunlu olmayan seyahatlerde kısıtlama getiriliyor.

 

Letonya Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

10 Ekim'den itibaren Letonya, yüksek riskli ülkelerden gelen yolculara 10 günlük karantina uygulaması başlattı. Bunlar arasında vaka sayısı hızla artan Andorra, Çekya, İspanya, Hollanda ve Belçika da yer alıyor. Ayrıca bu ülkeler de karantina listesine eklendi: Fransa, Birleşik Krallık, İzlanda, Lüksemburg, Slovakya, Romanya, Macaristan, Slovenya, Avusturya, İrlanda, Malta, Portekiz, Danimarka, İsviçre, Hırvatistan, Polonya, Monako, San Marino, İsveç İtalya, Litvanya, Bulgaristan, Estonya, Lihtenştayn , Yunanistan ve Almanya. Düşük tehdit listesinde sadece beş ülke var: Letonya, Finlandiya, Norveç, Kıbrıs ve Vatikan.

 

Litvanya Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

Litvanya, yaşadıkları ülkede COVID-19 görülme sıklığının son 14 takvim günü içinde nüfustaki 100.000 kişi başına 16 vakayı geçmemesi koşuluyla sınırlarını AB, AEA, İsviçre ve Birleşik Krallık vatandaşlarına açtı. Bu ülkelerden gelen yolcuların kendi kendini izole etme gereklilikleri kaldırıldı.

 

Ancak Vilnius, İsveç, Rusya, Beyaz Rusya, Portekiz ve ABD dahil COVID-19'dan en çok etkilenen 50 ülkeden gelen vatandaşları veya sakinleri için 14 günlük bir izolasyon şartı getirdi. Önceden, sadece kendi kendilerini izole etmeleri "tavsiye ediliyordu".

 

Luxemburg Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

Türkiye’den Luxemburg’a ticari uçuşlar 22 Haziran itibariyle başladı.

 

Lüksemburg'un Almanya ile sınırı 15 Mayıs'ta yeniden açıldı ve Avrupa dışından seyahat yasak olsa da, diğer Avrupa ülkelerine seyahat kısıtlaması yok. Lüksemburg ayrıca, Avustralya, Kanada, Çin (AB düzeyinde karşılıklılık onayına tabi), Gürcistan, Japonya, Karadağ, Fas, Yeni Zelanda, Ruanda, Sırbistan, Güney Kore, Tayland, Tunus'tan seyahatlere izin veren AB listesine bağlı kalıyor.

 

Bulgaristan Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

Türkiye’den Bulgaristan’a 10 Haziran itibariyle ticari uçuşlar başladı. Bulgaristan 46 ülkeden gelen ziyaretçileri kısıtlama olmaksızın karşıladı.

 

Bulgaristan, hükümetin internet sitesinde listelendiği üzere 1 Haziran'da AB ülkeleri, İngiltere, San Marino, Andorra, Monako, Vatikan, Sırbistan ve Kuzey Makedonya vatandaşlarının yanı sıra sağlık çalışanları ve Bulgar vatandaşlarının aile üyelerine sınırlarını açtı.

 

Cezayir, Avustralya, Kanada, Gürcistan, Japonya, Fas, Yeni Zelanda, Ruanda, Güney Kore, Tayland, Tunus, Uruguay, Ukrayna'dan seyahat edenlerin de negatif bir COVID-19 testi sunmalarına gerek kalmadan içeri girmelerine izin veriliyor. Ancak diğer ülkelerden gelenlerin test vermesi gerekiyor.

 

Yunanistan Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

Türkiye’den Yunanistan’a 10 Haziran itibariyle uçuşlar başladı.

 

Çek Cumhuriyeti ve Polonya'dan gelen yolcuların Yunanistan'a girişlerinden 72 saat öncesine kadar negatif COVID-19 testi yaptırmaları gerekiyor.

 

Romanya Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

Romanya uluslararası ticari uçuşları askıya aldı.

 

AB ülkeleri ile Norveç, İsviçre, İzlanda ve Lihtenştayn'dan gelen kişilere giriş izni veriliyor ancak menşe ülkelerindeki insidans oranı Romanya'dakinden daha yüksekse yolcuların 14 gün boyunca kendi kendilerini izole etmeleri gerekiyor.

