Şanghay’da Gece Hayatı

Şanghay doğunun Paris’i olarak alınıyor. Şık restoranlar, kaliteli yemekler ve lüks eğlence mekanları ile dopdolu bir gece hayatına sahiptir. Yabancı ve Çin sinemalarının gösterildiği sinemalar, opera, dans gösterileri, tiyatro, akrobasi sahneleri ile çok renkli bir eğlence dünyasına sahiptir. Çin Halk Cumhuriyeti’ndeki en renkli gece hayatına sahip şehir olarak bilinmektedir.Şehirdeki bar ve gece kulüpleri sayısı her geçen gün artmakta olup gece hayatı daha çekici hale gelmektedir.Özellikle rock ve caz müziğin popüler olduğu şehirde yabancı ve yerli çok fazla dj sahne almaktadır.

Şanghay’da gece şovları dünyaca ünlüdür. En özel ve popüler olanlarında biri Shangcheng Akrobasi Şov’u ve Era İntersection of Time’dır.Shangcheng Akrobasi Şov’u, televizyondaki akrobasi şovlarından çok daha farklıdır. Gösteri dokuz farklı ve 10 dakikalık performanslardan oluşmaktadır. Şov toplamda bir ile bir buçuk saat kadar sürmektedir. Şov, Shangcheng Tiyatrosu’nun 4. katında gerçekleşir ve biletler oradan alınmaktadır. Bilet fiyatları ise 200 ile 280 Yuan arasında değişmektedir.

Şanghay’ın büyük kulüpleri şampanya dolu masaları ve parlak ışıkları ile oldukça ilgi çekicidir. En iyi yeraltı kulüplerinden biri Arkham’dır. Arkham’da, genelde hip-hop müzik tarzı çalınmakla birlikte dünyaca ünlü DJ’lerin de performans gerçekleştirdiği bir yerdir. 600 ile 800 kişi arasındaki kapasitesi ile bir yeraltı depo alanındadır. Alkollü içkilerin ucuz olduğu bu mekanda hafta sonu olan konser etkinliklerinin biletleri hızlı bir şekilde tükenmektedir. M2 ise Şanghay’ın en iyi kulüpleri arasında sayılır. Çok farklı bir atmosfere sahip olan bu kulüpte, ses sistemleri oldukça üst seviyelerdedir. Hafta içi gece üç gibi kapanan kulüp hafta sonları ise gece 4 ya da 5 civarında kapılarını kapatmaktadır. MYST, insanların en çok rezervasyon yaptığı kulüplerin başındadır. Lazer şovları, farklı aydınlatmaları ile çok popülerdir. İsmi ’Moving You Stunnig Trip’in baş harflerinden gelmektedir. Üç katlı olan bu büyük kulüp dansçıları ve dans pistleri ile mükemmel şovlara imza atmaktadır. Popüler house müziği sevenlerin tercih etmesi gereken kulüp ise Lola’dır. İçeceklerin fiyatlarının uygun olduğu bu mekan da rezervasyon ile misafirlerini kabul etmektedir.

Huangpu Nehri Gece Gezileri

Huangpu Nehri gece yolculukları Şanghay’ın en popüler turistik aktivitelerinden biridir. Bu gezi ile Pudong ve The Bund’u akşam saatlerinde görmek ve eşsiz manzarayı seyretmek çok daha keyifli hale gelmektedir.Gemiler genelde The Bund’dan başlayıp Oriental Pearl TV Kulesi, Binjiang Caddesi’den geçerek Yangpu Köprüsü’nden dönerek The Bund’a geri dönmektedir. Gece gezileri sırasında bir tarafta klasik Avrupa evleri diğer tarafta ise modern gökdelenlerin karşıtlığı göze çarpmaktadır Akşam yemeği de dahil olmak üzere yolculuk yaklaşık kişi başı 200 Yuan tutarındadır. Yolculuklar genelde 40 dakika ile 1 saat arası sürmektedir.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı