Sirmione Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İtalya'nın en büyük gölü olan Garda Gölü'nün kıyısında bulunan Sirmione, İtalya'nın Brescia iline bağlı ve İtalya'nın kuzeyinde bulunan güzel bir turistik kasabadır. Burada bulunan Garda Gölü dolayısıyla balıkçılık gelişmiştir. Gölde yaklaşık 15 çeşit balık yetiştirilmektedir ve balık ticareti yapılmaktadır. Yalnızca balık ticareti dolayısıyla değil, bu gölde turlar düzenlenmekte ve yüzülmektedir. Yazın gidilebilecek güzel kasabalardandır. Bazı ünlü yazarlar burada yaşamışlardır çünkü doğası bozulmayan, kafa dinlenilecek yerlerden olan Sirmione; ilham kaynağı bulmak isteyenler için çok uygundur.  Bu kasaba genellikle zengin ve asil ailelerin uğrak mekânı olmuştur, zaten kasabaya gidilince bu lüks ile yüz yüze gelinmektedir.

Sirmione kasabasına ayağını atan kişiler genellikle limon kokusuyla karşılaşırlar bunun sebebi ünlü limon bahçeleridir. Sirmione, limon bahçeleriyle ünlüdür ve bazıları yalnızca bu limon kokusunun tadına doyamadığı için her yaz buraya uğramadan edemezler. Şehir merkezinde taze limonlar bulunabilmektedir veya şehir merkezindeki cam dükkânlarında sarı kavanozlar, sarı tabaklar alınabilmektedir. Bu sarı kavanozlar, sarı tabaklar Sirmione'nin limona verdiği önemi göstermektedir.

Devamını Oku

Sirmione'de Nerede Kalınır?

Garda Gölü, yukarı İtalya'da bulunan, İtaya'nın en büyük gölüdür. Avrupa'nın doğal haliyle kalmış en güzel yerlerinden biridir; dağları, göl kenarı şarap bağları ve düzenli limon bahçeleriyle yüzyıllarca tüm dünyadan turistleri kendine çekmiştir. Gölün kuzey tarafı, dik yamaçlarla doludur. Burası yelkenliyle açılmak için ideal bir bölgedir. Eğer su sporları, dağ yürüyüşleri ve diğer macera dolu aktiviteler aranıyorsa gölün kuzey tarafına gidilmeli. Ayrıca gölün kuzey tarafındaki yemekler, Kuzey Avrupa ve Avusturya damak tadına göredir. Gölün kuzeyinde, Limone, Riva del Garda, Nago-Torbole ve Malcesine'de kalınabilir. Bu bölgeler arasında seyahat de oldukça kolaydır. Gölün güney kısmında ise kıyılar daha nazik tepelere, çiftliklere ve limon bahçelerine açılıyor. Bu taraftaki şehirlerin iklimi daha sıcak ve Akdeniz iklimine daha yakın. Birçok kamp bölgesi ve çiftlik eviyle ailelerin kalması için daha geniş seçenekler yelpazesi sunulan bu bölgede çok iyi şaraplar üretilmektedir. Buranın en ünlü ve turistik yeri ise Sirmione kentidir. Ayrıca Bardolino, Salo ve Torri del Benaco kentleri de bu bölgede yer alıyor.

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca Sirmione otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz.

Devamını Oku

Sirmione Otelleri

Garda Gölü yüzyıllarca birçok turisti kendine çekti. Göl çevresinde kültürel çeşitlilik oldukça fazla. İtalya'nın en büyük gölü olan Garda Gölü'nde birçok su sporu yapılabilir ve çevresindeki birbirinden güzel şehirler ziyaret edilebilir. Kuzeyde biraz daha Avusturya ve Kuzey Avrupa etkisi altındaki şehirler, güneyde ise Akdeniz etkisi altında şehirler bulunmaktadır. Ünlü Bardolino kırmızı şarapları, Garda Gölü'ne kıyısı olan Bardolino'nun şarap bağlarında üretilirken kuzeyde, yelkenliyle açılmak veya dağ yürüyüşleri yapmak gibi sporlar tercih ediliyor. Göl çevresi boyunca birçok etkinlikle ve yerel tatlarla ziyaretçilerini bekleyen kentler arasında en çok ziyaretçi çeken ise, gölün içine doğru uzanan bir yarımada olan Sirmione. Sirmione tatil şehri gibi görünse de çok kalabalık olabileceğinden dilerseniz yüksek sezon dışında da burayı ziyaret edebilirsiniz. Sirmione'deki kale ve Roma kalıntılarını buraya ziyaretinizde mutlaka ziyaret etmenizi öneririz.

Yüzlerce kişinin yararlandığı ve en uygun alternatifleri sunan Sirmione otelleri rehberimizin devamını okumak için tıklayın.

Devamını Oku

Sirmione Künyesi

 • Yerel saat

  Yerel Saat -

 • Kur Farkı

  Kur Farkı -

 • Priz Tipi

  Priz Tipi Type F / 250V / 16 A

 • Hava Durumu

  Hava Durumu -oCSon Güncelleme: - (TSI)

Yıllık Ortalama Sıcaklık

  • Oca oC
  • Şub oC
  • Mar oC
  • Nis oC
  • May oC
  • Haz oC
  • Tem oC
  • Agu oC
  • Eyl oC
  • Eki oC
  • Kas oC
  • Ara oC

Kısa Kısa