 

Ukrayna Covid-19 güncellemesi

 

28.08.2020

 

COVID-19 vaka sayısındaki artış nedeniyle, Ukrayna'daki karantina uygulaması 1 Kasım 2020'ye kadar uzatılmıştır, kısıtlayıcı tedbirler 31 Ekim 2020 tarihine kadar yürürlükte kalacaktır.

 

Ukrayna pandeminin yayılmasını önleme tedbirleri kapsamında, 29 Ağustos 2020 gece yarısından, 28 Eylül 2020 gece yarısına kadar sınırlarını vatandaş olmayanlara kapatacaktır, ancak uluslararası araç sürücüleri ve mürettebatı bu kısıtlamalardan muaftır.

 

Kaynak: IRU

 

Azerbaycan Covid-19 güncellemesi

 

15.09.2020

 

Türkiye’den Azerbaycan’a 15 Haziran’da uçuşlar başladı.

 

Azerbaycan Devlet Gümrük Komitesi, pandeminin yayılmasını sınırlamak için aşağıdaki önlemleri almıştır:

 

Önleyici tedbirler artırıldı ve tüm gümrük sınır kontrol noktalarında uygulanmaktadır

 

Ülkeye giren tüm araçlar hem sabit bir dezenfeksiyon cihazı ile hem de manuel olarak birçok defa dezenfekte edilmektedir

 

Gürcistan Covid-19 güncellemesi

 

Marneuli ve Bolnisi kentleri 20 Nisan'a kadar karantinada. Diğer bölgelerde 7 Nisan itibari ile karantina kalktı. Ateş kontrolü sonrasında sürücülerin sağlık durumları elverişli ise ülkeye kısıtlama olmaksızın kabul edilmekte. Türkiye Gürcistan sınırındaki Sarp Sınır Kapısı'nı 15 Mart itibari ile kapattı.

 

Ermenistan Covid-19 güncellemesi

 

Ülke genelinde OHAL ilan edildi. Vaka sayısı düşük rapor ediliyor, salgın yavaş ilerliyor. Türkiye'den Ermenistan'a ve Ermenistan'dan ülkemize yapılan taşımalara sınır kapıları kapalıdır.

 

İran Covid-19 güncellemesi

 

19 Şubattan itibaren Covid vakaları artarak devam ediyor. 23 Şubat’ta Türkiye İran arasında bulunan Gürbulak, Kapıköy, Esendere, Dilucu kara sınır kapıları kapatıldı. 15 Nisan tarihinden itibaren her gün İstanbul-Tahran uçuşları mevcut. Son durumu kontrol etmek için linki tıklayınız https://www.istairport.com/tr/yolcu/ucus-bilgileri/giden-ucuslar

 

Irak Covid-19 güncellemesi

 

18.03.2020

 

Vaka sayısı hızla artıyor, ölüm oranı yüksek. 24 Şubat’ta Türkiye Irak arasındaki Habur ve Üzümlü kara sınır kapılarını kapatıldı. 15 Nisan tarihinden itibaren her gün İstanbul-Bağdat uçuşları mevcut. Son durumu kontrol etmek için linki tıklayınız https://www.istairport.com/tr/yolcu/ucus-bilgileri/giden-ucuslar

 

Suriye Covid-19 güncellemesi

 

Yapılan test imkanlarına bağlı olarak bildirilen hasta sayısı ve ölüm oranı çok düşük. 13 Mart'ta bazı sınır kapıları kapatıldı.

 

Mısır Covid-19 güncellemesi

 

09.04.2020

 

Tek kısıtlama, virüslerin tedavisi için gerekli olan maskeler ve oksijen makineleri gibi tıbbi malzemelerin ihraç edilmesidir

 

25 Mart’ta sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 28 Mart’ta vaka sayısı ve ölüm rakamları artmaya devam ettiği rapor edildi.

 

16 Mart'ta tüm yurtdışı uçuşlar durduruldu. Akşam 19:00 ile sabah 07:00 arasında ülke genelinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Toplu taşıma hizmetleri durduruldu.31 Mart 2020 itibariyle Sudan ihracatı dışında, Mısır ile Achkit sınır kapısı tamamen kapatıldı. 16 Nisan tarihinden itibaren İstanbul-Kahire uçuşları başladı. Son durumu kontrol etmek için linki tıklayınız https://www.istairport.com/tr/yolcu/ucus-bilgileri/giden-ucuslar

 

Suudi Arabistan Covid-19 güncellemesi

 

27 Şubat'ta Umre ziyaretleri askıya alındı.

