Konstanz Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Konstanz Almanya'nın Baden-Württenberg eyaletinde bulunan bir şehirdir ve İsviçre sınırındadır. Konstanz Gölü’ne kıyısı olan şehir, bu gölün kıyısındaki en büyük şehirdir. Göl ayrıca Bodensee olarak da bilinmektedir. Konstanz'ın tarihi öneminden bahsetmemiz gerekirse bir hikâye ile başlayabiliriz. Öyle ki bu hikâyeye göre çok eskilerde din adamları yeni papayı seçmek için burada toplanmışlar ve arabuluculuk yapmaları için de hayat kadınları getirtilmiştir. Konstanz'ın simgesi olan kadının elinde tuttuğu papa ve kral heykeli de bu hikâyeden gelmiştir.
 
Konstanz Üniversitesi’ne de ev sahipliği yapan şehir, genç nüfusunun yoğun olduğu şehirlerdendir. Üniversitesi sayesinde genç oranı yüksek ve hareketli bir şehir olmayı başarmıştır. 

Konstanz Ulaşım 

Konstanz Almanya'da olmasına rağmen İsviçre sınırında olduğu için İsviçre'ye de çok yakındır. Bu nedenle buraya ulaşım için en çok tercih edilen şehirlerin başında İsviçre’nin Zürih'i gelir. İstanbul'dan uçak ile Zürih Havaalanı’na (Fluhafen Zürich) direkt uçuş bulunmaktadır ve yaklaşık 3 saat sürmektedir. Almanya'dan ise Münih şehrinden ulaşım tercih edilmektedir. İstanbul'dan Münih Havaalanı’na (Munich Franz Josef Strauss Airport) direkt uçuşlar bulunmaktadır ve yaklaşık 2 buçuk saat sürmektedir.
 
Otobüs ile
 
Zürih ve Münih'e uçak ile gelindikten sonra otobüs ile Konstanz şehrine rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Zürih'ten Konstanz şehrine otobüs ile ulaşım 8 euro olmakla birlikte yaklaşık 1 saat sürmektedir. Havaalanından çıktıktan sonra otobüsler rahatlıkla bulunabilmektedir. Münih'ten kalkan otobüsler 3 saat sürmektedir ve Münih merkezde bulunmaktadır. Otobüslerin ücreti ise 15 euro civarındadır.
 
Tren
 
Almanya'daki çoğu şehre tren ağı ile bağlı olan Konstanz'a tren ile de rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Günlük tren saatlerini kontrol ederek Almanya’nın herhangi bir şehrinden Konstanz’a ulaşabilirsiniz. 

Konstanz Gezilecek Yerler 

Konstanz’a geldiğinizde gezmeye başlamanız gereken yer Eski Şehir denilen Neiderburg’dur. Tamamen Orta Çağ kentinde dolaşıyormuş hissi yaratacak olan Eski Şehir, bina cepheleri, dar sokakları ve dükkânları ile bu hisleri desteklemektedir. Burası Konstanz'ın en eski ilçesidir. İlçe 7. yüzyılda kurulmaya başlamış olsa bile asıl bugünkü halini alması 12. yüzyılda yapılan yapılardan sonra olmuştur. Bu yapılar buraya zenginlik ve gelişim getirmiştir. Burada çok farklı şarap evleri bulunmaktadır ve farklı tatlar deneyimlemek için fırsatlar değerlendirilmelidir. Hatta buranın ünlü şarabının markası da Neiderburg'dur. Bunun yanında Konstanz’a gitmişken mutlaka Konstanz Limanı’nı da görmenizi öneririz. Limanda tekne kiralanıp gezebilir ve İsviçre Alplerinin manzarasını doyasıya çıkarabilirsiniz. İlerisindeki parkta huzurlu vakitler geçirebilir, göldeki ördekleri besleyebilirsiniz. Konstanz’da gezebileceğiniz yerlerin detaylarını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.
 
Imperia
 
Şehrin adeta simgesi olmuş bu heykelin çok eskilere dayanan bir hikâyesi vardır. Yeni papayı seçmek için şehre gelen din adamlarının arabuluculuğunu yapması adına hayat kadınları Konstanz'a getirtilmiştir. Bu kadınlardan sonra seçimler tamamlanmış ve herkes anlaşmıştır, bu nedenle bu heykel buranın sembolü olarak kalmıştır. Heykel 1993 yılında Peter Lenk tarafından Konstanz Limanı’nda yapılmıştır.
 
Mainau Çiçek Adası (Mainau Flower Island)
 
Burası ayrı bir çiçek adasıdır ve burayı oluşturan kişiler soylu bir aile olan Bernadotto ailesidir. Konstanz'dan bu adaya yol bulunmaktadır ve ada Konstanz Gölü’nün üzerinde bulunmaktadır. Adada kelebek serası da bulunmaktadır ve adaya ücret karşılığı girilebilmektedir. Mainau Çiçek Adası’nda düğünler de organize edilmektedir. Siz de ağaçlarla kaplı bu güzel adaya Konstanz’a gelmişken mutlaka uğramalısınız.
 
Konsey Binası (Konzilgebäude)

 

Bu bina Konstanz Limanı’nda Imperia heykelinin arkasında bulunmaktadır, ilerisinde ise güzel ve sakin bir park bulunmaktadır. 1391 yılında inşası tamamlanan bina, depo evi olarak yüzyıllarca kullanılmıştır. Ayrıca tüccarlar için bir ticarethane olarak da görev yapmıştır. Şuanda kongre merkezi olarak kullanılmakta ve içerisinde de ünlü bir restoran yer almaktadır. Siz de dilerseniz binayı gördükten sonra restoranla yemeğinizi yiyebilirsiniz.
 
Konstanz Pazar Yeri (Konstanzer Marktstätte)
 
Burası Konstanz'ın en ünlü pazaryeri olarak bilinmektedir. Burası bir meydan gibidir ve ortasında 19. yüzyıl yapısı olan bir çeşme bulunmaktadır. Genellikle burası işlek bir meydandır. İnsanların oturması için yapılmış olan merdivenler bulunmaktadır. İş çıkışlarında veya genellikle akşamüzerleri insanlar salaş bir muhabbet yeri olarak burada takılmayı severler.
 
Münster Katedrali (Muenster Unserer Lieben Frau)
 
Yapının inşası 1100 yılında Piskopos Konrad'ın emriyle başlamıştır ve 1854 yılında tamamlanmıştır. Mimarisi Roman stilinde olmakla birlikte kilise Katolik kilisesidir. Yapı 1962 yılında restorasyon geçirmiştir ve bu restorasyon 2010 yılında tamamlanmıştır. Konstanz Gölü ve Alplerin manzarası için kulenin en tepesine tırmanış önerilmektedir.
 
Eski Şehir Kapısı (Rheintorturm)
 
Liman ile Ren Köprüsü’nün arasında bulunan bu kapı, eskiden şehre giriş kapısıymış. Kapı, zamanında Napolyon’un askerleri tarafından çok fazla hasar görmüş. Şu anda yenilenmiş olan Ren Kapısı Kulesi ile birlikte görülebilen yapı, Konstanz’ın görülmesi gereken yerlerinin başında geliyor.

Tanıtım Videosu:
 

Konstanz ile İlgili

Editörün Kaleminden

Konstanz'da Nerede Kalınır?

Konstanz Gölü ve Ren Nehri’nin kıyısında bulunan, harika bir üniversite şehri olan Konstanz; Almanya’nın güneyinde bulunur. Şehrin oldukça eskiye dayanan bir tarihi vardır ve birçok kültürün izini taşır. Kesinlikle görmeye değer bir şehir olan Konstanz; manzarası, tarihi ve de canlı şehir hayatıyla oldukça dikkat çeker. Bu güzel şehirdeki oteller de aynı derecede güzel ve kalitelidir. Konstanz’da birçok otel bulunur. Butik otellerden hostellere kadar farklı bütçelere uygun her çeşit otel bulabileceğiniz Konstanz’da bütçenize ve kriterlerinize uygun bir otel bulmak zor olmayacaktır.

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca Konstanz otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz.

Konstanz’da Nerede Kalınır – Konstanz’ın Bölgeleri

Konstanz şehri 15 bölgeye ayrılmıştır. Konstanz’da konaklama için en avantajlı ve en güzel bölgeler Staad, Allmannsdorf, Petershausen, Fürstenberg ve Altstadt bölgeleridir. Bu bölgeler turistik açıdan en çok tercih edilen ve otellerin en yoğun olduğu bölgelerdir.

Konstanz’da her yere yürüyerek ulaşabileceğiniz gibi, otobüs, taksi ya da bisiklet seçeneklerini de kullanabilirsiniz. Uygun bir fiyata bisiklet kiralayabilir, ya da şehir merkezinde bolca bulunan taksiler ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Otobüs için günlük bilet fiyatları 4 euro, yani yaklaşık 21 TL’dir.*

*Bu bilgi Haziran 2018’de güncellenmiştir.

