Google+

ISTANBUL MINIATURK

ISTANBUL MINIATURK

NURHAN YILMAZNURHAN YILMAZGold Yazar21 Haz 201358370 Yorum

Masallar Diyarını andıran Miniatürk, Türk kültür ve tarihinin bir arada görülebileceği en değerli yerlerden biridir. Anadolu ve İstanbul coğrafyasından eserleri bünyesinde barındıran iki ana bölümden oluşmaktadır. Bunun yanı sıra bir de Osmanlı coğrafyasından seçilmiş özel eserlerin yer aldığı ayrı bir bölüme de sahiptir.

Miniatürk’ün girişinde ilk olarak Mevlana Türbesi yer alıyor. Girişe bu yapının konmasındaki sebep “Ne olursan ol, gel” çağrısındaki Sevgi ve hoşgörüden kaynaklanıyor olsa gerek.

2003 senesinde hizmete açılan Miniatürk 60 bin metrekare alan üzerine kurulmuş olup Mini bir Ülkeyi andırıyor. Birkaç saat içerisinde Türkiye’de hatta yurtdışında da bulunan Osmanlı coğrafyasından da pek çok tarihi ve turistik noktayı görebilirsiniz.

Miniatürk’ün açık alanında Anadolu bölümünde Anıtkabir, Mevlana Türbesi, Selimiye Camii, İzmir Saat Kulesi, Çanakkale Şehitler Anıtı, Safranbolu Evleri, Malabadi Köprüsü, Halil-ül Rahman Camii ve Balıklı Göl, Adana Taş köprü, Bursa Yeşil Türbe, Erzurum Çifte Minareli Medrese, Amasya Yalı Boyu Evleri, Trabzon Sümela Manastırı, Efes Celsus Kütüphanesi, Artemis Tapınağı, Halikarnas Mozolesi, Peri Bacaları, Pamukkale gibi önemli noktaların küçültülmüş olan maketlerini görebilir bunlar arasında yürüyüş yapabilirsiniz.

İstanbul lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Nisa Sultan, Mio Suites 2, A'jia Hotel. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Educa Hostel Airport, Karababa Apartments gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Perapart, Second Home Suites, Apart of Many Things otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un İstanbul aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Miniatürk’ünİstanbul bölümünde ise Atatürk Olimpiyat Stadyumu, Süleymaniye Cami, Kız Kulesi, Beylerbeyi Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Ayasofya, Boğaziçi Köprüsü, Atatürk Havalimanı, Haydarpaşa Garı, Küçüksu Kasrı, Rumeli Hisarı, Taksim Meydanı ve Galata Kulesi gibi pek çok tarihi ve turistik noktanın küçültülmüş olan replikalarını görmeniz mümkündür.  

Osmanlı Coğrafyasından ise yine çeşitli tarihi ve turistik noktalar burada yerini almıştır. Şam İstasyonu, Mescid-i Aksa, Budapeşte’deki Gül Baba Türbesi, Bosna-Hersek’teki Mostar Köprüsü, Selanik’teki Atatürk’ün Evi bunlara sadece birkaç örnektir.

Açık alanda bulunan bu masal şehirde her üç bölümde de tarihi ve turistik yer maketlerin önündeki Barkoda biletinizi okutursanız size sesli olarak bu eserler hakkında kısa bilgiler veriyor. Aynı zamanda bu bilgileri 9 farklı dilde dinleyebiliyorsunuz.

Aynı zamanda dünyanın ilk ve tek Kristal Müzesi de Miniatürk içerisinde yer almaktadır.

Galata kulesi, Ayasofya, Sultanahmet Camii, Çırağan sarayı, Haydarpaşa Garı, Kız Kulesi, St. Antuan Kilisesi, Topkapı Sarayı, Eyüp Sultan Camii, Rumeli Hisarı, Dolmabahçe Sarayı ve Saat Kulesi, Boğaziçi Köprüsü gibi İstanbul’un birbirinden güzel 16 tarihi eser kristal cam içine lazerle işlenmiştir. Cam, ışık ve lazer teknolojisinin tarihle buluşturulduğu dünyanın ilk ve tek kristal müzesi “Kristal İstanbul”dur.