 

09.04.2020

 

Türkiye’den Suudi Arabistan’a uçuşlar Haziran sonunda başlıyor. Aşağıdaki ülkelerden gelen vatandaşların Suudi Limanlarından girmeleri yasaktır (14.03.2020 tarihli Liman Otoritesi Kararı): Çin, BAE, Kuveyt, Bahreyn, Mısır, Lübnan, Suriye, Irak, Güney Kore, Umman, Sudan, AB, İsviçre, Türkiye, Hindistan, Pakistan, Eritre, Etiyopya, Kenya, Sri Lanka, Cibuti, Somali ve Filipinler.

 

Kaynak : IRU

 

Birleşik Arap Emirlikleri Covid-19 güncellemesi

 

29 Ocak’ta ilk vaka duyurusu yapan ilk orta doğu ülkesi Birleşik Arap Emirlikleri’nde, ölüm oranı düşük. 22 Mart itibariyle uzaktan çalışma sistemine geçildi. Okullar 8 Mart’tan dönem sonuna kadar tatil edildi. Normalleşme sürecine geçildi.

 

Türkiye’den Birleşik Arap Emirlikleri’ne uçuşlar Haziran sonunda başladı

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Covid-19 güncellemesi

 

Vaka sayısı düşük, ölüm oranı düşük.

 

23 Mart itibariyle Türkiye'den gidişler kapatılmıştı. 10 Haziran itibariyle Türkiye’den uçuşlar başlıyor.

 

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Covid-19 güncellemesi

 

15 Haziran itibariyle Türkiye’den Kuzey Makedonya uçuşları başladı.

 

Bosna Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

Türkiye’den Bosna’ya uçuşlar 22 Haziran’da başladı.

 

Bosna, 16 Temmuz'da AB ve Schengen vatandaşlarına 48 saatten eski olmayan PCR testi uygulamasını getirdi ve turizme açık

 

Hırvatistan Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

Türkiye’den uçuşlar 22 Haziran’da başladı

 

AB ülkelerinden gelen ziyaretçiler herhangi bir kısıtlama olmaksızın ülkeye giriş yapabiliyor.

 

Sınırlar AB, İngiltere, İsviçre, Norveç, Lichtenstein, Andorra, San Marino, Monako vatandaşları ve ailelerine açık. Diğer ülkelerden gelenlere iş, eğitim ve hatta turizm nedenleriyle de izin veriliyor. Bu durumlarda, varışta 48 saatten eski olmayan bir negatif PCR testi sunulması zorunludur. Bu kriterleri karşılayan fakat negatif test sonucu sunamayan yolcular 14 günlük karantinaya tabi tutuluyor.

 

Karadağ Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

Türkiye’den Karadağ’a uçuşlar 22 Haziran’da başladı.

 

Andorra, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Gürcistan, İzlanda, Lihtenştayn, Monako, Norveç, Türkiye, Birleşik Krallık, Ukrayna ile birlikte AB Üye Devletlerini içeren yeşil listedeki ülkelerden Karadağ'a girişe izin veriliyor. Sarı listedeki ülkelerden gelen yolcuların, son 72 saat içinde yapılmış COVID-19 negatif test sonucu vermesi gerekiyor. Sarı listedeki ülkeler: Arnavutluk, Bosna Hersek, Kosova, Kuzey Makedonya ve Sırbistan.

 

Arnavutluk Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

Arnavutluk’a ticari uçuşlar 15 Haziran’da başlamıştı.

 

Euronews haberine göre tüm AB vatandaşları ve sakinleri şu anda Arnavutluk'a girebilir. Ülkeye Almanya, İtalya, İngiltere, Sırbistan, Avusturya, Yunanistan ve Türkiye'den uçuşlar ile ulaşılabilir.

 

Tüm terminallerdeki yolcuların "dezenfeksiyon tünelinden" geçmeleri ve "vücut ısısı ölçümü" yapılması gerekiyor. Vücut ısısı 37,5 ° C'den yüksek olan herkes "doktora yönlendiriliyor".

 

Sırbistan Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

Türkiye’den Sırbistan’a 15 Haziran sonrası ticari uçuşlar başladı.

 

Vaka sayısı ve ölüm oranı düşük. 14 Mart itibari ile ülkeye girişlerde olağanüstü önlemler alınmıştı.

