Google+

Arama formu

Maun

Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 BWP = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 25℃
Şub 24℃
Mar 24℃
Nis 22℃
May 18℃
Haz 15℃
Tem 15℃
Ağu 18℃
Eyl 22℃
Eki 26℃
Kas 26℃
Ara 25℃
Genel Bilgiler / Rehber

   Maun, Botswana’nın en büyük beşinci yerleşim bölgesidir. Toplam nüfusu yaklaşık 45 bindir. Burası, Botswana’nın turizm başkenti olarak lanse edilir. Maun’un Okavango Delta’sı kesiminde bulunan kısmı ise safari için oldukça uygun bir bölgedir.

Maun, gerek modern binaları gerekse eski kulübeleri ile tam bir kültür mozaiğidir. Oldukça büyük bir hızla gelişmektedir. Özellikle Thamalakane Nehri ve çevresinde bu gelişme hızı daha da artmaktadır. Günümüzde bu bölge, alışveriş merkezlerinin ve otellerin yer aldığı gelişmiş bir yapı görünümündedir.
Maun 1915 senesinde, Batawana kabilesi tarafından kurulmuş ve bu kabilenin başkenti yapılmıştır. Günümüzde ise önemli bir turizm noktasıdır. Ekolojik anlamda da pek çok canlı türünün yaşadığı bir yer olarak gösterilmektedir. Ayrıca burası ülkenin ekonomik anlamda da kritik yerlerinden bir tanesidir. Çünkü taşınması yapılan her türlü malzemenin aktarma noktası Maun’dur. Bununla birlikte pek çok bankanın ATM’leri günümüzde burada hizmet vermektedir.
Maun isminin kelime anlamı “kısa sazlık yeri”dir.

İklim / Hava Durumu
Nasıl Gidilir?
Ne Zaman Gidilir?
Nerede Kalınır?
Yemek / Restoran / Ne Yenir Ne İçilir?
Önemli Yerler / Gezilecek Yerler
Ne Yapılır?
Gece Hayatı / Bar / Eğlence
Alışveriş / Ne Alınır?
Festival / Fuar
Tatiller / Bayramlar / Önemli Günler
Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler

Botsvana Vizesi

Botsvana Devleti’ne seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo), Hizmet (Gri),  Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport hamili T.C. vatandaşları Botsvana vizesinden muaftırlar. 

Botsvana Devleti’nin Türkiye dış temsilcilik görevini yürüten Botsvana Konsolosluğu ve ya Fahri Botsvana Konsolosluğu bulunmamaktadır. Türkiye’de diplomatik temsilcilik olarak Botsvana Konsolosluğu olmaması nedeniyle; çalışma vizesi, öğrenim vizesi ya da uzun süreli ikamet vizesi almak isteyenlerin aşağıdaki Botsvana Konsolosluklarına müracaat etmeleri gerekmektedir:

Güney Afrika Cumhuriyeti