Google+

Arama formu

İNKA ANTİK ŞEHRİ: MACHU PİCCHU

Mart ayında Peru, Bolivya, Şili gezisi yapmıştım ve gezi yazılarında Peru'da bulunan Machu Picchu'yu yazmamıştım. Bu antik kent, 2360 metre yükseklikte olup Peru Cusco şehrine 88 km uzaklıktadır.

Machu Picchu

Burası antik şehir olarak bilinse de İnka Kralı'nın yazlık sarayıymış. Dünyanın 7. harikası olarak geçmektedir. Unesco tarafından koruma altına alınmıştır.

Machu Picchu-1

Machu Picchu bölgesine uygun ulaşım yollarından biri de havayolu. En uygun fiyatlı uçak biletlerini görmek için tıklayın

İlk olarak Cusco'daki otelimizden sabaha karşı çıkıp 1 saat otobüs yolculuğu yapıp istasyonda bulunan trenimize bindik. Tren çok lüks idi. Tavanda camlar bulunmakta ve manzarayı güzelce seyredebiliyorduk.

Machu Picchu-2

Machu Picchu-3

Machu Picchu şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Inkaterra Machu Picchu Pueblo Hotel, Jaya Machupicchu, Waman Suites Machu Picchu. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Gea Lodge, Rupa Wasi Eco lodge, Panorama B&B gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz H.Falcon, Chakana Machu Picchu, Casa Paz Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Machu Picchu aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Trende ikramlar oldu ve 2 saatlik yolculuğun ardından şehir kısmına geldik ve oradan da 30 dakika otobüs yolculuğu ile antik şehre geldik, çok büyük ve güzel idi. Ay tapınağı, Kartal tapınağı her şeyi tek tek anlattı oradaki yerel rehber. Tam bitiyordu ki tur, burası İnka Kralının yazlık sarayı dedi. Bütün güzel yerler zaten kralların veya başbakanların değil midir?

Machu Picchu-4

http://leylegihavadagordummm.blogspot.com.tr/

Etiketler


Ebru H kullanıcısının resmi
Yazar Hakkında

Ebru H

Gezmek.. İşte bu insanın ruhunu yenileyen bambaşka bir duygu..