1

Dünyanın her yerinden yılda 50 milyonu aşkın ziyaretçi ağırlayan şehir New York göz alıcı zenginliğe sahip yapıları, gökdelenleri, müzeleri ve bitmek bilmeyen gece hayatıyla muhteşem tatil destinasyonlarından bir tanesidir. New York’ta yapılacak aktivitelerin, görülecek yerlerin sayısı öylesine fazla ki şehrin küçük bir bölgesine ‘işte burası şehrin kalbi’ demek pek belirleyici olmuyor. Çünkü New York’un her köşesinde ziyaretçileri heyecanlandıran bir şeye rastlamak, görülecek bir manzara yakalamak mümkündür. Durum böyle olunca New York otelleri için de uçsuz bucaksız bir alternatif listesi oluşmuş durumdadır. Ziyaretçi sayısı çok fazla olduğundan New York otelleri arasından seçim ve rezervasyon yapmak için erken davranmak gerekiyor.

Hemen her şehirde olduğu gibi New York otel seçenekleri içinde her bütçeye uygun tesisler bulmak mümkündür. Fakat bu şehrin bir dünya metropolü olduğu düşünüldüğünde konaklama için tercih edilecek bölgenin otel fiyatlarına doğrudan etki edeceği de göz ardı edilmemelidir. Uygun fiyatlı konaklama arayan ziyaretçiler New York’taki hostellerden, kalabalık seyahat eden aile veya arkadaş grupları apart otel veya daire seçeneklerinden yararlanabilir. Eğer balayı veya bunun gibi özel bir tatil amacıyla New York’a gidecekseniz otelinizi lüks ve nispeten pahalı oteller arasından seçmeyi tercih edebilirsiniz.

New York Otelleri Bölgeleri

New York’ta konaklama için şehri belli bölgelere ayırırsak:

Midtown: Gökdelenleriyle ünlü Manhattan’ın merkezi, Times Meydanı çevresi

Brooklyn & Queens: Manhattan dışında kalan bölge

Financial District: Plazaların, iş ve finans merkezlerinin yer aldığı bölge

Chelsea: Mekanları ve sokaklarıyla başlıca LGBT topluluklarına hitap eden bölge

Greenwich Village: Manhattan hareketine yakın, kuzeyinde yer alan bölge

Soho & Lower East Side: New York’un meşhur Küçük İtalya’sı çevresini oluşturan bölge

Central Park & Upper East Side: New York’ta sakin bir yaşam alanına sahip bölge olarak değerlendirilmektedir. Bu bölgelerin bazılarında özellikle ultra lüks seçenekler karşınıza çıkarken, bazılarında her bütçeye uygun geniş bir yelpazede seçenekler sunmaktadır.

New York otelleri arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken kriterler arasında bütçe ilk sırada geliyor. Hem döviz kurlarının değişikliğinden etkilenmesi hem de şehrin zaten pahalı sayılabilecek bir yer olması nedeniyle bütçeye uygun seçim yapmak çok önemli. İyi bir otelde kalmak istiyor diğer yandan bütçenizi kontrol etmeye çalışıyorsanız o zaman mutlaka erken rezervasyon fırsatlarını yakalamaya çalışmalısınız.

New York Otelleri Fiyatları

New York Merkez Otelleri Fiyatları

New York otelleri fiyatları en popüler bölgelerden bir tanesi olan Times Meydanı çevresi yani Midtown olarak geçen bölgede 300$’dan 1.300$’a kadar değişiklik gösteriyor. Genellikle iş gezileri için tercih edilen Financial District bölgesinde Midtown ‘a kıyasla daha uygun olan oteller 240$- 340$ arasında, Soho & Lower East Side bölgesinde 140$-300$ arasında fiyatlandırılıyor. New York otelleri fiyatları genellikle 300$’dan başlayarak çok daha yüksek fiyatlara kadar ulaşabiliyor.

Ekonomik New York Otelleri Bölgeleri

Daha ekonomik otel alternatiflerini değerlendirmek için hostelleri veya şehir merkezinden biraz daha uzakta yer alan Central Park bölgesini tercih edebilirsiniz. Central Park bölgesi New York’un gece gündüz bitmeyen hareketinden uzakta, daha nezih bir bölgedir. Merkez otellerin kıyasla fiyatlar çok da düşük olmasa da yüksek kalitede ve nispeten daha uygun fiyatlı oteller bulunabilmektedir. Bunun yanı sıra hostellerde fiyatlar 60$’dan başlarken, 2 ve 3 yıldızlı otel fiyatları 150$’dan 300$’a kadar değişiklik göstermektedir.

Ucuz New York Otelleri

Ucuz New York otelleri New York’ta ekonomik fiyatlara konaklamak isteyenler için imdada yetişiyor. Kültür, sanat ve eğlence bakımından dopdolu olan bu şehirde geçirdiğiniz günün ardından dinlenmenizi sağlayacak konforlu bir yatağın size yeterli olacağını düşünüyorsanız bu oteller arasından seçim yapabilirsiniz. Böylece bütçenizi bu çılgın şehirde yiyeceğiniz yemeklere, unutulmaz aktivitelere ve gezilecek yerlere göre rahatlıkla ayarlayabilirsiniz.

