Antibes’de Gezilecek Yerler

Antibes, Cannes’dan 15 kilometre uzaklıkta güzel bir Akdeniz şehridir. Antibes’in çevresini saran surlar karşılar sizi deniz kenarında. Limanı lüks yatlarla çevrili, rengarenk bir yerdir. Roma döneminden kalmadır. Fransızlara geçtikten sonra zengin Avrupalıların çamların arasında yüksek duvarlı lüks evler yaptırdığı popüler bir Akdeniz kasabası haline gelmiş. Kasabanın zenginliği her halinden bellidir. Buraya bayılacaksınız.

Devamını Oku

Antibes Nerededir?

Antibes, Fransa'nın güneydoğusunda yer alır. Alpes Côte d’Azur bölgesine bağlı olan şehir, önemli bir liman kentidir. Garoupe Yarımadası’nın doğu yakasında ve Anges Körfezi kıyısında yer alır. Körfezin öteki ucunda bulunan Nice'in tam karşısına denk gelir.

Antibes’e Ne Zaman Gidilir?

Antibes’te sıcak yaz aylarının hakim olduğu Akdeniz İklimi görülür. Kış ayları ise ılıman geçer. Sıcaklıklar tüm yıl boyunca ortalama 9-30 derece arasındadır.

Antibes’e Nasıl Gidilir?

Şehre en yakın havalimanı Nice’tedir. Antibes’e gitmek için Nice-Cannes arasında seyreden trenleri kullanmak mümkündür. Aynı güzergahta otobüsle de seyahat edilebilir.

Antibes’de Nerede Kalınır?

Antibes, Fransa’nın önemli bir tarihî liman kentidir. Şehir sahil bölgelerinde gelişmeye başlamıştır ve çeşitli bölgelerinde lüks konaklama hizmetleri ile turistlerini ağırlamaktadır. Antibes şehir merkezi içerisinde yürüyerek ve bisiklete binerek gezebilirsiniz. Şehrin plajlarına ve diğer bölgelerine ise toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilir veya araç kiralayarak da bu plajları gezebilirsiniz. 

Akdeniz ikliminin görüldüğü Antibes’e yazları sıcak ve kışları ılıman bir hava hâkimdir. Yılın her dönemi ziyaret edilen şehir, özellikle havaların ısınması ile beraber turist yoğunluğu yaşar. Deniz sezonunun açılmasıyla tarihî sokakları farklı kültürden insanların uğrak yeri haline gelmektedir. 

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca Antibes otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz. 

Devamını Oku

Antibes Otelleri

Antibes, ülkenin güneydoğusunda bulunan, Fransa’nın liman kentlerinden birisidir. Tam bir Akdeniz kenti olan Antibes özellikle yaz günleri hem yerel halkı hem de turistleri ile cıvıl cıvıldır. 

Sahil kentlerini gezerken uğrayabileceğiniz ve 1-2 günlük kısa süreli tatillerinizi değerlendirebileceğiniz bir şehirlerden birisidir. Kara yolu ile ulaşım sağlayabilir veya en yakın Nice’de bulunan havalimanına gelip oradan Antibes şehrine ulaşım sağlayabilirsiniz. Çok büyük bir şehir olmayan Antibes, antik ve eski yapısı, tarihî sokakları ve taş evleri ile bilinmektedir. Fransa’nın diğer şehirlerine kıyasla ortalama bir ücret dengesine sahip olan kentte, farklı bütçelere uygun ve farklı otel konseptlerinde konaklama imkânı bulunabilir. Yüzlerce kişinin yararlandığı ve en uygun alternatifleri sunan Antibes otelleri rehberimizin devamını okumak için tıklayın.

Devamını Oku

Antibes İçi Ulaşım

Antibes gibi güzel bir şehirde ulaşım için yürümeyi tercih etmek, şehri ve sokaklarını keşfetmek için iyi olacaktır. Özellikle eski şehir kısmı mutlaka yürüyerek görülmeli. Dilerseniz bisiklet de kiralayabilirsiniz. Şehirde iyi bir otobüs ağı da mevcuttur. Bilet fiyatları da 1 Euro kadardır. Taksiyle ulaşımda mümkündür.

Antibes Mutfağı

1aabee6a3a0f382882135291eac5a62f.jpg

Dünyanın en zengin mutfaklarından biri olan Fransız mutfağı, sıra dışı yemek alışkanlıklarıyla de ünlüdür. Fransızlar ‘escargot’ denilen salyangozu, at eti ve kurbağa bacağı yerler. Ancak bu sadece bunları bulabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Fransız mutfağının şüphesiz en meşhur detayları muhteşem şarapları ve peynirleridir.

Devamını Oku

Antibes Gece Hayatı

Antibes’in bir hayli canlı bir gece hayatı vardır. Şehir size pek çok trend ve popüler mekan alternatifi sunar. İyi müzik, güzel yemekler ve şık insanlar görmek için bu şehirde geceleri kendinizi otelinize bağlamayın.

Özellikle eski şehir ve liman kısmında pek çok mekan mevcuttur. Her sokağında farklı bir tarza rastlamanız mümkündür. Canlı müzik için The Hop Shore’a gidilebilir. 1920’lerden bu yana popüler olan Pam Pam, canlı gösterileri izlemek için idealdir.

Antibes Festivaller

Jazz à Juan (Temmuz)

Antika fuarı (Nisan)

Saint Peter Festivali (Haziran)

Voiles d'Antibes (Haziran)

Dini Müzik Festivali (Ocak

Bira Festivali (Ekim)

Şarap ve Gurme Fuarı (Ekim)

Antibes’de Alışveriş

Antibes’te hem eski şehrin sokaklarında dolaşırken küçük butiklerden hem de büyük alışveriş merkezlerinden alışveriş yapmak mümkündür. Juan les Pins butiklerle doludur. Marche Provencale pazarı, yerel halkı alışveri yaparken izlemek, yöresel lezzetleri keşfetmek açısından idealdir.

Devamını Oku

Antibes Para Birimi

Fransa sınırları içerisinde yer alan Antibes’in para birimi Euro’dur. 1 Euro yaklaşık 3,40 TL’dir.

Antibes Resmi Dili

Fransa sınırları içinde yer alan Antibes’in resmi dili Fransızca’dır.

Antibes Resmi Tatiller

Yeni Yıl (1 Ocak)

Paskalya (28 Mart )

İşçi Bayramı (1 Mayıs)

Yükseliş Günü

Zafer Günü (8 Mayıs)

Hamsin Yortusu

Bastille Günü (14 Temmuz)

Assumption (Meryem Ananın Göğe Kabulü)

Azizler Günü (1 Kasım)

Ateşkes Günü (11 Kasım)

Noel (25 Aralık)

*Yanında tarih belirtilmeyen tatillerin günü, yıla göre değişmektedir.

Antibes Vize İşlemleri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Antibes’e gidebilmesi için Shengen vizesi almaları gerekmektedir.

Antibes Künyesi

 • Yerel saat

  Yerel Saat -

 • Kur Farkı

  Kur Farkı -

 • Priz Tipi

  Priz Tipi Type E / 250V / 16 A

 • Hava Durumu

  Hava Durumu -oCSon Güncelleme: - (TSI)

Yıllık Ortalama Sıcaklık

  • Oca 9.2oC
  • Şub 9.7oC
  • Mar 11.6oC
  • Nis 13.6oC
  • May 17.4oC
  • Haz 20.9oC
  • Tem 23.8oC
  • Agu 24.1oC
  • Eyl 21oC
  • Eki 17.4oC
  • Kas 12.9oC
  • Ara 10.1oC

Kısa Kısa

Nüfus: 75,568 / Dil: Fransızca / Para Birimi: Euro (EUR) / İklim: Akdeniz / Ortalama Kaç Günde Gezilir: 3 gün