 

Sırp hükümeti 20 Mayıs tarihinde olağanüstü halin sona erdiğini ve 21 Mayıs'tan itibaren geçerli olmak üzere tüm sınır geçiş noktalarının yeniden açıldığını duyurdu. Ülkeye giriş yapan insanlar için herhangi bir kısıtlama olmayacağı; bununla birlikte, sınır kuvvetleri tarafından Covid-19'un ortaya çıkışının ve yayılmasının nasıl önleneceğine dair broşürlerle rehberlik sağlanacağı belirtilmişti.

 

20 Ekim’den itibaren Sırbistan'ın sınırları açık. Ancak Hırvatistan, Bulgaristan, Romanya ve Kuzey Makedonya yolcularının bir PCR testi sunmaları gerekmektedir.

 

Slovenya Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

Slovenya, 15 Mayıs'ta birçok ülkeden gelen vatandaşlara sınırları yeniden açtı.

 

26 Mayıs tarihinde Sloven Hükümeti, ülkeye giriş koşullarını güncelleyen yeni bir yönetmelik yayınlamıştı. Yönetmelik maddeleri:

 

İtalya sınırındaki Gorjansko - San Pelagio sınır geçiş noktası açılmıştır. Yönetmelik, açık sınır geçiş noktalarının tam listesini içermektedir.

 

Slovenya vatandaşları ve Slovenya'da geçici veya daimi ikametgahı olan yabancılar artık zorunlu karantina olmadan ülkeye girebilmektedir. Hırvatistan'da daimi veya geçici ikametgahı olan kişiler şu anda Slovenya'ya girişte karantinadan muaftır;

 

Slovenya'da ikametgahı olmayan ve sınırda pozitif veya tipik enfeksiyon belirtileri gösteren kişilerin ülkeye girmesine izin verilmeyecektir;

 

AB'de ya da diğer Schengen Bölgesi üye devletlerinde kalıcı ya da geçici ikamet eden kişiler, yerleşikleri Slovenya'ya girebilecek ülkeler listesinde yer almayan kişiler, ülkeye girişte 14 günlük zorunlu bir karantinaya girmek zorundadırlar. Bu kuralın istisnalarına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 

Üçüncü ülkeden gelen yolcular 14 gün karantinaya tabi olup uluslararası tır şoförleri bu kuraldan muaftır

 

Ülke şu anda yeşil listeli renk kodlu bir sistemle çalışıyor - listedeki ülkelerin çoğu AB ülkesi, ayrıca Avustralya, Yeni Zelanda, Sırbistan ve Uruguay - kısıtlamalara tabi değil. Yüksek COVID-19 seviyelerine sahip bir ülkeden gelen herkes için 14 gün karantina zorunlu.

 

Kosova Covid-19 güncellemesi

 

17.03.2020

 

Vaka sayısı düşük, ölüm oranı düşük. 15 Mart itibariyle halka açık alanlarda sınırlama getirildi.

 

Sınırları açık ve sadece zorunlu geçişlere izin veriliyor.

 

Macaristan Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

Türkiye’den Macaristan’a 15 Haziran’dan itibaren ticari uçuşlar başladı.

 

Macaristan, 21 Haziran'da Avrupa Birliği, Avrupa Ekonomik Alanı (Birleşik Krallık hariç) ve İsviçre vatandaşlarına sınırlama olmaksızın açmıştı. Avusturya, Slovakya, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Slovenya ve Sırbistan ile sınırını 12 Haziran'da karantinaya girmeye gerek kalmadan açmıştı.

 

Macaristan, 1 Eylül'den itibaren sınırlarını yabancılara kapattı ve yurt dışından dönen vatandaşlar da, ya 14 gün süreyle ya da iki gün arayla iki adet negatif test sonucu verinceye kadar kendi kendini karantinaya alması gerekiyor.

 

Polonya Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

Türkiye’den Polonya’ya 15 Haziran itibariyle uçuşlar açıldı.

 

13 Haziran'da AB vatandaşları için sınırlar karantina şartı olmadan yeniden açıldı ve blok içinden bazı uluslararası uçuşlar yeniden başladı. Polonya'nın AB dışındaki ülkeler sınırı, belirli durumlar dışında kapalı kalmaya devam ediyor.

 

Norveç Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

Türkiye’den Norveç’e uçuşlar 22 Haziran’da başladı

 

Norveç sınırlarını kapattı ve yalnızca İskandinav ülkelerine (Danimarka, İzlanda ve Finlandiya) giden yolcular 15 Haziran'da geri dönebildi ve İsveç bu önlemin dışında tutuldu.

