Google+

Arama formu

Hamburg Hakkında Bilinmesi Gerkenler

Hamburg Hakkında Bilinmesi Gerkenler
 

Hamburg şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Großes helles Zimmer + eigenes Bad, All you need - Room, Moin moin Hamburg Zimmer mit Küche - 13min vom Hbf güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Gastehaus HH- Winterhude, LOFT-ATELIER, JB Whirlpool Suite Hamburg. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz THE MADISON Hotel Hamburg, Apartments A7, Apartment Hotel am Sand gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Schönes Stadthaus, K&M Hostel, MEININGER Hotel Hamburg City Center tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Hamburg aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Almanya’nın Berlin’den sonraki en kalabalık şehri olan Hamburg; Avrupa’nın en büyük ikinci limanına sahiptir. Bir kanal şehri olan Hamburg 1200 yıllık tarihi bir geçmişe sahiptir, nüfusu ise 1 milyon 900 bin civarındadır. Kanallarla birbirine bağlanmış olan şehir uzun yıllar boyunca Orta ve Kuzey Avrupa ticaretini dünyaya ulaştıran bir kapı görevi görmüş ayrıca deniz taşımacılığında da ileri seviyelere ulaşmıştır.

Bu yönlerinden dolayı II. Dünya Savaşı’nda karşıt güçler tarafından hedef nokta olarak belirlenen Hamburg bombalar altında yerle bir edilmiştir. Savaş sonrası bazı tarihi yapılar aslına uygun olarak yeniden inşa edilse de şehir için  “savaşın ardından yeniden kuruldu”  denilmektedir. Günümüzde ise modern ve gelişmiş bir Avrupa şehri olan Hamburg; Avrupa’nın en fazla köprüye sahip olan yerleşim bölgesidir. Şehirde 2302 tane köprü vardır. 

Resmi dili Almanca olan Hamburg'da İngilizce yaygın olarak öğretilmektedir. ​Hamburg'u ziyaret etmek için en uygun zamanMayıs ile Eylül ayları arasıdır. Bu aylar şehri ziyaret için en ideal sıcaklığın sürdüğü zamanlardır. Şehri bu zaman dilimlerinde ziyaret etmek isterseniz konaklama ve uçak bileti rezervasyonlarınızı bir iki ay öncesinden almanız yararınıza olacaktır. Şehirde konaklama için her bütçeye uygun farklı seçenekler mevcuttur. Lüks villalarda konaklamak isteyenler Harvestehude'u tercih ederken, genç nüfusun yoğunlukta olduğu bir bölgede konaklamak isteyenlerin tercihi Rotherbaum olmalıdır. St. Georg ise konaklamak için şehrin en özgürlükçü bölgesidir. 

Gece hayatı oldukça renkli olan Hamburg'da St. Pauli eğlencenin merkezini oluşturmaktadır. ​Reeperbahn Mahallesi bu bölgenin Red Light District'idir. Şehirde, rock, jazz, blues, müzikal türlerde birçok club, pub ve barlar bulunmaktadır. Et ve balık ağırlıklı olan Hamburg mutfağının ziyaretçiler tarafından en çok tercih edilen yemekleri arasında, domuz pastırmalı yeşil fasulye ve yılan balığı çorbası bulunmaktadır. Şehirde Türk mutfağına ait bir çok restorant da mevcuttur.

Tanıtıcı Video:

 

 

 


Hamburg Turları