(Edirne) Saros Körfezi'nde Kamp

Kamp yapan, doğayla zaman geçiren insanlara her zaman özenmişimdir. Hem kendinize hem de yanınızdaki insanlara daha verimli vakit ayırıp kendinizi daha iyi tanıyabileceğiniz bir ortam olduğunu düşünüyorum.

Edirne'yi ziyaret etmeyi düşünüyorsanız, Edirne gezi rehberi videomuza göz atmayı unutmayın. Edirne gezisi hakkında bilinmesi gerekenleri pratik şekilde bir arada bu videoda bulabilirsiniz!

Hafta sonu için gidilebilecek tatil alternatifleri ararken; e hazır uzun zamandır da bu deneyimi yaşamak istiyorken neden kamp yapmayalım diye düşündük ve araştırmalara koyulduk.

Lokasyon tercihi için iki seçenek üzerinde durdu: Birincisi Assos, diğeri ise Saros Körfezi. Google Maps’ten araştırdığımızda Saros Körfezi’nin İstanbul’a daha yakın olduğunu düşünüp tercihimizi Saros Körfezi’nden yana kullandık ve cuma akşamı iş çıkışı koyulduk yola! :)

 
Maalesef biz hem gidişte hem dönüşte çok yoğun bir trafiğin ortasında kaldık. Bazı şeyler pek planladığımız gibi gitmedi o noktada. Ancak yine de hafta sonunun tadını çıkardık :)

Geç saatte Gökçetepe Kamp Alanı’na vardık. 3 kişi olmak üzere 2 gece için 90 TL verdik. Gecenin karanlığında araba ışığıyla çadırlarımızı kurduk :)

İhtiyacınız olabileceğini düşündüğüm bilgiler:

 • Alışverişi önceden halledip gitmek daha mantıklı. Hem zaman kaybetmemek açısından hem de yol üzerinden büyük marketler vs bulunmuyor. Kamp alanı çevresindeki büfeler biraz pahalı. Buzdolabınız vs varsa alkol açısından da hazırlıklı gelebilirsiniz.
 • Arabanıza yakıt alacaksanız en geç Keşan’da halletmelisiniz. Daha sonra benzin istasyonu bulunmuyor. 
 • Kamp girişinde yemek yiyebileceğiniz yerler mevcut.
 • Kamp girişinde kasap bulunuyor.
 • Kamp alanına giderken yanınızda mangalınızı, su ısıtıcınızı ve elektrik kullanabilmek için uzatma kablonuzu götürmeyi unutmayın :)
 • Tuvalet, duş vs kamp alanında var.
 • Piknik masaları var. Yine de kamp sandalyelerinizi götürmeyi unutmayın, kalabalık dönemlerde masa bulamayabilirsiniz.
 • Bisküvi, su, meyve suyu gibi alışverişlerinizi yapabileceğiniz sahilde market mevcut.
 • Küçük bir buzdolabı çok işinize yarayacaktır :)
 • Dilerseniz çadırınız yoksa kamp alanındaki çadırlardan kiralayabilirsiniz.  
 • Bir de önemli bir nokta, telefonlar çekiyor :)

Hem lokasyon hem de güncel fiyat ve hizmet bilgileri için bu web sitesini kullanabilirsiniz;
http://www.gokcetepetabiatparki.com/index.html
 Yazılarımı güncel bir şekilde https://tripengineer.com/ isimli web siteme mail adresiniz ile üye olarak takip edebilirsiniz. Instagram hesabım ise https://www.instagram.com/tripengineer/ :)

Tripengineer

Yazar Hakkında

Tripengineer

Uzun zamandır yazsam mı yazmasam mı, süreklilik sağlayabilir miyim derken ilk yazıyı yazmaya karar verdim.Ve www.tripengineer.com isimli blogumu açtım :) K