 

Norveç'in şu anda uluslararası seyahatten dönenlere 10 günlük karantina uygulaması var.

 

10 Ekim'den itibaren Andorra, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Hollanda'dan gelenler, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsviçre, Birleşik Krallık ve Vatikan’dan gelenler için de 10 gün boyunca kendi kendini karantinaya alma kuralı geçerli

 

İsviçre Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

Türkiye’den İsviçre’ye 15 Haziran itibariyle uçuşlar başladı

 

13 Mart'ta sınır kontrolleri getiren İsviçre, daha önce planlandığı gibi 6 Temmuz yerine 15 Haziran'da tüm AB ülkeleri, İngiltere, Norveç, İzlanda ve Lihtenştayn'a sınırlarını yeniden açtı. Hükümet ayrıca 24 Haziran'da duyurduğu üzere 6 Temmuz'da AB üyesi olmayan ve EFTA'sı olmayan işçilere sınırları yeniden açtı.

 

Bununla birlikte, belirli yüksek riskli bölgelerden gelenlerin karantinaya alınması gerektiğini duyurdu ve olumsuz bir test sonucu onları zorunlu karantina şartından muaf tutmuyor. Listede Almanya, Fransa, İtalya ve Avusturya'nın yanı sıra Hırvatistan, İspanya ve Birleşik Krallık'ın tamamı yer alıyor.

 

Şu anda geçerli bir oturma veya çalışma izni olmadan İsviçre'ye girmeye çalışan yabancı uyrukluların girişleri reddedilecektir. Yurt dışından gelen hava yolcuları şu anda ülkeye yalnızca Zürih, Cenevre ve Basel havalimanlarından girebiliyor

 

İsveç Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

İsveç, sınır kısıtlamaları getirmiştir, ancak yalnızca İngiltere ve İsviçre hariç AB / AEA dışındaki ülkelerden zorunlu olmayan seyahatler için geçerlidir. Bu kısıtlama 19 Mart'ta yürürlüğe girdi ve 31 Ekim'e kadar uzatıldı.

 

Danimarka Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

Türkiye’den Danimarka’ya 22 Haziran’da uçuşlar başladı.

 

Danimarka'nın sınırları birçok Avrupa ülkesine tekrar kapanıyor, ancak bu, bir dizi sağlık önlemi ve analizine dayalı olarak değişebilir. İsveç'teki sınır bölgelerinin bir kısmı da yeniden açıldı. Kapatılan ülkelerin listesi haftalık olarak güncelleniyor.

 

Fransa, Portekiz, İspanya, İngiltere, Belçika, Hollanda, Bulgaristan, İtalya, Litvanya, Lihtenştayn, Polonya, Vatikan eyaleti ve San Marino, 17 Ekim itibarıyla listedeki yüksek riskli ülkeler arasında yer alıyor.

 

Finlandiya Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

Türkiye’den Finlandiya’ya uçuşlar 22 Haziran’da başlamıştı.

 

11 Eylül'den itibaren Finlandiya, son iki haftada 100.000 kişide 25'ten az vakanın görüldüğü bir ülkeden gelen ziyaretçilere ülkeye girişte zorunlu test yaptırmak veya karantinaya almaksızın ülkeye giriş izni verdi.

 

Ancak yeni uygulamaya göre, gelen yolcuların girişte son 72 saat içinde negatif bir COVID-19 testi olması gerekiyor. Ayrıca varışta 72 saat karantinaya alınacaklar ve ikinci bir teste girmeleri gerekecek. İkinci olumsuz sonuç geldiğinde, Finlandiya'yı özgürce gezebilecekler.

 

Avusturya Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

Avusturya’ya ticari uçuşlar 15 Haziran’da başladı.

 

Çoğu AB ülkesinden (İngiltere, Vatikan Şehri, Andorra, Monako, İzlanda, Lichtenstein, Norveç, İsviçre ve San Marino dahil) girişlere hiçbir kısıtlama olmaksızın izin verilmektedir. Hırvatistan, Fransa, Portekiz, İspanya, Bulgaristan ve Romanya'nın bazı bölgelerinden gelenler için kısıtlamalar vardır.

