Google+

Arama formu

Kansai

Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 JPY = 0.00
Priz Tipi Type A100-125V-15 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 5℃
Şub 5℃
Mar 8℃
Nis 14℃
May 18℃
Haz 22℃
Tem 26℃
Ağu 27℃
Eyl 24℃
Eki 18℃
Kas 12℃
Ara 7℃
Genel Bilgiler / Rehber

Kansai Bölgesi, Japonya'nın en büyük adası olan Honşu’nun güney bölgesinde yer alır. Bölge  Kyoto, Osaka, NaraKobe, Wakayama ve Shiga şehirlerini içerir.  "Kansai" veya "Kinki “ olarak bölgenin adı tarih boyunca değişmiş olsa da, günümüzde ikisi de kullanılmaktadır. Osaka, Kobe ve Kyoto kentsel bölgesi, Tokyo Büyükşehir Bölgesi'nden sonra Japonya’nın en kalabalık nüfusuna sahip olan bölgesidir. Kansai Bölgesi, Japonya'nın kültürel ve tarihsel kalbidir.  Japonya yüzölçümünün %11’ini oluşturur ve 22.757.897 kişilik bir nüfusa sahiptir. ​Kansai halkı belirgin bir Japon Lehçesiyle konuşur, yürüyen merdivenlerde sol tarafta dururlar, esprileri ve yemek sevgileriyle ün yapmışlardır.

Kansai, feodal gücün Tokyo'ya taşındığı 17. yüzyıl öncesine kadar Japonya'nın politik, ekonomik ve kültür merkezi konumundaydı. Bu nedenle çok sayıda tarihî alanı içerir ve Tokyo'nun modern yüzünün aksine, geleneksel Japon yaşam tarzından izler taşır. Kansai Bölgesi'ndeki her şehir, turistleri cezbeden ayrı ayrı özelliklere sahiptir.

Kansai'de Gezilecek Yerler

Kyoto: UNESCO tarafından tescillenmiş 13 Dünya Mirası'nın da aralarında olduğu antik yüzlerce tapınağıyla, Kansai Bölgesi'nin en popüler turistik şehridir.

Osaka: Batı Japonya'nın en büyük kentidir ve güzel yemekleriyle ülke mutfağının kalesidir.

Nara: Büyük Buddha Salonu'nun ve heykelinin bulunduğu Todaiji Tapınağı'yla ünlüdür. Tepelerindeki sessiz parklarında geyikler serbestçe dolaşır.

Kobe, Wakayama ve Shiga: Kansai Bölgesi'nin nispeten daha az turistik ama kendine has cazibeleri olan diğer şehirleridir.
 

Kansai'de Ne Yenir?

Kansai ve özellikle de bu bölgede yer alan Osaka, yemekleriyle bilinir. Takoyaki, Okonomiyaki, Kitsune, Udon ve Kushikatsu popüler Osaka yemeklerindendir. Kyoto herkesin mutlaka tatmak isteyeceği, geleneksel Japon mutfaklarından biri olarak kabul edilir. Doğu Japon yemeklerinin aksine Kansai’deki yemekler daha tatlıdır ve Nattō gibi yemekler daha az popülerdir.
 

Kansai'ye Nasıl Gidilir?

Kansai Uluslararası Havalimanı, Osaka merkezinin 40 km güneyindeki suni bir adanın üzerine kurulu olan bu havalimanı, 1994'te açılmıştır.