Google+

Arama formu

Yokohama (Kanagawa)

Japonya’nın ikinci en büyük şehri olan Yokohama, Pasifik Okyanusu’nun...
Devamı oku
Japonya’nın en büyük 2. kenti olan Yokohama modern, teknolojik,...
Devamı oku
Yokohama, Japonya’nın önemli şehirlerinden biridir. Şehir Japonya'nın...
Devamı oku
Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 JPY = 0.00
Priz Tipi Type A100-125V-15 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 5℃
Şub 6℃
Mar 8℃
Nis 13℃
May 18℃
Haz 21℃
Tem 25℃
Ağu 26℃
Eyl 23℃
Eki 17℃
Kas 12℃
Ara 8℃

Yokohama (Kanagawa) Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yokohama (Kanagawa) Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yokohama, Japonya’nın önemli şehirlerinden biridir. Şehir Japonya'nın en büyük adası olan Honşu’nın Kanto bölgesinin güney tarafında kalan Kanagawa bölgesinin merkezi konumundadır. Burası Tokyo Körfezi’nin batısında ve Tokyo merkezinin 30 kilometre güneyinde yer almaktadır. Yokohama, başkent Tokyo’dan sonra ülkenin en büyük ikinci şehridir. Tokyo ile birlikte Keihin Sanayi Bölgesi’nin ve Japonya ticaretinin merkezikonumundadır.
Nüfus : 3.654.427
Yokohama (Kanagawa) pek çok otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli Booking.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle.

Yokohama’da Nerede Kalınır?

Japonya’nın en büyük 2. kenti olan Yokohama modern, teknolojik, endüstriyel, turistik ve kozmopolit bir şehir. Geleneksel Japon anlayışının da elbette gözle görünür şekilde devam ettiği şehirde, pek çok milletten insanın yaşıyor olması nedeni ile alışılmışın yanı sıra evrensel bir yaşam tarzı da bulunuyor.

19. yüzyılda ülkenin dünyaya açılması sırasında diğer şehir ve devletler ile ilk ilişki kuran limanlardan biri olan Yokohama; oldukça hızla büyümüş ve kendine dünya ticaret ve turizm endüstrisinde yer edinmiş bulunuyor.

Ticari, turistik ve kültürel anlamda ülkenin en ileri şehirlerinden olan Yokohama, ulusal ve uluslararası eğitim kurumları ile yoğun bir genç öğrenci nüfusuna da ev sahipliği yapıyor.   
 
 Yokohama’da Nerede Kalınır?

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca Yokohama otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz.

Booking.com

Yokohama Otelleri

Japonya’nın ikinci en büyük şehri olan Yokohama, Pasifik Okyanusu’nun kıyı şeridinde, Tokyo Körfezi’nin batı kısmında yer alıyor. Başkent Tokyo ile birlikte Keihin Sanayi Bölgesi’nin merkezi ve ülkenin ticareti merkezi olan Yokohama Kanawaga bölgesinin de merkezî konumunda bulunuyor.

Bahar aylarında yağış alan şehir, genelde ortalama sıcaklıklar aralığında seyreden bir iklime sahip. Çok sıcak veya çok soğuk yaşanmadığı için yılın her ayında ziyaret edilebilen Yokohama’da hayat 4 mevsim güzel geçiyor.

Yokohama Otelleri 

Yokohama tatili sırasında Cosmo World, Hakkeijima Seaparadise, Nissan Su Parkı gibi eğlence parklarına gidip şehrin her yerine dağılmış olan müzeleri gezebilirsiniz. Cosmo Clock, Landmark Tower Sky Garden Kulesi ve Kantei-byo Anıtı gibi turistik noktaları ziyaret edebilir ve Yokohama’yı daha iyi tanıyarak her anın tadını çıkarabilirsiniz.