Yine Panorama Zafer Müzesi de Miniatürk içerisinde yer almaktadır. 25 Aralık 2003’te Cumhuriyet’in kuruluşunun 80. Yılı anısına armağan olarak açılmıştır.

Bu müzede Milli mücadele cephe ve cephe gerisi hayatı ses ve ışık efektleri arasında canlanan maketlerle izleyebiliyorsunuz.

Bu müzede aynı zamanda Ulu Önder Atatürk’ün fotoğraf sergisi ve geleceğe yön veren sözleri bulunmakta.

Miniatürk içerisindeki bir diğer atraksiyon ise Flyride Helikopter Turu Simulasyonu…

Burada rüzgar, yağmur, kar, dokunma gibi realistik efektler ile zenginleştirilmiş 3 boyutlu bir simülasyon ile Türkiye ve İstanbul turu yapmak mümkün.

Bu turda helikopter ile gerçekten İstanbul üzerinde dolaşıyor gibi hissediyorsunuz. Tur sırasında İstanbul Boğazı, Kız Kulesi, Dolmabahçe Sarayı, Ayasofya, Topkapı Sarayı, Sultanahmet, Haliç, RumeliHisarı ve Mısır Çarşısını kuşbakışı izliyorsunuz. Oldukça keyif alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Türkiye turunda ise yine Miniatürk’ten kalkan sanal helikopter ile Topkapı sarayı, İzmir Bergama ve Efes’te Antik Yunan şehirlerini gezecek, Antalya Aspendos’ta gladyatörleri görecek, Kaş’ta su altı dünyasına dalış yapacak, Fethiye’de Ölüdeniz’i ve Kapadokya’da Peri Bacaları’nda dolaşacak, Nemrut Dağı’ndaki tarihi kalıntıları görecek, Mardin’nin dillere destan evlerine uğrayacak, Trabzon’da Sümela Manastırı’na çıkacak, Uludağ’da kayak keyfi yaşayacaksınız.

Miniatürk’te çocuklar için de pek çok şey düşünülmüş. Çocuklar için geniş oyun alanları, ekspress tren, go-kart, satranç, labirent, kumandalı tekne gibi çeşitli atraksiyonlar mevcut. Yaz aylarında her haftasonu çocuk parkında kukla gösterisi ve çocuklara yönelik pek çok etkinlik de ücretsiz olarak verilmekte.

Her gün 09:00 – 19:00 saatleri arasında gezilebilen Miniatürk’e giriş ücretleri ise şu şekilde; Tam bilet 5 TL, Öğrenci, öğretmen, Polis ve emekliler için giriş ücreti 3 TL’dir.

Miniatürk’ten çıktıktan sonra Pierre Loti Tepesi’ne gidebilirsiniz.

Bu bölgeyi gezerken Tarihi Kahve’ye gidip, birşeyler yiyip içerek dinlenebilirsiniz.

Aynı zamanda Pierre Loti Tepesi Haliç manzarasını da en net izleyebileceğiniz yerlerdendir.


Sehir Merkezine En Yakin İstanbul Otelleri

En Uygun Fiyatlı İstanbul Otelleri

Sizin İçin Seçtiğimiz İstanbul Otelleri

Ücretsiz WiFi hizmeti sunan İstanbul Otelleri

İstanbul Turları

Büyük Avrupa Lüks Otobüs 14 gece (999.00 €) Detaylar için tıklayın
  1. 21 Ağustos 2015,Cuma - 6 Eylül 2015,Pazar
Balkan Üçgeni Lüks Otobüs 2 gece (129.00 €) Detaylar için tıklayın
  1. 23 Eylül 2015,Çarşamba - 27 Eylül 2015,Pazar
Balkan Üçgeni Lüks Otobüs 2 gece (129.00 €) Detaylar için tıklayın
  1. 26 Temmuz 2015,Pazar - 30 Temmuz 2015,Perşembe
Güney Hindistan / Qatar Havayolları 10 Gece (2 569.00 €) Detaylar için tıklayın
  1. 23 Ağustos 2015,Pazar - 3 Eylül 2015,Perşembe
Güney Hindistan / Qatar Havayolları 10 Gece (2 569.00 €) Detaylar için tıklayın
  1. 25 Ekim 2015,Pazar - 5 Kasım 2015,Perşembe

İstanbul için en uygun uçak biletlerini Skyscanner aracılığıyla görmek için hemen tıklayın.

