Google+

Arama formu

Erivan’da Gezilecek Yerler

Erivan’da Gezilecek Yerler

Erivan Sovyet döneminden kalma binaları, Arnavut kaldırımlı sokakları, parkları, müzeleri ve sanat merkezleriyle turistlerin ilgisini çekecek pek çok alan sunmaktadır.

Erivan’da görülmesi gereken diğer yerler

Erivan’da Gezilecek Yerler-1

Erivan şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Homestay Yerevan, Guesthouse Richie, Serviced room by Naira güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Sweet flat in city Center, Hasmik's cool apartment, Amiryan st. Appartment in center yerevan. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz 33 Martiros Saryan Street, Внаем дом по соседству с Каскадом, 3 bedroom Apartment near Republic Square (New Building) gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Star Hostel And Tours, Hostel Vagary, Sleep Studio Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Erivan aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Hovhannes Tumanyan Müzesi, Martiros Sarian Müzesi, Yervand Kochar Müzesi, Ermenistan Ulusal Galerisi, Mavi Camii.


Erivan Turları

Ermenistan Tarih Müzesi

Ermenistan Tarih Müzesi

Bronz Çağ döneminden önemli eserleri ziyaretçilerine sunan Ermenistan Tarih Müzesi’nde heykeller, özel sembol objeler, silahlar, kalkanlar, madalyalar gibi pek çok tarihi eser yer alıyor.

Halk Meydanı

Halk Meydanı

1990 yılında Halk Meydanı adını alan bu yer, 1924 yılında Mimar Alexander Tamanyan tarafından projelendirilip ve 1958 yılında tamamlanmıştır. Ortasında yer alan taş havuz alan, Ermenistan halısını simgelemektedir. Burada ayrıca müzik eşliğinde harika fıskiye gösterisi düzenlenmektedir.

Cafesjian Merkezi

Cafesjian Merkezi

Uzun taş merdivenlerin dikkat çektiği bu sanat merkezi, şehrin en önemli kültürel alanlarından biridir. Erivan’ın 1920’lerde modernleştirilme döneminde planlanan 1980 yılında tamamlanmış olsa da, 1988 depreminde hasar görmüştür. Ardından Ermeni kökenli Amerikalı yardımsever Gerar Cafesjian’ın desteğiyle yeniden yaptırılmıştır. Alanda 2 adet bahçe galerisi ve 5 sergi alanı yer almaktadır.

Matenadaran

Matenadaran

Erivan’ın en geniş ana caddesinin sonundaki tepede yer alan bu katedralimsi yapıda 23 bin adetten fazla el yazması kitap yer almaktadır. 1957 yılında yapılan alanın önünde Mashtots’un öğrencilerine kendi alfabesini öğrettiği görülen bir heykeli yer almaktadır. Bunun dışında 6 yazar ve bilim adamının da heykelleri bahçede görülebiliyor.