 

Kısıtlama olan ülkelerden gelen, yolcular, masrafları kendilerine ait olmak üzere 10 gün boyunca kendi kendilerine tecrit etmelidir veya en son 72 saat içinde yapılmış ve negatif sonuç alınmış PCR testi sunmalıdır. Diğer ülkelerden giriş yasaktır, ancak tarım, ormancılık ve turizm sektörlerindeki mevsimlik işçiler bu yasaktan muaf olabilir.

 

Portekiz Covid-19 güncellemesi

 

20.10.2020

 

AB ülkeleri vatandaşları, Schengen bölgesi ve Birleşik Krallık, Brezilya, Portekiz Dili Ülkeleri Topluluğu, ABD, Kanada, Venezuela ve Güney Afrika'dan uçuşlar yapan yolcular ülkeye kabul edilmektedir. Sınır kontrolleri 16 Mart'tan beri uygulanmaktadır. Şu anda, Azor Adaları ve Madeiras adaları dışında, gelen yolcuların karantinaya alınmasına gerek yoktur. İspanya ile sınır 1 Temmuz'da yeniden açıldı.

 

Malta Covid-19 güncellemesi

Güncelleme 21/10/2020 - Bazı Yolcular için Zorunlu Testler

23 Ekim 2020 Cuma gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere, burada belirtilen ülkeler listesinde bulunan ülkelerin herhangi birinden Malta'ya gelen yolcuların, son yetmiş iki (72) saat içinde yapılmış negatif bir PCR COVID-19 testi sunması gerekmektedir.) Söz konusu ülkelerden herhangi birinden Malta'ya gelmiş ve negatif sonuçlu PCR testi olmayan yolcular, Malta'da teste tabi tutulabilir veya karantinaya tabi tutulabilir.

21.10.2020’de Revize Edilen Ülke Listesi:

• Avusturya
• Belçika (tüm havaalanları)
• Bulgaristan
•Çek Cumhuriyeti
• Fransa (tüm Paris havaalanları, Marsilya)
• Macaristan
• İrlanda
• Hollanda (tüm havaalanları)
• Polonya (Gdansk, Krakow)
• Portekiz (Porto)
• İspanya (Madrid, Barselona ve Girona havaalanı)
• İsviçre (tüm havaalanları)
• Tunus
• Birleşik Krallık (Belfast, Cardiff, Leeds, Liverpool, Manchester, Newcastle)

Malta Uluslararası Havalimanı 1 Temmuz 2020'de yeniden açıldı. Malta'ya ve Malta'dan olan çift yönlü ticari uçuşlar bu tarihten itibaren devam ediyor. Gelen yolcuların aşağıda belirtilen Yeşil, Amber (Sarı) veya Kırmızı Listede yer alan bir ülkeden gelmesine bağlı olarak bazı kısıtlamalar olabilir:

Yeşil Liste
Güvenli ülkeleri içeren "Yeşil Liste"den Malta’ya gelen yolcular, MLA varışta bir swab testine tabi tutulmayacaktır. Havalimanında ilk olarak termal tarama yapılacak ve sonrasında gelen kişilerin son 30 gün içinde yaptıkları seyahatlerle ilgili bilgi verecekleri bir form doldurmaları istenecektir. Özellikle, listelenen güvenli ülkeler dışında hiçbir yere seyahat etmediklerini beyan etmeleri gereklidir.
Şu anda aşağıdaki ülkeler 'Yeşil Liste'de yer almaktadır:

Amber (Sarı) Liste
"Amber Liste"deki ülkelerden gelecek yolcuların Malta uçuşlarına binmeden önce negatif COVID-19 PCR test sertifikası sunmaları gerekmektedir. Swab testi, son 72 saat içinde yapılmış olmalıdır. Güvenlik kontrolünün daha da artırılması maksadıyla, Malta Uluslararası Havaalanına varışta rastgele seçilecek yolculara swab testleri yapılabilir.

Şu anda, aşağıdaki ülkeler "Amber (Sarı) Liste"dedir:
•Çek Cumhuriyeti
• Fransa (Paris ve Marsilya)
• Romanya
• İspanya (Barselona, ​​Girona ve Madrid'den gelen yolcular için geçerlidir)
• Tunus


Kırmızı liste
Yeşil Liste veya Amber (Sarı) Listeye dahil olmayan tüm ülkeler otomatik olarak "Kırmızı Liste"ye dahil edilir. Bu ülkelerden gelen yolcuların Malta'ya gelmeden önce en az 14 gün güvenli koridor ülkelerinden birinde geçirmiş olmaları gerekir. Ayrıca bu yolcuların Malta’ya gelmeden önce son 72 saat içinde PCR testi yapmaları önerilir.