Çift kişilik odalarda gecelik konaklama ücreti 60$ ile 165$ arasında değişiyor. Bu oteller Midtown gibi şehir merkezi denilen bölgelere çok da yakın sayılamayacak, ortalama 8 km mesafede fakat metro duraklarına yürüyüş mesafesinde konumlanmış tesisler veya Midtown’daki hostellerdir.

Ucuz Manhattan Otelleri

Manhattan’ın meşhur 8. Caddesi’nde yer alan ekonomik oteller arasında fiyat/performans oranıyla ziyaretçilerinin beğenisini kazanan Jazz on Columbus Circle Hostel bulunuyor. Özellikle genç gezginlere hitap eden hostellerde 3 kişilik, 4 kişilik, 6 kişilik hatta 12 kişilik yatakhanelerde konaklayabileceğiniz gibi çift kişilik özel odaları da tercih edebiliyorsunuz. Eğer arkadaş grubunuzla seyahat edecekseniz ve hostelde konaklamaya sıcak bakıyorsanız 3 kişilik, 5 kişilik ve 6 kişilik karışık yatakhanede kişi başı 80$- 90$ arasında değişen fiyatlarla konaklayabilirsiniz. Jazz on Columbus Circle Hostel’de bu fiyatlar yatak başına olup, kahvaltı dahildir. Broadway Tiyatrosu, 59. Cadde, 7. Cadde gibi hareketli yerlere sadece 300 m, Times Meydanı, Central Park, Rockefeller Center’a 1 km mesafededir. Ortak alanında dilediğiniz gibi dinlenebilir, TV izleyebilir, internet hizmetinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca odalarda TV ve özel duşlu odalar da yer almaktadır. New York otelleri arasında en ekonomik ve beğenilen seçeneklerin başında bu nedenle Jazz on Columbus Circle Hostel’i değerlendirebilirsiniz.

Ucuz New York Otelleri

Manhattan NoMad bölgesinde yer alan Hotel 31, fiyat/performans oranı yüksek seçeneklerden bir diğeridir. Odaları en iyi ve eksiksiz şekilde dekore edilmiş olup kablo TV, klima, kasa ve telefon standart olarak yer almaktadır. 33. Cadde Metro İstasyonu’na sadece 160 m, Empire State Binası’na 600 m, Central Park’a 3 km, Times Meydanı’na 1,5 km uzaklıkta konumlanmıştır. Metro istasyonundan merkezi bölgelere kolayca ulaşmanın mümkün olduğu Hotel 31’de çift kişilik odalar ortak banyolu olup gecelik 90$ ile 100$ arasında fiyatlandırılmıştır. 4 kişilik çift kişilik yataklı odalar ise 140$ ile 160$ arasında fiyatlandırılıp, bu fiyatlara kahvaltı dahil edilmemiştir. Misafirler kahvaltı isterse ekstra 8$ daha ödemek durumundadır.

Diğer Ucuz New York Otelleri

Times Meydanı ve Central Park’a 4 km, Empire State Binası’na yaklaşık 2 km mesafede bulunan ve güçlü bir fiyat/performans oranına sahip konukevi olarak hizmet veren Seafarers International House ucuz New York otelleri arasında yer alan bir alternatif. Birkaç dakika yürüyüş mesafesiyle ulaşılabilen metro istasyonu sayesinde her yere kolayca ulaşım sağlamaktadır. Otelin bulunduğu Gramercy bölgesi genellikle açıkhava gezileri, park yürüyüşleri gibi aktivitelerden hoşlanan kişiler için uygun bir seçenektir. Tek kişilik odalar 90$, Çift kişilik odalar 100$ şeklinde fiyatlandırılmıştır. Odaların bazıları ortak bazıları özel banyolu olmaklar beraber hepsinde Wi-Fi erişimi, kablo TV ve klima bulunmaktadır.

Ev sıcaklığında otel arayanlar için en iyi seçeneklerden bir tanesi olan NYC Rentals kiralık odalar şeklinde hizmet sunmaktadır. Times Meydanı’na 14 km, Central Park’a 12 km, Rockefeller Center’a 13 km mesafede konumlanmıştır. Özel balkonlu odalara, ortak salon ve mutfağa sahiptir. Her biri şehir veya bahçe manzarasına bakan odalarında kablolu TV, dijital yayın hizmeti (Netflix vb.), çamaşır yıkama ve kurutma makinesi, çay/kahve makinesi, buzdolabı, kanepe vb. tüm eşyalar yer almaktadır. 2 yataklı odalar 110$’dan, 3 kişilik odalar 120$’dan kiralanabilmektedir. Ayrıca 9 kişiye kadar konaklama imkanı sunan daire seçenekleri daire başı 320$’dan kiralanabilmektedir.

Ucuz New York otelleri arasında tercih edilebilecek diğer oteller Bowery Grand Otel, Hudson Yards HK, World Otel, Harlem YMCA, U.S. Pacific Otel, A-List Guest, Central Park Charming Apartment gibi sıralanabilir.

New York’a gelmişken şehrin canlı ve gösterişli yapısına uygun şekilde en üst seviyede hizmet sunan otellerde konaklamayı tercih edenlerin sayısı epey yüksek. New York’un daha önce belirttiğimiz hemen her bölgesinde birbirinden güzel otel seçenekleri bulunmakla beraber fiyatlar da çok değişken. Her bütçeye hitap etmesi sayesinde çok fazla seçeneğe ulaşan New York otelleri arasında lüks seçenekler de pahalı fiyatlara rağmen en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

New York’un en lüks otelleri tahmin etmesi zor olmayacak şekilde ‘Manhattan’ bölgesinde yoğunlaşıyor. Lüks otellerin yer aldığı bir diğer bölge olan Soho’da ise tarihi binaların restore edilip harika birer yapı haline gelmesi, çok sayıda seçkin mağazanın yer alması, sanat galerilerinin burada konumlanması gibi durumlar çok seçenek olmasa da en iyi New York otellerinin bu civarda yer almasını sağlıyor.

New York Lüks Otellerin Özellikleri

New York’un dünyadaki en iyi şehir planlamasına sahip yerlerden biri olduğu, dev parkları ve gökdelenleriyle muhteşem bir uyum içinde olduğu ve tabi ki 24 saat uyumadığı göz önünde bulundurulunca lüks otellerin sunduğu imkanları tahmin etmek çok da zor değil. Bu oteller en iyi restoranlara sahip veya birkaç dakika yürüme mesafesinde yer alan, Central Park veya hareketli New York City manzaralı odalara, eksiksiz ve üst kalite oda dekorasyonuna, Central Park, Times Meydanı, Modern Sanat Müzesi, Rockefeller Center, Trump Tower, 5. Cadde gibi gezilecek yerlere yürüyüş mesafesine sahip otellerdir. Ayrıca hemen hepsinde özel park yeri, fitness salonu, Spa merkezi ve bar bulunmaktadır.

En iyi New York Otelleri

5 Yıldızlı New York Otelleri

En lüks New York otelleri gecelik kişi başı ortalama 250$’dan başlayan fiyatlara sahip. Lüks New York otel seçenekleri arasından dünyaca ünlü otel zincirlerini veya yerel işletmeleri tercih edebilirsiniz. Şehrin dur durak bilmeyen hareketinin merkezinde, Prada, Apple, Tiffany & Co. Gibi markaların mağazaların bulunduğu caddelere birkaç dakikalık yürüme mesafesinde yer alan, New York veya Central Park manzaralı odalarıyla hizmet veren en lüks New York otelleri arasında yer alan Park Lane Otel en sevilen seçeneklerden bir tanesi. Modern Sanat Müzesi, Rockefeller Center gibi yerlere en fazla 10 dakika yürüyerek ulaşılabilen konumu dışında özel otoparkı, konforlu ve eksiksiz döşenmiş odalarıyla ziyaretçilerin beğenisini kazanan tesislerden. Park Lane Otel’de çift kişilik şehir manzaralı odalar 380$ -450$, Central Park manzaralı odalar ise 450$- 650$ arasında fiyatlandırılıyor. New York’un meşhur gökdelenlerinden birinde konaklama deneyimi yaşamak isteyen ziyaretçiler Park Lane Otel’i tercih edebilirler.

Central Park’a 500 m mesafede yer alan Warwick New York en lüks oteller arasında çok tercih edilen seçeneklerden bir tanesi. New York’un simgelerinden olan 5. Cadde, Rockefeller Center, Radio Music Hall gibi yerler ve lüks mağazaların yer aldığı caddelere 500 m uzaklıkta olan otelde tam teşekküllü döşenmiş şehir manzaraları odalar ve 2 restoranıyla eşsiz bir konaklama deneyimi sunuyor. Dünyaca ünlü Warwick otel zincirine ait bu otelde çift kişilik odalar 580$’dan 800$’a arasında değişiyor. Çift kişilik odalar dışında 2 çift kişilik yataklı 4 kişilik odalarda oda başı 650$- 700$ arasında fiyatlara konaklamak mümkün oluyor.

Sixty Soho, adından da anlaşıldığı gibi Soho bölgesinde yer alan lüks tesislerden bir tanesidir. Sofistike ve entelektüel sokakların havasının otel odalarına yansıdığı, diğer bölgelerdekine kıyasla trafik gürültüsünün bulunmadığı odalarda konaklamak mümkün oluyor. Ayrıca otelin en güzel hizmetlerinden sezonluk açık olan çatı barında şehir manzarasına karşı keyif yapılabiliyor. Özel otoparkı, kaliteli restoranı, fitness merkezi, eksiksiz dekore edilmiş odalara sahip Sixty Soho’da konaklayabilirsiniz. Sixty Soho’da çift kişilik odalar ortalama 500$, çift kişilik balkonlu, oturma gruplu süitler ise 900$ civarında fiyatlandırılıyor.

 New York’ta konaklayabileceğiniz oteller arasında çok lüks otellerle kıyaslanınca daha hesaplı fakat ziyaretçilerin memnuniyetine bakılırsa tam puan almayı hak etmiş birçok seçenek de bulunuyor. Eğer 5 yıldızlı ultra lüks otellerde konaklama konusunda bütçeniz zorlanacaksa en iyi New York otelleri arasından seçim yapıp, kaliteli, konforlu, güvenli bir şekilde konaklayabilirsiniz.

Soho, Manhattan, Lower East Side gibi şehrin güzel bölgelerinde rastlayabileceğiniz bu otellerde 3 yıldızlı, 4 yıldızlı otellerin yanı sıra kiralık daireler, hosteller ve apart otellere de rastlayabilirsiniz. Şehir veya avlu manzaralı odalar, metro istasyonlarına yürüme mesafesi, ekstra büyük yataklarla king oda seçenekleri gibi birçok ayrıcalığa da daha uygun fiyatlarla konaklayabilirsiniz.

New York En İyi Oteller

En İyi New York Otelleri

200$- 300$ aralığında 10 üzerinden 8 puan üzerinde alan oteller arasında tercih edebileceğiniz seçeneklerden bir tanesi Arlo Soho. Arlo Soho Otel’in özenle dekore edilmiş restoranında romantik ve lezzetli yemeklerin keyfini sürebilir, teraslı odalardan panoramik şehir manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Bunların yanı sıra Lobby Bar ve Arlo Rooftop Bar’da içkinizi yudumlarken klasik New York manzarasına karşı saatler geçirebilirsiniz.  Avlu manzaralı king odalarda 275$’dan başlayan fiyatlarla, şehir manzaralı odalarda 280$- 550$’a kadar değişen fiyatlarla konaklayabilirsiniz. Arlo Soho misafirleri için hem kapalı park yeri olanağı sunmakta hem de yol üzerinde 55$ ücreti olan açık otopark imkanı sunmaktadır. Soho sokaklarını keşfederken tercih edebileceğiniz bisiklet gezintisi için de otelden ücretsiz bisiklet temin edebilirsiniz.

New York en iyi otelleri arasında yer alan fakat Central Park, Rockefeller Center, Times Meydanı gibi destinasyonlara ortalama 8 km uzaklıkta yer alan The Queens Otel kahvaltı dahil king odalarını ekonomik fiyatlarla sunuyor. Şehir manzaralı, ekstra büyük yataklı ve eksiksiz döşenmiş odalar kahvaltı dahil 200$’dan fiyatlandırılıyor. Metro istasyonuna 600 m mesafede olması dilediğiniz yere kolayca ulaşma imkanı sunuyor. Konforlu bir yatacak yer arayanlar için ideal fiyat ve performansta olan The Queens Otel alternatifleriniz arasında yer alabilir.

New York, genel yapısı itibariyle pahalı bir şehir sayıldığı için şehirde hosteller dışında çok ucuz seçenek bulmak pek mümkün olmuyor. Bu nedenle en iyi New York otelleri arasında yer alan otellerin gecelik fiyatları minimum ortalama 200$’dan başlıyor. 5 yıldızlı olmasa dahi konumu, ambiyansı ve imkanlarıyla harika bir konaklama deneyimi sunan en iyi New York otellerinden bir tanesi de Citizen Otel. Otelin konumu tam olarak Times Meydanı’nda, dolayısıyla Manhattan’ın kalbinde bulunuyor. Central Park, Rockefeller Center, Empire States Binası’na en fazla 15 dakikada yürüyerek ulaşılabiliyor. Otelin konumu ve çevresi dışında iç ortamı da harika. Citizen Otel 24 saat boyunca devam eden yiyecek ve içecek servisi, çeşitli kokteylleri, eğlence odaları, fitness ve yoga merkezi gibi ne ararsanız bulabileceğiniz bir şekilde donatılmıştır. Misafirlerin ihtiyacı olabilecek her şey odalarda ve ortak alanlarda yer alıyor. Hatta misafirlerin kullanımı için iMac bilgisayarlar bulunuyor. 20$ karşılığında satın alınabilen kahvaltısı ile şehir manzaralı, ekstra büyük yataklı king odası 360$’dan başlayan fiyatlarla sunuluyor. New York’ta konaklamak için en iyi seçeneklerden bir tanesi olan bu otel kesinlikle en güzel seçeneklerden biri olarak değerlendirilmeli.

En iyi New York otelleri arasında Hotel Elysee by Library Hotel Collection, Soho Grand Otel, Hudson Otel, The Iroquois New York gibi seçenekler de yer alıyor.

New York şehir merkezi olarak belirtilebilecek tek bir yer söylemek zor olsa da Manhattan, Times Meydanı şehrin kalbi kabul ediliyor. Işıl ışıl, hareketi hiç bitmeyen bu bölgenin keyfi bambaşka olduğu için bu çevrede konumlanan otellerde konaklamak eksiksiz bir New York gezisi vaat ediyor.

En iyi New York Otelleri arasından merkezde yer alan otelleri seçebileceğiniz gibi bunların dışında kalan Central Park’ın yanında veya Times Meydanı içinde bulabileceğiniz oteller de mevcut. Tabi ki burada çok uygun fiyatlara konaklamak mümkün değil. Çünkü dünyaca ünlü bir metropolün kalbinde, en iyi şekilde konaklama imkanı sunuyor. Fakat eğer New York merkez otelleri arasından bir tercih yapacaksanız erken rezervasyon fırsatlarını veya belli dönemlerde düzenlenen kampanyaları takip ederek şehir merkezinde biraz daha düşük fiyata konaklama imkanı yakalayabilirsiniz.

New York Merkez Otelleri

New York Manhattan Otelleri

Paramount Otel, Times Meydanı’na 100 m mesafede konumlanmış 605 odasıyla dev bir oteldir. Odalarında kullanılan tüm eşyalar özenle ve en üst kalitede malzemelerden seçilmiştir. Fitness merkezi, toplantı salonları, bar ve restoranları ve otele ait otopark sayesinde tüm ihtiyaçlarınızı eksiksiz bir şekilde karşılamaktadır. Paramount Otel konumu itibariyle New York’un muhteşem yerleri olan Rockefeller Center’a 800 m, Modern Sanat Müzesi’ne 1 km, Empire State Binası’na ve Central Park’a 1,5 km mesafede yer alıyor. Ferah ve geniş odaları, New York şehir manzarasıyla birleşince muhteşem bir konaklama deneyimi yaşatıyor ve çift kişilik odalar 400$ ile 500$, üç ve dört kişilik odalar 590$- 650$ arasında fiyatlandırılıyor.  Ayrıca isteğe bağlı kahvaltı hizmeti kişi başı 15$ karşılığında satın alınabiliyor.

Courtyard by Marriott, Manhattan’da yer alan zincir otellerden bir tanesi. Dünya çapında kalitesini kanıtlamayı başarmış Marriott oteller zincirinin New York’un kalbindeki tesisi sayesinde Rockefeller Center’a 10 dk, Times Meydanı’na 8 dk ve Central Park’a 5 dk yürüme mesafesinde konaklama imkanı yakalayabilirsiniz. Elbette odaların her biri TV, buzdolabı, çalışma masası, çak ve kahve makinesi gibi ihtiyaç olabilecek her türlü eşya ile donatılmış ve bunların en kalitelileri misafirler için özenle seçilmiştir. Güvenlikli otoparkı sayesinde araç konusunda sıkıntı yaratmayan Courtyard by Marriott Otel’in Starbucks kahveleriyle hazırlanan içecekleriyle hizmet veren The Nosh adlı restoranında nefis tatlara ulaşabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra bölgenin önde gelen restoranlarından Blue Fin ve Serafina Broadway gibi mekanlara da yürüyerek ulaşabilirsiniz. Courtyard by Marriott odaları 500$- 650$ arasında fiyatlandırılıyor.

New York Times Meydanı’nda gezerken görüp şaşıracağınız gökdelenlerin bazılarının otellere ait olduğunu fark edeceksiniz. Bu otellerde konaklayarak hem şehir manzarasını rahatça izleyebilecek hem de hareketin tam kalbinde yer alacaksınız. New York merkez otelleri arasında en çok tercih edilen seçeneklerden bir diğeri olan Hotel Edison, 1930 yılından beri hizmet veriyor. Otelin iç ve dış tasarımında tarihi etkiler en güzel şekilde ön plana çıkarılmış ve günümüz modern havasına en iyi şekilde uydurulmuştur. Otel bünyesinde şehrin en iyi restoranları arasında yer alan iddialı Friedman’s Restoran ve Bond 45 Restoran da yer alıyor. Otel konum itibariyle Empire State Binası’na 1,5 km, Rockefeller Center’a 800 m, Modern Sanat Müzesi’ne 1 km mesafede yer alıyor. Hotel Edison’da çift kişilik oda fiyatları 400$ - 500$ arasında değişiyor.

Klasik otel ambiyansları yerine kendine has tarzı olan, birbirinin aynı döşenen odalar yerine konsept odalarda konaklamak isteyen misafirlerin tercihi genellikle butik otellerden yana oluyor. New York butik otelleri arasında şehir karmaşasına inat sade fakat şık bir dekorasyonla misafirlerini masalda hissettiren tesisler bulmak mümkün.

New York Butik Otellerde Rezervasyon

Daha az odayla hizmet verdikleri hem fiyatları biraz daha yüksek olmasına rağmen yer bulmanın da zorlaştığı butik otellerden tercih edecekseniz mutlaka seyahatinizden aylar öncesinde harekete geçmelisiniz. Özellikle yoğun sezonlara denk gelen tatiller için en az 2 ay önceden otelleri inceleyip rezervasyon yaptırmak, olası sürprizleri ortadan kaldırmaya yeterli olacaktır.

