Google+

Arama formu

Okinawa

Japon takım adaları arsında bulunan Okinawa Adası, bu takım ada grubunun...
Devamı oku
Uzun yaşam adası… Yerlilerinin 120 yaşa ulaştığı bu muhteşem ada, eşsiz...
Devamı oku
Okinawa Adası, Japonya, Çin ve Tayvan arasında bulunan Okinawa Adalar...
Devamı oku
Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 JPY = 0.00
Priz Tipi Type A100-125V-15 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 15℃
Şub 16℃
Mar 17℃
Nis 21℃
May 23℃
Haz 26℃
Tem 28℃
Ağu 27℃
Eyl 27℃
Eki 24℃
Kas 21℃
Ara 17℃

Okinawa Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Okinawa Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Okinawa Adası, Japonya, Çin ve Tayvan arasında bulunan Okinawa Adalar Topluluğu’ndaki en büyük ve en yoğun nüfuslu ada. Adanın merkeziyse bölgedeki en yoğun nüfuslu ve büyük yer olan Naha şehri.

Okinawa Adası’nın en dikkat çekici özelliklerinden birisi de adada görülen ABD etkisi. II. Dünya Savaşı sırasında bölgede yaşanan kolonileşme etkisi sonucunda Amerikan kültürünün izlerini görmek mümkün. Ada 1945 yılınca Amerika tarafından işgal edilmiş ve 1972’ye kadar ABD egemenliğinde kalmış. Bugün Okinawa’da yaklaşık 50 bin Amerikalı yaşıyor ve adada hala bir Amerika askerî üssü bulunuyor.

Okinawa halkı kendilerini “deniz insanları” anlamına gelen uchinanchu (沖縄人) kelimesiyle tanımlıyor. Okinawa dünyada karate sporuna verilen önemle de biliniyor. Bölgenin popülaritesinin önemli nedenlerinden biri de adanın kendine has müziği ve yerel yemekleri. Okinawa müziği eşsiz olarak değerlendiriyor çünkü Amerikan ve Japon kültürünün birleşimiyle oluşmuş. Okinawa müziğinde Amerikan rock ve jazz kültürü ile Japon müziklerinin karışımını duymak mümkün.

Adada konuşulan dil Japonca ve kullanılan para birimi Japon Yeni (JPY). 1 TL yaklaşık 24 Yen değerinde. (Kur bilgileri Mayıs 2018’de güncellenmiştir.)

Okinawa’da Nerede Kalınır?

Uzun yaşam adası… Yerlilerinin 120 yaşa ulaştığı bu muhteşem ada, eşsiz bir bitki örtüsüne sahip. Takımadalar grubunun üyesi olan Okinawa halkı, hayatı yavaş deneyimleyip saniyenin tadını çıkararak yaşamayı felsefe edinmiş gibi telaşsız ve sakin.

İkinci Dünya Savaşı sonrası 30 yıl kadar ABD yönetiminde kalmış olan bu Japon adası, iki ülke kültürünü harmanlayarak kendilerine özgü bazı stiller geliştirmiş. Amerikan rock ve cazı ile Japon ezgilerini bir arada duyabileceğiniz bu adada halen bir Amerikan üssü var ve binlerce Amerikalı da adada yaşamaya devam ediyor.

Mayıs ve haziran aylarında yoğun muson yağışı alan adanın yıl boyunca çok ılıman ve tropikal bir iklimi var. Kış aylarında dahi yaz tatili keyfi yaşamanın mümkün olduğu yerlerden… 

 Okinawa’da Nerede Kalınır?

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca Okinawa otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz.

Booking.com

Okinawa pek çok otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli HotelsCombined.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle.

Okinawa Otel Önerileri hotelscombined-logo

Sehir Merkezine En Yakın Okinawa Otelleri
En Uygun Fiyatlı Okinawa Otelleri
Sizin İçin Seçtiğimiz Okinawa Otelleri
Okinawa Ev Kiralama

Okinawa Otelleri

Japon takım adaları arsında bulunan Okinawa Adası, bu takım ada grubunun en güneyinde yer alıyor. Bu nedenle Japonya toprağı olan Okinawa’nın, anakara ile bağlantısı bulunmuyor. Dünyanın en muhteşem doğal cennetlerinden biri olan Okinawa, kendine has iklim ve hava koşulları ile de dünya üzerinde yer alan diğer kara parçalarından ayrı bir yere sahip. “Uzun Yaşam Adası” diye nitelenen adanın muhteşem bir bitki örtüsü bulunuyor.

Ada yakınlarında bulunan mavi mercan kayaları da büyük ilgi uyandırıyor. 2. Dünya Savaşı yıllarında, diğer adalar gibi, bir süre ABD hâkimiyetinde kalan Okinawa’da da yoğun bir kentleşme görülüyor ancak ada halkı doğallığı korumanın kıymetini de fazlasıyla biliyor. Ada halkında doğal yaşamı koruyacak bilinç oldukça yüksek düzeyde ve bu sayede uzun yaşam mucizesi de devam ediyor.

 Okinawa Otelleri

Hayatı yavaş ve dinlenerek yaşayan ada halkı, tatil için burayı seçen turistlere de zamanı doya doya yaşamanın yollarını gösteriyor. Karşılaştığınız yerliler, hiç telaşa kapılmadan usul usul yürüyor ve kelimeleri sanki uzun uzun hissederek konuşuyorlar. 120’li yaşlarını gören ada yerlilerinin, yemeklerini de sağlıklı olanlardan seçerek yavaş yediklerinden bahsetmeye bile gerek yok sanırız…