 

Moldovya Covid-19 güncellemesi

 

11.09.2020

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızdan Moldova’ya gerçekleştirilen seyahat kısıtlamaları hususunda gelen bilgilendirmede; 1 Eylül 2020 tarihinden sonra Moldova'ya giriş yapacak kişilere uygulanacak tedbirlere ilişkin Moldova'nın Ankara Büyükelçiliğinden gönderilen ve Dışişleri Bakanlığının 08.09.2020 tarihli yazısıyla alınan nota paylaşılmıştır. Bahse konu seyahat kısıtlamalarından uluslararası yük taşımacılığı yapan sürücüler muaf tutulmuştur.

 

Libya Covid-19 güncellemesi

 

Vaka sayısı düşük, ölüm oranı düşük. 14 Mart itibari ile tüm uçuşlar ve sınır kapılarından girişler durduruldu.

 

Ürdün Covid-19 güncellemesi

 

Vaka sayısı düşük, ölüm oranı düşük. 21 Mart’ta sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Kara sınırları açılıyor. Türkiye’den Ürdün’e uçuşlar Ağustos’ta başladı.

 

Lübnan Covid-19 güncellemesi

 

19.03.2020

 

Vaka sayısı düşük, ölüm oranı düşük. 19 Mart itibari ile yurtdışı ziyaretçilerin giriş yasaklanmıştır. Yabancı girişi tamamen yasak.

 

İsrail Covid-19 güncellemesi  

 

Vaka sayısı düşmeye başladı, ölüm oranı düşük. 19 Mart itibari ile yabancıların girişi yasaklandı, sokağa çıkma sınırlandırıldı.

 

Sınırları açık ve sadece zorunlu geçişlere izin veriliyor.

 

Filistin Covid-19 güncellemesi 

 

Vaka sayısı düşük. 22 Mart itibari ile kısmı sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Filistin’e giriş yapanlar 14 gün karantinada tutulacak. Sınırlar kapalı.

 

Kırgızistan Covid-19 güncellemesi

 

19.03.2020

 

Türkiye’den Kırgızistan’a uçuşlar 22 Haziran’da başladı.

 

Vaka sayısı düşük, ölüm oranı düşük. 19 Mart itibariyle ülkeye giriş yapanlar 14 günlük karantinaya alınmaya başladı. Sınırları açık.

 

Kazakistan Covid-19 güncellemesi

 

13.05.2020

 

Alman vatandaşlarının 30 güne kadar Kazakistan'a vizesiz girişi Corona krizi nedeniyle 17 Nisan'dan 1 Kasım 2020'ye kadar askıya alındı. Sonuç olarak, Alman vatandaşlarının planlanan kalışları 30 günden az olsa bile Kazakistan'a giriş vizesine ihtiyaçları olacaktır.

 

Ayrıca, Kazakistan'da olağanüstü hal süresi boyunca vize verilmesi tamamen askıya alınmıştır. Bu nedenle, Kazakistan'a giriş, 30 günden daha uzun süre kalmak için geçerli bir vizeye sahip olmadıkça Alman sürücüler için imkansız hale geldi

 

Vaka sayısı düşük, ölüm oranı düşük. 16 Mart 2020 saat 08:00’den itibaren Kazakistan’da olağanüstü hal ilan edildi ve kara sınırlarından girişler sınırlandırıldı. Normalleşme ile birlikte kara sınırları açılıyor. Türkiye’den Kazakistan’a 20 Haziran itibariyle uçuşlar başlıyor.

 

Türkmenistan Covid-19 güncellemesi

 

02.04.2020

 

Vaka sayısı düşük, ölüm oranı düşük. 24 Mart- 1 Nisan tarihlerinde kara, hava ve deniz yollarından tüm girişler sınırlandırıldı.