Staad Bölgesindeki Konstanz Otelleri

Konstanz Gölü kıyısındaki bu eski kasaba, şehrin doğusunda bulunur. Bodensee Stadyumu’na da ev sahipliği yapan bu bölgede çok güzel parklar, kamp ve yürüyüş alanları bulunmaktadır. Staad bölgesi harika bir manzaraya ve doğal güzelliklere sahiptir.

 • Gästehaus Holzer
  Özellikler:
  Park yeri, teras, bahçe, spa ve sağlık merkezi, transfer servisi, engelli konuklar için olanaklar, kafe, bar, restoran
  Fiyat: Geceliği 109 € - 192 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Gästehaus Holzer

 • Gasthof zur Traube
  Özellikler:
  Park yeri, restoran, aile odaları, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 114 € - 298 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • The Jonners
  Özellikler:
  Park yeri, bahçe, teras, sigara içilmeye odalar
  Fiyat: Geceliği 84 € - 115 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Konstanz
  Özellikler:
  Park yeri, balkon, teras, dalış, hiking
  Fiyat: Geceliği 88 € - 241 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Studio Apartment Mainau
  Özellikler:
  Park yeri, sigara içilmeyen odalar, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 100 € - 179 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Studio Apartment Mainau

Allmannsdorf Bölgesindeki Konstanz Otelleri

Staad bölgesinin hemen yanında bulunan Allmansdorf bölgesi Otto- Moericke Kulesi, Loretto Şapeli, Aziz George Kilisesi gibi birçok tarihî esere ev sahipliği yapar. Bu bölgede birçok mağaza, restoran ve otel bulunur.

 • Ringhotel Schiff am See
  Özellikler:
  Park yeri, restoran, teras, aile odaları, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 85 € - 176 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Ringhotel Schiff am See

 • Bodenseeblick Apartmenthaus
  Özellikler:
  Park yeri, balkon, bahçe, sigara içilmeyen odalar
  Fiyat: Geceliği 112 € - 259 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Hotel Bella Vista
  Özellikler:
  Park yeri, kafe, aile odaları, teras, sigara içilmeyene odalar, teras, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 118 € - 188 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Jugendherberge Otto-Moericke-Turm
  Özellikler:
  Park yeri, engelli konuklar için olanaklar, restoran, teras
  Fiyat: Geceliği 35 € - 79 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Seesterne Comfort
  Özellikler:
  Park yeri, balkon, sigara içilmeyen odalar
  Fiyat: Geceliği 80 € - 119 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Seesterne Comfort

Petershausen Bölgesindeki Konstanz Otelleri

Bu bölge ismini Petershausen Manastırı’ndan alır. Tarihi 3. yüzyıla kadar dayanan bu bölge Ren Nehri’nin kıyısındadır. Arkeoloji Müzesi, sanat galerileri, lüks restoranlar ve eğlence merkezlerinin bir arada bulunduğu bu bölge konaklama için oldukça avantajlıdır.

 • Hotel Barleben am See
  Özellikler:
  Park yeri, teras, bahçe, restoran, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 143 € - 326 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Hotel Barleben am See

 • RIVA - Das Hotel am Bodensee
  Özellikler:
  Park yeri, teras, bahçe, yüzme havuzu, spa ve sağlık merkezi, fitness merkezi, transfer ve havaalanı servisi, bar, restoran, engelli konuklar için olanaklar
  Fiyat: Geceliği 161 € - 336 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Hotel Buchner Hof
  Özellikler:
  Solaryum, sauna, sigara içilmeyen odalar, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 110 € - 157 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • ibis Konstanz
  Özellikler:
  Park yeri, engelli konuklar için olanaklar, bar, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 88 € - 169 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Hotel Bilger Eck
  Özellikler:
  Restoran, sigara içilmeyen odalar, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 183 € - 269 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Hotel Bilger Eck

Fürstenberg Bölgesindeki Konstanz Otelleri

Şehir merkezine yakın bir bölge olan Fürstenberg, şehrin en canlı ve eğlenceli bölgelerinden biridir. Oldukça büyük bir bölge olan Fürstenberg’de birçok kültürün lezzetlerini tadabileceğiniz restoranların yanı sıra birçok kafe ve bar da bulabilirsiniz.