Manhattan gökdelenlerinden bir tanesi olarak hizmet veren 4 yıldızlı MADE Otel bu seçeneklerden bir tanesidir. Konumu, hizmet kalitesi, odaları ve personelleri gibi birçok segmentte misafirlerinden tam puan almayı başaran Made Otel NoMad bölgesinde bulunuyor. Empire States Binası’na 600 m, Times Meydanı’na 1.5 km, Rockefeller Center’a 2 km mesafede yer alıyor. Otel bünyesinde hizmet veren Ferris restoran ve Paper kafe otelde geçireceğiniz saatleri keyifli hale getiriyor. Müzelere yakınlığıyla da misafirlerin beğenisini toplayan otelde özel otopark da bulunuyor. Şehir manzaralı çift kişilik süit oda fiyatları 600$’dan başlıyor.

New York Butik Oteller

New York Manhattan merkezinde yer alan ve gökdelenler arasında minimal, nostaljik tarzıyla hizmet veren otellerden biri olan Cachet Butik Otel özellikle güneşlenme terası gibi açık hava mekanları ile misafirlerini cezbediyor. Modern havaya sahip konsept odalarında konforlu eşyalar kullanılmış olup, bazı odalarda teras imkanı da sunuluyor. Odalar TV, buzdolabı, kasa gibi ihtiyaç olacak tüm eşyalar yer almakta olup, şehir manzaralıdır. Şehrin Hell’s Kitchen bölgesinde yer alan Cachet Butik Otel Times Meydanı’na 900 m, Empire States Binası’na ve Rockefeller Center’a 1.5 km mesafede yer almaktadır. Cachet Butik Otel’in kahvaltı dahil çift kişilik odaları 290$ ile 600$ arasında fiyatlandırılıyor.

New York butik otelleri arasından daha ekonomik fiyata konaklayabileceğiniz bir alternatife ihtiyacınız varsa The One Butik Otel alternatifler arasında yerini alabilir. Şehrin Queens bölgesinde yer alan The One Otel’de akşamları düzenlenen şarap tadım etkinlikleri, gün boyu hizmet veren spa merkezi hizmetleri gibi imkanlar sunuluyor. New York merkezi kabul edilen Manhattan’a biraz uzakta yer alan bu otel Central Park’a 12 km, Times Meydanı’na ve Empire States Binası’na 13 km mesafede konumlanıyor. New York’ta uygun fiyata konaklamak isteyenlerin de tercih edebileceği seçeneklerden biri olan the One Butik Otel’de çift kişilik odalar 125$ - 350$ arasında fiyatlandırılıyor.

Bunlar dışında alternatifler arasında Blue Moon Butik Otel, Walker Otel, Otel Elysee seçenekleri de değerlendirilebilir. 

Çiftlerin en heyecan dolu tatilleri sayılan balayı nerede olursa olsun en şık ve özel imkanlara sahip otellerin seçildiği bir süreçtir. Çiftlerin unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamaları için otelin dış görünüşünden odalardaki en küçük detaya kadar bile hassasiyetle seçim yapması gerekir. Balayında New York’a gitmeyi düşünenler için şehrin devasa gökdelenlerini, Özgürlük Anıtı’nı en güzel şekilde gören, harika manzaralara ev sahipliği eden oteller mevcut.

New York balayı otelleri nostaljik mimarisinin yanı sıra balayı çiftlerine özel oda servisi, spa ve masaj hizmeti, jakuzili veya havuzlu odalar gibi imkanlar sunuyor. Balayı çiftleri için konaklamayı unutulmaz bir deneyim haline getirecek ilk otel önerisi olan 1 Otel, misafirlerine şehrin simge yapılarından biri olan Brooklyn Bridge manzaralı odalarını sunuyor. New York’ta balayı için tercih edilebilecek en iyi otellerin başında gelen 1 Otel odalarında organik pamuk yatak takımları, son teknoloji kahve makinesi, iPad, süit banyo imkanları bulunuyor. Çiftlerin kendilerini eşsiz hissetmesini sağlayan bu otelde nehir, Brooklyn Köprüsü ve Özgürlük Anıtı manzaralı odalarda keyif sürebilirsiniz. Eşsiz deneyimlere fırsat sunan otelde ayrıca 07:00-21:00 saatleri arasında misafirlerin ücretsiz Tesla araç kullanım imkanı da bulunuyor. 1 Otel oda fiyatları çift kişilik king odalarda 550$ - 850$ arasında, stüdyo daireler 1.200$ - 2.200 $ arasında fiyatlandırılıyor. Otel Brooklyn Köprüsü’ne 400 m, Özgürlük Anıtı’na 5 km, Times Meydanı’na 6 km ve Central Park’a 8 km mesafede yer alıyor.

New York Balayı Otelleri

Mükemmel oda ambiyansı ve Manhattan merkezindeki konumu sayesinde en çok tercih edilen bir diğer seçenek ise InterContinental New York Barclay Otel oluyor. Otelin sadece odaları değil, restoranları ve ortak alanları kusursuz şekilde dekore edilmiştir. 5 yıldızlı Barclay Otel Times Meydanı’na 5 dakika, Rockefeller Center’a 10 dakika mesafede yer alıyor. Bunlar dışında şehrin simge yapıları ve gezilecek yerlerine ulaşım için 100 m mesafedeki metro istasyonuna ulaşılabiliyor. Harika bir şehir manzarasına karşı konaklama imkanı sunan Barclay Otel odalarında özel yapım mobilyalar kullanılıyor. Standart odalar kahvaltı dahil 300$ - 400$ arasındayken balayı çiftlerine uygun süit odalar 750$ - 900$ arasında fiyatlandırılıyor.

Sofitel New York şehrin 44. Cadde’sinde yer alan, gökdelenler ortasında açık havada keyif imkanı sunan ve beğenilen otel alternatiflerinden bir diğeridir. Otelde ayrıca Fransız Mutfağı ağırlıklı hizmet veren Gaby’s Restoran bulunuyor. Şehir manzaralı odalarda oturma grupları da bulunuyor ve odalar sade olmasına rağmen oldukça şık bir dekorasyona sahip. Özellikle alışveriş yapmak isteyen misafirler için yürüyüş mesafesinde ulaşabilecekleri Apple, Prada, Tiffany &Co. Gibi mağazalar otelin tercih edilme nedenleri arasında yer alıyor. Balayı çiftlerine özel oda servisi, hoş ambiyansa sahip restoran ve barları ile Sofitel New York kahvaltı dahil 340$ - 850$ arasında değişen fiyatlarla 32 metrekarelik ferah odalarını misafirlerine sunuyor. Ayrıca konum itibariyle 5. Cadde ve Times Meydanı’na 500 m, Central Park ve Empire States Binası’na 2 km mesafede konumlanıyor.

Ayrıca The Knickerbocker Otel, Library Otel, Soho Grand Otel, Sheraton Tribeca Otel, Mansfield Otel balayı çiftlerinin tercih edebileceği alternatifler arasında yer alıyor.

Apart oteller çift kişilik veya üç kişilik odaların aksine daire şeklinde hizmet veren ve 4’ün üzerinde kişi sayısına aynı yerde konaklama imkanı sunan tesislerdir. Kalabalık ailelerin veya grupça seyahat edenlerin tercihi olan apart otellerde daire başına fiyat ödenerek kişi başı konaklama giderinin düşürülmesi mümkündür. Apart otellerde kalabalıkların rahat bir şekilde konaklaması için geniş yatakların yanı sıra kanepe ve oturma grupları da bulunmaktadır. Bazı apart otellerde daire içinde mutfak alanı da yer almaktadır.

New York apart otelleri arasında 8 kişiye kadar konaklayabileceğiniz, geniş çift kişilik yatakların yanı sıra oturma grubu ve mutfağın da içinde bulunduğu şehir manzaralı seçeneklere rastlayabilirsiniz. New York merkezinde konaklamak isteyip bütçeyle ilgili sorun yaşamak istemeyenler için apart oteller ideal seçeneklerdendir.

New York Apart Oteller

Central Park’a 1 km uzaklıkta bulunan Lower East Side bölgesindeki Gardens Suites Otel, New York apart otelleri arasında beğenilen tesislerden bir tanesi. 40 metrekareye yakın iki, üç ve dört kişilik odalarında çift kişilik ekstra büyük yatak ve yataklı kanepe bulunan odalarda mutfak da bulunuyor. Ayrıca bazı odaların bahçe takımlı keyifli oturma grubuna sahip terasları da bulunuyor. Şehir ve bahçe manzaralı olarak tasarlanan odalarda ankastre mutfak kullanılıyor. Otopark hizmeti de sunan Gardens Suites Otel’de çift kişilik daireler 500$ ile 900$ arasında, üç kişilik süit odalar 900$’dan, 5 kişilik odalar 1200$’dan ve 6 kişilik odalar 1400$’dan başlayan fiyatlarla misafirlere sunuluyor. Konforlu, temiz, güvenli bir yerde konaklamak isteyen kalabalık gruplar için Gardens Suites Otel en iyi seçeneklerin başında geliyor.

New York tatilinde dahi kaldığı otelde evindeymiş gibi hissetmek isteyenler için Lombardy Otel kuzey Manhattan bölgesinde yer alıyor. Konum itibariyle Central Park’a 850 m, 5. Cadde 500 m, Times Meydanı’na 1,5 km mesafede yer alıyor. 59. Cadde metro istasyonuna sadece 500 m uzaklıkta olduğu için misafirler toplu taşımayla diledikleri yere kolayca ulaşabiliyor. Özenli ve şık bir dekorasyona sahip otel odalarına evcil hayvan da girebiliyor. Otel bünyesinde otopark, bar ve fitness merkezi de bulunuyor. Lombardy Otel’de standart odaların yanı sıra king odalar ve stüdyo daireler de yer alıyor. Apart konseptli odaların içerisinde oturma grubu ve mutfak da bulunuyor.  Otelde teraslı dairelerin fiyatları 750$’dan, süitlerin fiyatları 650$’dan ve stüdyo dairelerin fiyatları 550$’dan başlıyor.

