İstanbul Karaköy'de Görmeden Geçmemeniz Gereken 8 Graffiti

Graffiti sanatı ile ne kadar ilgilisiniz bilmiyorum ama ben gerçekten bu sanatı çok seviyorum. Hatta bazen güzel graffitiler bulurum umuduyla sokak sokak çılgınlar gibi gezdiğim oluyor. Bu gezilerim sırasında da çok farklı graffitilere rastlayabiliyorum. Genelde gezip, keşfe çıktığım yerlerde bir graffiti bulursam da önünde fotoğraf çekilmeyi ya da sadece o karenin fotoğrafını çekmeyi ihmal etmiyorum :)

Graffiti keşfini en sevdiğim yer; Karaköy. Gerçekten ''Bu bölgeyi sanatçılar mı basmış?'' diyebileceğiniz kadar muhteşem graffitiler var. Hepsi ciddi bir sanat, ciddi bir emek. Bunları incelemek bence bir müzeyi incelemek kadar keyifli. O yüzden bende bugün uzun zamandır kafamda olan ve Karaköy'ü karış karış gezip ''Ben de görmeliyim!'' demenizi sağlayacak , keşfedebildiğim en güzel 8 graffitiyi sizinle paylaşmak istedim... Haydi başlayalım :)

Meşhur ''Sorry not sorry'' graffitisi :) Kendisi Karaköy'den yolu geçmiş birçok insanın instagram fotoğraflarında yer alıyor. Hatta önünde oturup poz vermek için oturma yeri bile var.

Bu sevimli graffitiyi Pan Cafe'nin karşı çarprazındaki duvarda gördüm ve bayıldım :) Bir graffiti anca bu kadar sevimli ve eğlenceli olabilir.

Bu graffitiye de Pan Cafe'nin yan duvarında rastladım. Diğer graffitinin kardeşi olan bir graffiti olmuş. Bir kepenk anca bu kadar yaratıcı süslenebilir herhalde!

Bu graffitiye de yanlış hatırlamıyorsam caddeye doğru çıkarken rastladım. Kamu spotu olayını esprili bir dille yansıtmışlar. Çok da başarılı olmuş bence.

Graffitiler arasında yer açıklama derdi olmayan tek graffiti bu olsa gerek :) Sağ olsunlar direkt sokak adı olan yere yapmışlar. ''Choose your side'' ''Sorry not sorry''nin rakibi olur bence. Ne dersiniz?

Aslında bu iki graffiti yan yana idi ama ben ayrı ayrı fotoğraflarını koymak istedim :) Bu muhteşem graffitiler de yine Karaköy'de ara sokaklardan birinde yer alıyor.

Son olarak da bu graffiti. Hele burada bir fotoğraf çekilmezseniz hiç olmaz :) Ben ilk gördüğümde direkt arkadaşların eline telefonu sıkıştırmıştım, beni çekin diye.

Bu arada gördüğünüz graffitiler genelde Karabatak, Unter gibi kafelerin olduğu bölüme yakın. Özellikle o kafelerin olduğu bölümlerde keşfe çıkarsanız, Karaköy'de graffiti bulma konusunda zorluk yaşamazsınız :)

Sevgilerimle...