 • B&B Hotel Konstanz
  Özellikler:
  Park yeri, sigara içilmeyen odalar, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 102 € - 203 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  B&B Hotel Konstanz

 • Lamai's Pension
  Özellikler:
  Park yeri, bahçe, ortak mutfak, sigara içilmeyen odalar
  Fiyat: Geceliği 55 € - 147 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Ibis Styles Konstanz
  Özellikler:
  Park yeri, engelli konuklar için olanaklar, bar, teras, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 113 € - 187 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • La Difference Konstanz
  Özellikler
  : Park yeri, aile odaları, ücretiz Wi-Fi
  Fiyat: Geceliği 94 € - 201 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Aqua Hotel & Hostel
  Özellikler:
  Park yeri, bar, restoran, kafe, engelli konuklar için olanaklar, teras, bahçe, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 45 € - 97 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Aqua Hotel & Hostel

Altstadt Bölgesindeki Konstanz Otelleri

Şehrin güneyinde, Ren Nehri’nin kıyısında bulunan bu bölge; birçok müze, manastır ve kiliseye ev sahipliği yapar. Aynı zamanda antika mağazaları, küçük dükkanlar, alışveriş merkezleri ve şık restoranların da bulunduğu bölgede birçok otel seçeneği de vardır.

 • Steigenberger Inselhotel
  Özellikler:
  Park yeri, engelli konuklar için olanaklar, bar, restoran, golf sahası, fitness merkezi, sauna, teras, bahçe, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 137 € - 201 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Steigenberger Inselhotel

 • City Hotel Konstanz
  Özellikler:
  Park yeri, bisiklet kiralama, teras, sigara içilmeyen odalar
  Fiyat: Geceliği 119 € - 191 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Hotel Hirschen
  Özellikler:
  Restoran, hiking, bisiklete binme, sigara içilmeyen odalar
  Fiyat: Geceliği 93 € - 176 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Hotel Scheffelhof
  Özellikler:
  Sigara içilmeyen odalar, bar, ücretsiz Wi-Fi, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 71 € - 140 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Hotel Barbarossa
  Özellikler:
  Park yeri, restoran, hiking, teras, sigara içilmeyen odalar, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 86 € - 151 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Hotel Barbarossa

Konstanz'da bölgelere konaklama önerilerimiz bu şekilde, bu rehberde aradığınızı oteli bulamadıysanız Konstanz Otelleri Rehberi'mize bakmanızı da öneriyoruz. Ayrıca tüm Konstanz otellerini görmek için tıklayın.

Konstanz Otelleri

Güney Almanya’da bulunan Konstanz şehri İsviçre’nin komşusudur ve şehir Ren Nehri ile ikiye bölünür. Tam bir öğrenci şehri olan Konstanz, Taş Devri’ne kadar giden tarihi ve tarihî eserleriyle dikkat çeker. Birçok müzenin, kilisenin, sanat galerisinin bir arada bulunduğu bu şehirde gölde bir gezintiye çıkabilir, iskeleden Alpleri izleyebilir ya da festivallere katılabilirsiniz. Her kültürden bir parça taşıyan bu şehirdeki farklı lezzetleri denemeyi ve şehrin tadını çıkarmayı unutmayın.

Bu güzel şehirdeki yorucu günden sonra kalacağınız otel de çok önemlidir. Konstanz’da yaklaşık 90 tane otel vardır. Bu oteller çok kaliteli hizmet veren temiz ve konforlu otellerdir. Fiyat ve hizmet konusunda da geniş bir aralıkta olan bu oteller arasından kendinize uygun olanı kolayca bulabilirsiniz. Erken rezervasyon yaptırmak, özellikle yoğun dönemlerde sizin için avantajlı olacaktır. Yüzlerce kişinin yararlandığı ve en uygun alternatifleri sunan Konstanz otelleri rehberimizin devamını okumak için tıklayın.

Devamını Oku

Konstanz Künyesi

 • Yerel saat

  Yerel Saat -

 • Kur Farkı

  Kur Farkı -

 • Priz Tipi

  Priz Tipi Type F / 250V / 16 A

 • Hava Durumu

  Hava Durumu -oCSon Güncelleme: - (TSI)

Yıllık Ortalama Sıcaklık

  • Oca oC
  • Şub oC
  • Mar oC
  • Nis oC
  • May oC
  • Haz oC
  • Tem oC
  • Agu oC
  • Eyl oC
  • Eki oC
  • Kas oC
  • Ara oC

Kısa Kısa