grand-canyon-2212460_960_720.jpg

Nevada’yı, özellikle Las Vegas’ı, ziyaret etmek için en güzel zamanlar, kış ve yaz ayları arasında kalan dönemlerdir. Mart ve nisan aylarında hava daha ılıktır, ortalama sıcaklıklar 20-21°C dolaylarında değişir. Ekim ve kasım aylarında da hava koşulları daha rahat ve ilkbahara yakın bir durumda seyreder. Bu dönemler Las Vegas için en yüksek sezonlardır; bu nedenle genellikle otellerde fiyatlar yüksektir.

Eğer fiyatların uygun olmasından yanaysanız Las Vegas veya Reno’ya yazın ortasında gitmeniz gerekir. Bu dönemlerde otellerde gündüz havuz başı partileri ve çeşitli eğlenceler düzenlenir. Eğer seyahatinizi Noel ve yılbaşı tatillerinin hemen öncesi veya hemen sonrasına planlarsanız, kışın da uygun fiyatlar bulmanız mümkün olabilir.

Las Vegas’a seyahat edenler genellikle kapalı alanlarda bulunmayı tercih ettikleri için aslında yıl boyunca ziyaret etmeye uygun bir yerdir. Ancak, bu dönem sıcaklılar dış mekan aktiviteleri için hiç uygun olmamaktadır.

Büyük Kanyon’u ziyaret etmek için yılın en iyi zamanları ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Kamp sezonu eylül ayında başlar. Lake Mead Milli Rekreasyon Alanı, yıl boyunca çeşitli aktivite imkanları sunar. Göllerde yüzme ve balık tutma gibi aktiviteler yapılabilirken, çöllerinde de doğa yürüyüşleri ve vahşi yaşam fotoğrafçılığı yapılabilmektedir.

Sand Mountain Rekreasyon Alanı, özellikle kamp yapmak isteyenler için uygun bir alan olabilir. İlkbahar ve yaz aylarında hava sıcaklıkları daha caziptir. Çünkü kış aylarında soğuk ve yazın da çok sıcak ve rüzgarlı olabilmektedir. Yakınındaki Great Basin ile Pony Express de ziyaret edilebilir. Amerika’daki en derin göllerden biri olan Lake Tahoe, Sierra Nevada’daki de en büyük su kütlesidir. Lake Tahoe Rekreasyon Alanı’nda tüm sezonlar için aktivite bulmak mümkündür. Kumarhane, kayak ve balık tutma gibi seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz.