Tanca’da Gezilecek Yerler

Tanca kirli ama otantik ve kaotik sokaklarıyla oldukça etkileyici, tarihiyle hayranlık uyandırıcı bir şehir. Klasik İslam mimarisi ve eski şehir (Medina) ile gezilecek bolca yer bulunabilir. Şehiri 3 ana bölgeden düşünebiliriz Kasbah, Medina ve YeniŞehir.

Görülmesi gereken diğer yerler: Otantik Berber halıları için Coin de LArt Berbére, Grand Socco yiyecek pasajı, yüzülmesinin tehlikeli olduğu ve yeni yapıların ortaya çıktığı Tanca Sahili. Teatro Cervantes, Chefchaouen ve Asilah gezilmesi mümkün diğer duraklar.

Kasbah

Bir savunma merkezi mantığıyla eski şehrin tepesinde bulunan Kasbah tarihi bir kale. Şehrin panaromasını çekebileceğiniz, genel bir bakışla Tanca’yı keşfedebileceğiniz bir nokta Kasbah. Bir saatte yürüyerek gezebileceğiniz Kasbah size şehrin tarihini genel olarak aktaracaktır. Kasbah’ta kültür turizmi niyetine yapmanız gereken bir diğer şey ise Kasbah Müzesi’ni ziyaret etmek olacaktır.

Medina

DSC6279.jpg

Karışık, dar ve kalabalık sokaklarıyla, binyılların birikimiyle eski şehir Medina saatlerinizi verebileceğiniz bir bölge. Şehrin kapıları size yön bulmada yardımcı olabilir.

Musée de Carmen-Macein

1401713582-Hk4yPRYzTlmBYba.jpg

Musée de Carmen-Macein ise Pablo Picasso, MarxErnst, SalvadorDali ve GeorgesBraque gibi ünlü sanatçıların eserlerini barındıran bir özel müze.

Cap Spartel

88_full.jpeg

Şehrin 15 kilometre dışında Atlantik kıyılarında yer alan bir burundur. Herkül’ün meşhur on iki görevi’nden on birincisi olarak da bilinir.