 

Özbekistan Covid-19 güncellemesi

 

25.03.2020

 

Vaka sayısı düşük, ölüm oranı düşük. 19 Mart itibari ile halka evde kalmaları duyurusu yapıldı. Okullarda eğitime ara verilmişti. Normalleşme süreci ile birlikte kara sınırları açıldı. Türkiye’den Özbekistan’a uçuşlar Haziran’da başlıyor

 

 

 

 

 

ÜlkeTürkiye'den Uçuş Başlangıç Tarihi
Almanya15.06.2020
AngolaBelirsiz
Arnavutluk22.06.2020
Avusturya15.06.2020
Azerbaycan15.06.2020
Bahreyn10.06.2020
BangladeşBelirsiz
Belçika25.06.2020
Birleşik Arap EmirlikleriBelirsiz
Birleşik KrallıkBelirsiz
Bosna Hersek22.06.2020
Bulgaristan10.06.2020
Cezayir09.04.2020
CibutiBelirsiz
Çad03.04.2020
Çekya15.06.2020
ÇinBelirsiz
Danimarka22.06.2020
Dominik03.04.2020
Ekvator07.04.2020
Ekvator Ginesi15.04.2020
Estonya22.06.2020
FasBelirsiz
Fildişi SahiliBelirsiz
Filipinler12.04.2020
Finlandiya22.06.2020
Finlandiya22.06.2020
FransaBelirsiz
GuatemalaBelirsiz
Güney Kore22.06.2020
GürcistanBelirsiz
Hırvatistan15.06.2020
Hindistan31.03.2020
Hollanda20.06.2020
Hong Kong15.06.2020
IrakBelirsiz
İranBelirsiz
İrlanda22.06.2020
İspanyaBelirsiz
İsveçBelirsiz
İsviçre15.06.2020
İsviçre15.06.2020
İtalyaBelirsiz
Japonya15.06.2020
KamerunBelirsiz
Kanada01.04.2020
Karadağ22.06.2020
Katar10.06.2020
Katar10.06.2020
Kazakistan20.06.2020
KenyaBelirsiz
Kırgızistan22.06.2020
KolombiyaBelirsiz
KosovaBelirsiz
KuveytBelirsiz
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti15.06.2020
Kuzey Makedonya15.06.2020
Letonya22.06.2020
LibyaBelirsiz
Litvanya15.06.2020
Lübnan29.03.2020
Lüksemburg22.06.2020
Macaristan17.04.2020
MısırBelirsiz
MoğolistanBelirsiz
MoldovaBelirsiz
MoritanyaBelirsiz
Nepal15.04.2020
Nijer05.04.2020
Norveç22.06.2020
ÖzbekistanBelirsiz
Panama15.04.2020
Peru01.04.2020
Polonya15.06.2020
Portekiz19.04.2020
Rusya15.07.2020
Singapur15.06.2020
Slovakya22.06.2020
Slovenya15.06.2020
Sri Lanka26.03.2020
Sudan01.04.2020
Suudi ArabistanBelirsiz
Tacikistan15.06.2020
Tayvan01.04.2020
TunusBelirsiz
UkraynaBelirsiz
UmmanBelirsiz
ÜrdünBelirsiz
Yunanistan10.06.2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Profile picture for user elvinelvin
28 Eki 2020, Çarşamba - 02:25
Mrb ben gürcistan vatandaşıyım türkiyeden transit geçiş izni varmı bilginiz varmı?teşekkür ederim
28 Eki 2020, Çarşamba - 02:25
Ben arnavut vatandaşıyım, 2,5 ay convit-19 dolayı Yunanistan'da kaldım, Türkiye'de giriş hâlâ yapamadım. Artık 10 haziran'da yapabilirmiyim?
28 Eki 2020, Çarşamba - 02:25
Merhaba! 24 haziranda istanbuldan chicagoya biletim var tc vatandaşıyım turist vizem var abdye girişimde bir sorun olurmu?sadece abd vatandaşları uçabilir diye bir söylenti var gerçekliği nedir acaba?
28 Eki 2020, Çarşamba - 02:25
Kanadaya uçuş var mı ?
28 Eki 2020, Çarşamba - 02:25
Merhabalar, 2-14 Ağustos arası Arnavutluk için biletim var. İtalya'dan gelecek arkadaşımla buluşmak için sınırların açık olduğu ve bana vize uygulaması olmayacak bir ülke olduğu için seçtik. Uçuşlar başlasa da turist olarak gideceğimiz için planımız iptal olur mu? Bilginiz varsa dönerseniz çok memnun olurum. İyi günler.
28 Eki 2020, Çarşamba - 02:25
Merhaba, İstanbul New York seyahatimiz var, TC vatandaşları için 14 gün karantina uygulaması zorunlu mu yoksa tavsiye mıdır? Girişte ekstra istenen birşey var mıdır? Cevaplarsanız seviniriz