Google+

HALKİDİKİ PLAJ ÖNERİLERİ

2252021 Haz 2016Gezi Notu
Ezgi ÖzokutucuEzgi ÖzokutucuGezgin21 Haz 2016225190 Yorum

Yunanistan’ın kuzeyinde yer alan Halkidiki Yarımadası, Ege Denizi’ne uzanan üç parmaklı bir el görünümünde. Dolayısıyla pek çok koya ev sahipliği yapıyor. Bu koylarda birbirinden güzel plajlar yer alıyor. İşte tavsiye edebileceğim Halkidiki plajları...

Sani Beach: Burası aslında bir otelin tesisi ancak dışarıdan da girebiliyorsunuz. Denizi çok temiz, sığ ve ılık. Tesisin denize yiyecek ve içecek servisi var, biz hizmetten çok memnun kaldık.

Halkidiki

Orange Beach: Plajı tamamen kayalık olan, insanların kayalıklara havlu ya da zor bela sandalyelerini koyduğu, rengi muhteşem güzel ve havuzları kıskandıran bir plaj. Deniz yatağı ya da su içerisinde oynayabileceğiniz eşyalarınız varsa oldukça keyif alabileceğiniz bir yer. Kayalık olduğu için güneşlenme imkânı yok, su içerisinde vakit geçirmek daha keyifli. Üstelik çok da derin değil. Yunan bir sanatçının taşlara oyduğu kadın heykeli de bu plajdaydı. Ancak kendisine Yunan resmi makamları tarafından, çevreyi tahrip etme suçuyla dava açılınca, kendi eliyle yıktı.

Halkidiki-1

Halkidiki şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Villa Kristy, Star Apartment, Casa Petra. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Villa Vasilikos Kassandra-Halkidiki, Aegean Residence gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Villa Marian, Tania, Briki Apartments tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Halkidiki aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Armenistis:  Burası aslında bir kamp mekânı. Kamp diyip geçmeyin, bu kamplar evin açık alandaki hali gibi. Aklınıza minik çadırlar gelmesin, harika bir kamp alanı. Deniz kenarında voleybol oynayanlar, farklı aktivite yapan insanlar, salaş restoranlar, krep satan büfeler... Armenistis, Halkidiki tatili için vaz geçilmez olmalı.

Thassos plaj önerilerime bu linkten ulaşabilirsiniz.

Thassos ve Haldiki ile ilgili detaylı yazıma www.moveandtravel.com'dan ulaşabilirsiniz.
Facebook: www.facebook.com/moveandtravel
Instagram: www.instagram.com/moveandtravel

Halkidiki şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Meteora: Thessaloniki'den Trenle Tam Gün Gezisi (96 €), Yerel ile Thessaloniki Taste (95 €), Klasik Selanik Turu (180 €), City Center Selanik Havalimanı Özel Transferi (31 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
Etiketler: 
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar