Google+

Mardin'e Nasıl Gidilir?

105112 Ara 2015Lokasyon Detay

Mardin'e gitmek isteyenler  havayolu ve karayolunu kullanarak şehre ulaşabilirler. Mardin çoğu büyükşehre uzak bir konumda olduğu için havayolu ile ulaşım karayolundan daha kullanışlıdır.

Havayolu ile ulaşım:

Mardin merkezine 20 km uzaklıkta olan Mardin Havalimanı'na birçok şehirden direkt veya aktarmalı uçuş vardır. Havalimanına iniş yaptıktan sonra servislerle, minibüslerle veya taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanında bulunan Mardin-Kızıltepe minibüslerine 3 TL'lik bir ücret ödeyerek şehir merkezine kolaylıkla gidebilirsiniz. Mardin'e İstanbul'dan 1.5 saatte, İzmir'den 1 saat 40 dakikada, Ankara'dan 1 saatte uçakla ulaşabilirsiniz.

Karayolu ile ulaşım:

Mardin'e karayolu ile ulaşmak isteyenler otobüslerle veya özel araçlarıyla şehre ulaşabilirler. Büyükşehirlere olan uzaklığı nedeniyle karayolu ile ulaşım çok tercih edilmese de Mardin'e keyifli bir yolculuk sonucu varabilirsiniz. Ortadoğu ve Avrupa arasındaki lojistik ulaşımın sağlandığı E-90 karayoluna sahip kente özel aracınızla kolayca gidebilirsiniz. Ayrıca Türkiye'nin birçok şehrinden direkt veya aktarmalı otobüs seferleriyle de Mardin'e ulaşabilirsiniz.

Mardin ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-