Google+

Arama formu

 David'de Gezilecek Yerler

 David'de Gezilecek Yerler

Birkaç yıl öncesine kadar çok popüler bir turistik kent olmayan David hem Kosta Rika’ya olan yakınlığı hem de bu konudaki yatırımlarıyla son yıllarda dikkat çekici kentlerden biri olmaya başladı. Havanın her daim sıcak olduğu kentin kumsalları hayli meşhurdur. Bunun yanı sıra müze ve tarihi mekânları da gözden kaçırılmaması gereken adresler arasında.

Görülmesi gereken diğer yerler: Cervantes Park, Gualaca, Bridge Road to Panama

David şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Patampa, Casa Luciaa, Very Good House. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Residencial Mi Feria, PaCasa Hostel, Aranjuez Hotel & Suites gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Bambú Hostel, PaCasa Hostel, Hostal La Libertad tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un David aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

El Museo de Arte e Historia de Jose de Obaldia

El Museo de Arte e Historia de Jose de Obaldia

Chiriqui’nin kurucusu Jose de Obaldia’dan adını alan bu müze binası ilk olarak 1800’lerde inşa edilmiştir. O tarihten bu yana aynı dekoru ve mobilyalarını koruyan müzede kolonyel döneme ait pek çok esere rastlayacaksınız. Ayrıca müzenin bir diğer özelliği de bahçesidir. Çünkü bahçesinde tıbbi tedavi amaçlı kullanan şifalı bitkiler yetiştiriliyor.

 La Barquete Kumsalı

 La Barquete Kumsalı

Hem yerli halkın hem de turistlerin en sevdiği kumsal olan La Barquete aynı zamanda kaplumbağaların da evi. Kumsal boyunca pek çok restoran ve kafe de sizi bekliyor.