Google+

Arama formu

Lake Manyara

Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 TZS = 0.00
Priz Tipi Type M250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 23℃
Şub 23.4℃
Mar 23.5℃
Nis 22.6℃
May 21.3℃
Haz 19.8℃
Tem 19.5℃
Ağu 20.2℃
Eyl 21.6℃
Eki 22.9℃
Kas 23℃
Ara 22.8℃
Genel Bilgiler / Rehber
Manyara Gölü, Tanzaya’nın Manyara bölgesinde yer alan sığ bir göldür. Ernest Hemingway tarafından Afrika’nın en güzel gölü olarak adlandırılmıştır, aynı zamanda çok çeşitli bir doğa ve yaban hayatına ev sahipliği yapmaktadır. Manyara adı, Maasai dilinde bir çeşit sütleğen türü olan “enmanyara”  sözcüğünden gelmektedir.
 
329 kilometrekarelik Manyara Gölü Ulusal Parkı’nın, yer yer büyük çamur düzlüklerle de olsa yaklaşık olarak 231 kilometrekaresini gölün alkalik suyu kaplamaktadır.
 
Genel olarak Babunlarla bilinse de göl ve çevresi su aygırları, impala, fil, buffalo, zürafa gibi otçul hayvanlara ev sahipliği yapar.
 
Manyara Gölü kuşbilimcilere Flamingo ve uzun tepeli kartal da dahil 300den fazla göçmen kuşu gözlemleme şansı sunar.
 
Çıkış kapısının iki katı büyüklükte olan giriş kapısıyla birlikte Manyara Gölü ulusal parkı, bitki örtüsünü ve faunayı izlemek ve tadını çıkarmak isteyenler için bir jip ile birkaç saatten fazla bir sürede gezilebilir bir rotaya sahiptir.
 
Rift Vadisi Cephesi kayda değer bir dönüm noktası oluşturur ve Lake Manyara için muhteşem bir zemin sağlar.
 
Manyara Gölü doğusunda, Kwakuchinja Vahşi Yaşam Koridoru yer alır.
 
Kwakuchinja vahşi yaşam koridorunun güneydoğusunda Tarangire Milli Parkı, batısında Manyara Gölü ve Derin Vadisi, kuzeyinde Ngorongoro Yaylaları ve Serengeti Milli Parkı bulunur. Bu parklar hayvanlara göç imkanı sunar. 
 
Kwakuchinja koridoru içinde Ol Tukai Köyü ve göl kıyısı boyunca yer alan Esilalei dahil olmak üzere  birçok köy vardır.
 
Köy arazilerinin gölün ötesinde 35000 dönümlük Manyara Doğal Kaynakları Koruma Çiftliği'ni de içeren 44000 dönümlük Manyara Çiftlik Alanı yer alır.

Tanıtım Videosu:
 

Tanzanya Vizesi

Umuma mahsus pasaport sahibi (Bordo Pasaport) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları; Tanzanya seyahatlerinde vizeye tabidir.
 
Hususi pasaport (Yeşil Pasaport) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları; Tanzanya seyahatlerinde 90 gün süreyle vizeden muaftır.
 
Hizmet pasaport (Gri Pasaport) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları; Tanzanya seyahatlerinde 90 gün süreyle vizeden muaftır.
 
Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları; Tanzanya seyahatlerinde 90 gün süreyle vizeden muaftır.