Google+

Arama formu

Habarana

Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 LKR = 0.00
Priz Tipi Type D250V-5 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 25.2℃
Şub 26.5℃
Mar 28.4℃
Nis 29.2℃
May 28.9℃
Haz 28.8℃
Tem 28.8℃
Ağu 28.8℃
Eyl 28.6℃
Eki 27.6℃
Kas 26.4℃
Ara 25.5℃
Genel Bilgiler / Rehber

Habarana, Sri Lanka’nın Anuradhapura bölgesinde bulunan küçük bir şehirdir. Bu şehir, yüksek sınıfa hitap eden turistik hizmetleriyle de tanınmaktadır. Habarana, safari severler için değişilmez bir yerdir. Özellikle safariye yeni başlayanlar için oldukça önemli bir bölge olabilir. Bu şehirde bulunan Minneriya Ormanı, gerek safari gerekse doğayla iç içe olma açısından şehrin en gözde mekânlarından bir tanesidir. Habarana’daki safari alanları daha çok filleriyle tanınmaktadır. Habarana kenti tarihi kalıntılar kenti olan Sigiriya’ya yakın bir konumdadır. Bununla beraber ülkenin önemli kentlerinden olan Colombo, Trincomalee ve Polonnaruwa’ya da buradan ulaşım oldukça kolaydır. Bu şehrin nüfususun ise 5000 – 10000 arasında olduğu bilinmektedir. Habarana kenti uygun safari alanları kadar, ülkenin önemli otellerini de bünyesinde barındırır. Bununla beraber Sri Lanka’nın önemli yeşil alanları da yüne bu şehirde bulunmaktadır.

Colombo'dan düzenlenen turlarla Habarana şehrine gidebilirsiniz.

İklim / Hava Durumu
Nasıl Gidilir?
Ne Zaman Gidilir?
Nerede Kalınır?
Yemek / Restoran / Ne Yenir Ne İçilir?
Önemli Yerler / Gezilecek Yerler
Ne Yapılır?
Gece Hayatı / Bar / Eğlence
Alışveriş / Ne Alınır?
Festival / Fuar
Tatiller / Bayramlar / Önemli Günler
Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler

Sri Lanka Vizesi

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabi olup, 30 güne kadar turistik amaçlı seyahatlerinde vizelerini www.eta.gov.lk internet adresinden veya ülkeye girişte sınır kapılarında alabilmektedirler.

Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeye tabi olup, 30 güne kadar turistik amaçlı seyahatlerinde vizelerini www.eta.gov.lk internet adresinden veya ülkeye girişte sınır kapılarından alabilmektedirler.