Artvin’de Gece Hayatı

Artvin, Karadeniz bölgesindeki diğer illerdeki gibi gece hayatı konusunda çok fazla seçenek sunmaz. Ancak, Gürcistan’a olan yakınlığı nedeniyle özellikle Hopa ilçesinde akşamları eğlenebilecek kafe, bar gibi bazı mekanlar bulunmaktadır. Ayrıca, fazla olmasa da Türkiye’nin birçok şehrinde olduğu gibi Artvin’de de meyhane tarzı mekânlar bulmak mümkündür.

Artvin’de meyhane tarzı mekânların başında Hopa ilçesinde bulunan Serender Restoran gelmektedir. Adını Doğu Karadeniz’e özgü ahşap yiyecek depolarından alan iki katlı Serender Restoran’ın dekorasyonunda ahşap öne çıkar. Canlı müzik olmasa da müzik yayınının olduğu mekanda acılı ezme, pilaki, haydari gibi mezeleri sürekli bulabilmek mümkün. Artvin’e gelen ünlülerin de uğrak noktası olan mekân aynı zamanda gün batımını da izleyebileceğiniz güzel bir sahil meyhanesi olarak öne çıkmakta ve güzel bir akşam geçirmek isteyenlerin listelerine alması gereken noktalardan biridir.

Hopa, Kemalpaşa bölgesinde bulunan meyhanelerin bir diğeri ise bölgenin en eski meyhanesi olan Şevket Baba’dır. Sınıra da yakın bir konumda bulunan meyhaneden çıkışta eğlenceye devam etmek isteyenler Batum’a rahatlıkla geçebilir. Mekânda Karadeniz mutfağının simgelerinden biri olan karalahana sarması her daim bulunabiliyor. Eğer mevsiminde ziyaret edilecek olursa mezgit balığı mekanın en çok önerilen yiyeceklerinden biri.

Artvin, bar veya pub tarzı mekanlar konusunda fazla seçenek sunmasa da şehir merkezinde birkaç alternatif bulmak mümkündür. Bu mekânların başında Artvin merkezde eğlence denince akla gelen ilk mekânlardan olan Limit Pub, Teras Resto Bar ve XlargeCafeBar gelir. Bununla birlikte özellikle Hopa ilçesinde bulunan otellerde gece vakit geçirilebilecek bar tarzı mekânlar bulmak mümkündür.

Artvin seyahatinde hareketli bir gece hayatı geçirmek isteyenleri için diğer bir seçenek ise kuşkusuz ki Hopa ilçesinden yaklaşık 36 kilometre uzaklıkta bulunan Gürcistan’ın Batum şehrine geçmektir. Gürcistan’a sadece kimlikle girilebildiği ve özellikle Hopa’ya çok yakın olduğu için gece hayatı beklentisi olanların bu seçeneği göz ardı etmemesi gerekir. Çünkü Artvin’in aksine Batumşehrinde gece hayatı bir hayli hareketli geçmektedir.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı