Halkidiki Plaj Önerileri

Yunanistan'ın son dönemde parlayan yıldızlarından biri Halkidiki. Özellikle İstanbul'da oturanlar için harika bir yurtdışı kaçış noktası. Gitmesi kolay. Yunanistan'ın Mikanos, Santorini gibi daha bilindik turizm merkezlerine göre daha uygun fiyatlı.

Yunanistan’ın kuzeyinde yer alan Halkidiki Yarımadası, Ege Denizi’ne uzanan üç parmaklı bir el görünümünde. Dolayısıyla pek çok koya ev sahipliği yapıyor. Bu koylarda birbirinden güzel plajlar yer alıyor. İşte tavsiye edebileceğim Halkidiki plajları...

Sani Beach

Burası aslında bir otelin tesisi ancak dışarıdan da girebiliyorsunuz. Denizi çok temiz, sığ ve ılık. Tesisin denize yiyecek ve içecek servisi var, biz hizmetten çok memnun kaldık.

Sani Beach

Orange Beach

Plajı tamamen kayalık olan, insanların kayalıklara havlu ya da zor bela sandalyelerini koyduğu, rengi muhteşem güzel ve havuzları kıskandıran bir plaj. Deniz yatağı ya da su içerisinde oynayabileceğiniz eşyalarınız varsa oldukça keyif alabileceğiniz bir yer. Kayalık olduğu için güneşlenme imkânı yok, su içerisinde vakit geçirmek daha keyifli. Üstelik çok da derin değil. Yunan bir sanatçının taşlara oyduğu kadın heykeli de bu plajdaydı. Ancak kendisine Yunan resmi makamları tarafından, çevreyi tahrip etme suçuyla dava açılınca, kendi eliyle yıktı.

Orange Beach

Armenistis

Burası aslında bir kamp mekânı. Kamp diyip geçmeyin, bu kamplar evin açık alandaki hali gibi. Aklınıza minik çadırlar gelmesin, harika bir kamp alanı. Deniz kenarında voleybol oynayanlar, farklı aktivite yapan insanlar, salaş restoranlar, krep satan büfeler... Armenistis, Halkidiki tatili için vaz geçilmez olmalı.

Thassos plaj önerilerime bu linkten ulaşabilirsiniz.

Facebook: www.facebook.com/moveandtravel

Instagram: www.instagram.com/moveandtravel

Ezgi Özokutucu

Yazar Hakkında

Ezgi Özokutucu

Gezmeyi seven bir çift olarak, kendi deneyimlerimizden oluşturduğumuz, her gezi tutkununun gerek hazırlık aşamasında, gerekse tatil sırasında ihtiyacı olacak bilgileri derleyerek hazırladığımız, ge