New York apart otelleri arasında uygun fiyatlara sahip olan seçeneklerden olan AKA Times Square misafirlerden çok iyi geri dönüşler alıyor. Farklı ve göz alıcı oda tasarımları, çalışma odalı daireleri, açık mutfaklı oturma alanlarının yanı sıra Manhattan merkezinde yer alması otelin popülerlik kazanmasını sağlamış. AKA Times Square en çok da çatı katı daireleriyle ilgi çekiyor. Otelin stüdyo daireleri sayesinde bir evde olması gereken her şeye eksiksiz kavuşabilir, ev konforunda tatil yapabilirsiniz. 60 metrekareden başlayan çalışma odalı süitler kişi sayısına göre 380$ ile 1200$ arasında değişiyor. AKA Times Square apart dairelerinde konaklayarak Times Meydanı’na yürüyerek 6-7 dk, Rockefeller Center’a 10 dk yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Tercih edebileceğiniz diğer New York apart otel seçenekleri arasında Radio City Apartments, AKA Sutton Place, The Lombardy gibi oteller de değerlendirilebilir.

Macera sever gençlerin seyahatlerinde en sık tercih ettikleri yerler olan hosteller, tam da New York atmosferine uygun gece, gündüz ayrımı olmayan yerlerdir denilebilir. Elbette kurallarla belirlenen sessiz saatler vardır ancak oturma alanlarında gençlerin sohbeti, aktiviteleri hiç bitmez.

Hostellerin Özellikleri   

Hostellerin özellikleri arasında için en uygun fiyatları sunmasının yanı sıra ranzalı yataklar şeklinde bir odada çok kişinin kalmasına imkan vermesi geliyor. Bazı hostellerde otellerdeki gibi standart çift kişilik veya üç kişilik oda seçenekleri de bulunuyor. Fakat dünya genelinde kabul gören hostel mantığı yatakhanelerden oluşan 4,6,8 ve 10 kişilik odalar olmasıdır. Misafirlere yatak ve kilitli dolaplar sunularak eşyalarını koyacakları güvenli bir alan sağlanır. Genellikle tuvalet, duş ve mutfak ortak kullanımlıdır. Ayrıca hostellerde cinsiyet ayrımı yapılmaksızın karma odalar mevcut olduğu gibi kadın ve erkeklere özel odalarda konaklama imkanı da sunulmaktadır.

New York Hosteller

New York hostellerinde ise yaygın bilinen hostel mantığının aksine yalnızca yetişkinlere hizmet veren tesisler bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi Chelsea International Hostel olup, adını aldığı Chelsea bölgesinde yer almaktadır. Kahvaltı dahil hizmet veren hostelde misafirlere kontinental kahvaltı verilmektedir. Şehre en yakın ilgi çekici yapılardan olan Empire States Binası 2 km mesafede yer almaktadır. Hostelin kendine ait bir otoparkı bulunmasa da en yakın metro istasyonuna 500 m mesafededir. Times Meydanı, Central Park, Rockefeller Center gibi noktalar ise yaklaşık 3 km uzaklıktadır. Chelsea Hostel’de özel banyolu, dört kadın veya erkek yatakhanesinde kişi başı konaklama 70$, tek kişilik odalar ise 90$’dan başlayan fiyatlarla sunulmaktadır.

8. Cadde’de yer alan Jazz on Columbus Circle Hostel New York hostelleri arasında misafirleri tarafından oldukça beğenilen tesislerden bir tanesidir. Gençlere ve yetişkinlere hizmet veren bu hostel konum itibariyle de çok iyi bir yerde olup Central Park’a sadece 4 dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Paylaşımlı odaların her birinde odaya ait özel banyo ve televizyon bulunmaktadır. Kontinental kahvaltı dahil hizmet sunan Columbus Circle Hostel’de karma, kadın ve erkek odaları bulunmaktadır. 3, 4, 5 ve 6 kişilik odalarda dilediğiniz oda tipinde konaklayabilirsiniz. Kişi sayısına göre fiyatları değişiklik gösteren hostel odalarında gecelik kişi başı konaklama ortalama 100$’dır.

New York’un en güzel bölgelerinden bir tanesi olan Broadway Caddesi’nin bir üstünde kalan HI New York Hostel de misafirlerin beğenisini kazanmış tesislerdendir. Central Park’a yürüyüşle sadece 10 dakikalık mesafede olan hostelin oldukça eğlenceli bir ortamı vardır. Oyun salonları, film salonu, geniş avlusu ile hostelde sosyalleşmek ve farklı kültürlerle tanışmak için keyifli ve uygun bir ortam vardır. HI New York Hostel’de aynı zamanda kahvaltı dahil hizmet verilmektedir ve tesis bünyesinde bir restoran bulunmaktadır. Oldukça uygun fiyatlarla konaklayabileceğiniz hostelde tek kişilik konaklama 55$ ile 75$ arasında değişmektedir.

New York’ta tercih edebileceğiniz hosteller arasında Belnord Hostel, Budget Stay, The French Quarters, International Students Residences gibi seçenekler de bulunuyor.