Google+

Arama formu

Granada (Nikaragua)

Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 NIO = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 26℃
Şub 27℃
Mar 28℃
Nis 29℃
May 28℃
Haz 27℃
Tem 26℃
Ağu 27℃
Eyl 27℃
Eki 26℃
Kas 26℃
Ara 26℃
Genel Bilgiler / Rehber

 Granada, Nikaragua'nın batısında yer alan bir şehirdir ve aynı isimdeki Granada bölgesinin de başkentidir. 110.000 kişilik nüfusuyla Nikaragua'nın en kalabalık beşinci şehridir. Tarihi, ekonomik ve politik açıdan Nikaragua'nın en önemli şehirlerinden biridir. Koloni Dönemi'nden kalma çok sayıda bina ve anıta ev sahipliği yapar. 

Granada 1524 yılında, Francisco Hernandez de Cordoba tarafından kurulmuştur. Amerika kıtasındaki ilk Avrupa şehridir. Granada tarihi yapılarındaki Endülüs ve Mağribi etkisinden dolayı La Gran Sultana olarak da anılmaktadır. Granada, Koloni Dönemi boyunca Atlantik'teki en önemli ticaret merkezlerinden biri olmuştur. 

Granada'nın tarihi bölgesinde yer alan tüm sokaklar dardır ve trafik tek yönlüdür. 1980'li yıllardan bu yana yaşanan altyapı sorunlarından ve ihmalsizlikten dolayı tarihi eserlerin bir çoğu bakımsızdır. Buna rağmen Nikaragua'da Koloni Dönemi'nden kalma en çok eser Granada şehrinde yer alır ve Nikaragua'nın en önemli turizm merkezlerinden biridir. En önemli tarihi eserler Koloni Dönemi'nden kalma kiliselerdir. Altı önemli kilise bulunur. Bu kiliseler Büyük Katedral, La Merced, Guadalupe, San Francisco ve Maria Auxiliadora isimli kiliselerdir. Koloni Dönemi'nden kalma evlerle çevrilmiş Central Park da şehrin en önemli turistik noktalarından bir tanesidir. 

Nikaragua Vizesi

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeden muaftır.

Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeden muaftır.