Google+

Arama formu

HALKİDİKİ PLAJ ÖNERİLERİ

Yunanistan’ın kuzeyinde yer alan Halkidiki Yarımadası, Ege Denizi’ne uzanan üç parmaklı bir el görünümünde. Dolayısıyla pek çok koya ev sahipliği yapıyor. Bu koylarda birbirinden güzel plajlar yer alıyor. İşte tavsiye edebileceğim Halkidiki plajları...

Sani Beach: Burası aslında bir otelin tesisi ancak dışarıdan da girebiliyorsunuz. Denizi çok temiz, sığ ve ılık. Tesisin denize yiyecek ve içecek servisi var, biz hizmetten çok memnun kaldık.

Halkidiki

Orange Beach: Plajı tamamen kayalık olan, insanların kayalıklara havlu ya da zor bela sandalyelerini koyduğu, rengi muhteşem güzel ve havuzları kıskandıran bir plaj. Deniz yatağı ya da su içerisinde oynayabileceğiniz eşyalarınız varsa oldukça keyif alabileceğiniz bir yer. Kayalık olduğu için güneşlenme imkânı yok, su içerisinde vakit geçirmek daha keyifli. Üstelik çok da derin değil. Yunan bir sanatçının taşlara oyduğu kadın heykeli de bu plajdaydı. Ancak kendisine Yunan resmi makamları tarafından, çevreyi tahrip etme suçuyla dava açılınca, kendi eliyle yıktı.

Halkidiki-1

Halkidiki şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Irenes Apartment, Panagiotis Apartment, Giorgio Apartments. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz The Sweet Apartment!, Nikis Dream House, Apartment Akanthous gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Anris Dom, Anthea Luxury Apartment, Nikis Dream House tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Halkidiki aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Armenistis:  Burası aslında bir kamp mekânı. Kamp diyip geçmeyin, bu kamplar evin açık alandaki hali gibi. Aklınıza minik çadırlar gelmesin, harika bir kamp alanı. Deniz kenarında voleybol oynayanlar, farklı aktivite yapan insanlar, salaş restoranlar, krep satan büfeler... Armenistis, Halkidiki tatili için vaz geçilmez olmalı.

Thassos plaj önerilerime bu linkten ulaşabilirsiniz.

Thassos ve Haldiki ile ilgili detaylı yazıma www.moveandtravel.com'dan ulaşabilirsiniz.
Facebook: www.facebook.com/moveandtravel
Instagram: www.instagram.com/moveandtravel

Etiketler


Yazar Hakkında

Ezgi Özokutucu

Gezmeyi seven bir çift olarak, kendi deneyimlerimizden oluşturduğumuz, her gezi tutkununun gerek hazırlık aşamasında, gerekse tatil sırasında ihtiyacı olacak bilgileri derleyerek hazırladığımız, gerçek bir rehber niteliğindeki web sitesi www.moveandtravel.com 2 Nisan 2016 tarihinde Karaköy'de yaptığımız lansmanla beraber yayın hayatına...