Muğla’ya Nasıl Gidilir?

mugla-70520_960_720.jpg
 

Yaz aylarında turistlerin akınıyla ulaşımın da normale göre daha sıklaştığı Muğla’ya ulaşım Türkiye’nin her noktasından oldukça pratiktir.

Uçakla gelmek isterseniz, pek çok noktadan sıkça gerçekleştirilen seferlerle Muğla sınırlarına ayak basabilirsiniz. Muğla’da Bodrum-Imsık, Dalaman ve Milas-Bodrum olmak üzere üç tane havalimanı bulunmaktadır. İsterseniz havayolu şirketlerinin sağladığı mekik servislerle, isterseniz taksiyle pratik bir şekilde gideceğiniz merkeze ulaşabilirsiniz. Havaş’ın yanı sıra Muttaş ile de ortalama 15, en fazla olan Datça Havalimanı mesafesinden 40 lira ücretle merkeze ulaşım sağlayabilirsiniz.

Karayolu ile yolculuk yapacaksanız; Ankara, Antalya ya da alternatifli İstanbul yolları ile bölgeye erişim sağlayabilirsiniz. İstanbul- Muğla arası yaklaşık 8 saat sürmektedir.

Denizyolu ile ulaşımda ise, çevredeki tatil beldelerinden ve Ege Adaları’ndan kalkan feribotlarla ve deniz otobüsleriyle Muğla’ya kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin hemen her ilinden de Muğla’ya kolaylıkla otobüs seferleri bulabilirsiniz. Ancak yaşanan yoğun talep nedeniyle özellikle yaz sezonunda önceden biletinizi ayırtmanızda yarar vardır.