Google+

Arama formu

Chiang Rai

Tayland’ın tüm dünyadan talep gören turistik lokasyonlarından biri...
Devamı oku
Chiang Rai, Tayland’ın bir şehridir. Chian Rai eyaletinin merkezidir....
Devamı oku
Güneydoğu Asya’nın popüler ülkesi Tayland’ın turistik şehirlerinden biri...
Devamı oku
Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 THB = 0.00
Priz Tipi Type C250V-2.5 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 19℃
Şub 21℃
Mar 24℃
Nis 27℃
May 27℃
Haz 27℃
Tem 26℃
Ağu 26℃
Eyl 26℃
Eki 25℃
Kas 22℃
Ara 19℃

Chiang Rai Hakkında Bilinmesi Gerekenler 

Chiang Rai, Tayland’ın bir şehridir. Chian Rai eyaletinin merkezidir. Nüfusu yaklaşık 200.000’dir. Nispeten az bir nüfusa sahip olsa bile bünyesinde saygın üniversiteleri ve tesisleri barındırmaktadır. Tarihsel ve kültürel mirasıyla öne çıkan Chiang Rai, doğal güzellikleriyle de dikkat çekmektedir.

Chiang Rai Hakkında Bilinmesi Gerekenler 

Kral Mangrai tarafından 1262 yılında kurulan şehir, Mangrai Hanedanı’nın başkenti olmuştur. 1432 yılında, Mangrai Hanedanı döneminde gerçekleşen bir deprem sonucunda, en büyük saygı duyulan Buda heykeli, Chiang Rai’de ortaya çıkarılmıştır. Güzel bir yeşim taşı ise bu heykelin içinde keşfedilmiştir.
 
Chiang Rai keyifli, sakin ve rahat bir atmosfere sahiptir. Kent etkileyici tapınak mimarisi, sanatı, mutfak kültürü ve müziğiyle bugünkü varlığını sürdürmektedir. Kardeş şehri Chiang Mai’nin aksine gece hayatı, alışveriş ve eğlence konusunda çok daha az çeşitliliğe sahiptir. Fakat gece pazarı, Cumartesi Yürüyüş Caddesi ve Caz Festivali ile turizm sektörünü geliştirmeye başlamıştır. Rıhtımda lüks otellerin bulunmasına rağmen bu bölgenin çok geliştiği söylenemez.
 
Chiang Rai, çok çeşitli cazibe merkezleri, rahat atmosferi, uygun fiyatlı konaklama imkânları ve yerel mutfak lezzetleriyle tanınmaya değer bir şehirdir. Gece hayatı imkânlarına gelince pek fazla seçenek ile karşılaşıldığı söylenemez fakat doğal güzelliği, tarihi ve kültürel mirası şehri yeterince ilgi çekici kılmaktadır.

Tanıtım Video:

                                                                                 

Chiang Rai’da Nerede Kalınır?

Tayland’ın tüm dünyadan talep gören turistik lokasyonlarından biri Chiang Rai... Pirinç ve çay tarlalarının alabildiğine uzandığı, güler yüzlü insanların yaşadığı, Beyaz Tapınak ve Doi Luang Ulusal Parkı gibi simgesel bina ve mevkileri ile beğeni toplayan şehir Tai mutfağının da en güzel lezzetlerini sunuyor.

Tatil için hemen her mevsim güzel diyebileceğimiz Chiang Rai’de, çok sıcakların yaşandığı nisan ve mayıs ayları dışında muson yağmurları da yağıyor; yeşil doğasını bu şiddetli ve bereketli yağmurlarla canlı tutuyor belli ki...  

 Chiang Rai’da Nerede Kalınır?

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca Chiang Rai otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz.

Booking.com

Chiang Rai Otelleri

Güneydoğu Asya’nın popüler ülkesi Tayland’ın turistik şehirlerinden biri olan Chiang Rai ülkenin kuzeyinde yer alıyor. Kok Nehri’nin içinden geçtiği şehrin en simge binası olan Beyaz Tapınak yani White Temple, tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başarıyor. Tamamı el işçiliği ile inşa edilmekte olan ve beyaz dışında renk olmayan bu tapınak, hemen yanında yer alan göletin kenarındaki masum duruşu ile inşaatı henüz tamamlanmamış olsa da büyük beğeni alıyor.

Kuruluşu 1262 yılına uzanan ve bölgede hâkim olan Mengrai Hanedanı'na başkent olarak inşa edilen şehir; son derece etkili tapınaklar, sanat, müzik ve tabii ki Tai mutfağının lezzetleri ile turistik bir çekim alanı yaratıyor. Genellikle yiyecek odaklı gece pazarı, piyasa caddesi diye niteleyebileceğimiz Cumartesi Yürüyüş Caddesi, Doi Luang Ulusal Parkı gibi çeşitli merkezi noktalar kenti ziyaret sırasında mutlaka denenmesi ve görülmesi gereken detaylar arasında sayılıyor.

 Chiang Rai Otelleri

Chiang Rai şehir havasından biraz uzak olan, keyifli bir kasaba ortamı ile karşılıyor misafirlerini. Güler yüzlü insanları, dağınık yerleşimi, her yerde denk gelebileceğiniz masaj salonları, canlı performansların dahi mümkün olduğu panayır tadındaki gece pazarları; şehrin renkli yüzünün de özeti niteliği taşıyor.

Tayland Vizesi

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri ise 30 güne kadar vizeden muaftır.

Diplomatik, Hizmet, Hususi Pasaport Hamilleri 90 güne kadar vizeden muaftır.