Google+

Arama formu

Pinnawala

Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 LKR = 0.00
Priz Tipi Type D250V-5 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 13.9℃
Şub 14.4℃
Mar 15.6℃
Nis 16.7℃
May 16.7℃
Haz 15℃
Tem 15℃
Ağu 15℃
Eyl 14.4℃
Eki 15℃
Kas 15℃
Ara 15℃
Genel Bilgiler / Rehber

Pinnawala, Sri Lanka’da bulunan bir şehirdir. Bu şehir, ülkenin Kegalle Bölgesi’nde yer almaktadır. Başkent Sri Jayawardenapura’ya 90 kilometre uzaklıkta konumlanmaktadır. Pinnawala’da bulunan ve bu şehrin en bilindik yeri ise buradaki fil yetimhanesidir. Burada koruma altına alınmış 88 tane fil bulunmaktadır. Burası turistler için de oldukça ilgi çeken bir bölgedir. Burası gün içinde çok sayıda Sri Lankalı ve turist tarafından da ziyaret edilmektedir. Burası dünyada bulunan esir fillerin en büyük sürüsü olarak gösterilmektedir. Bu fillerin 37 tanesi erkek, 51 tanesi ise dişidir. Bu fillerin tamamı toplamda 3 farklı nesilden gelmektedir. 

Kolombo ve Kandy gibi büyük şehirlerden Pinnawala'ya düzenlenen turlarla şehre ulaşabilirsiniz.

İklim / Hava Durumu
Nasıl Gidilir?
Ne Zaman Gidilir?
Nerede Kalınır?
Yemek / Restoran / Ne Yenir Ne İçilir?
Önemli Yerler / Gezilecek Yerler
Ne Yapılır?
Gece Hayatı / Bar / Eğlence
Alışveriş / Ne Alınır?
Festival / Fuar
Tatiller / Bayramlar / Önemli Günler
Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler

Sri Lanka Vizesi

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabi olup, 30 güne kadar turistik amaçlı seyahatlerinde vizelerini www.eta.gov.lk internet adresinden veya ülkeye girişte sınır kapılarında alabilmektedirler.

Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeye tabi olup, 30 güne kadar turistik amaçlı seyahatlerinde vizelerini www.eta.gov.lk internet adresinden veya ülkeye girişte sınır kapılarından alabilmektedirler.