Yorum yazmak için

İlgili İçerikler

Gizem Şahin
Bronz Yazar
17 saat önce
Gezi Notu

KARAKÖY'DE GÖRMEDEN GEÇMEMENİZ GEREKEN 8 GRAFFİTİ

Graffiti sanatı ile ne kadar ilgilisiniz bilmiyorum ama ben gerçekten bu sanatı çok seviyorum. Hatta bazen güzel graffitiler bulurum umuduyla sokak sokak çılgınlar gibi gezdiğim oluyor. Bu gezilerim sırasında da çok farklı graffitilere rastlayabiliyorum. Genelde gezip, keşfe çıktığım yerlerde bir graffiti bulursam da önünde fotoğraf çekilmeyi ya da sadece o karenin fotoğrafını... daha fazla

KARAKÖY'DE GÖRMEDEN GEÇMEMENİZ GEREKEN 8 GRAFFİTİ
27 Tem 2015
Ben de Gittim
Emir Ergin
Gold Yazar
22 Tem 2015
Gezi Notu

3. KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ: GARİPÇE, RUMELİ KAVAĞI VE RUMELİ FENERİ

3. köprü yapılmadan önce İstanbul'un el değmemiş köylerini görme fırsatı olan kişilerden biri olduğum için mutluyum. Hayat farklı ihtiyaçlar doğursa da eskinin güzelliği her zaman heyecanlandırır. Üçüncü köprünün yapım çalışmalarından önce aldığım kısa notlar: Hafta sonu, Ekim ayının sonlarında olmamıza rağmen  havanın da güzel olmasıyla en sonunda Garipçe’ye gitmeye karar... daha fazla

3. KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ: GARİPÇE, RUMELİ KAVAĞI VE RUMELİ FENERİ
Gizem Şahin
Bronz Yazar
10 Tem 2015
Gezi Notu

HAPPY MOON'S LEZZETLERİ

Anadolu yakasının vazgeçilmez lezzeti olan Happy Moon's yeni şubesini Galleria'ya açtı. Tabi bende Happy Moon's lezzetine hayran kalan bir Avrupa yakalı olarak bu habere gerçekten çok sevindim ve hemen koştum Galleria'ya :) Daha önceden bahsetmişimdir Marina tarafından nefret ederim. Gelen kişiler, mekanlar yani kısacası ortamı bana hiç cazip gelmemiştir ama Galleria tarafı bu... daha fazla

HAPPY MOON'S LEZZETLERİ
30 Haz 2015
Ben de Gittim
26 Haz 2015
Gezi Notu

BİR ESKİ İSTANBUL SEMTİ: ZEYREK

Defalarca geçmişimdir Unkapanı'ndaki Atatürk Bulvarı'ndan, özellikle kış aylarında her hafta bir oyun izlemeye giderim Reşat Nuri sahnesine ancak hiçbir zaman bu caddenin arkasında bir tarih hazinesi olacağı aklıma gelmezdi. İşte İstanbul böyle bir şehir; her zaman saklı bir köşesi, gizemli bir yanı ve kendisine sakladığı sırları vardır. Günümüze kadar bir "bütün" olarak... daha fazla

BİR ESKİ İSTANBUL SEMTİ: ZEYREK
17 Haz 2015
Ben de Gittim
Gizem Şahin
Bronz Yazar
10 Haz 2015
Gezi Notu

ALAÇATI MUHALLEBİCİSİ'NDE KAHVALTI

Güzel İstanbul'umuza günlerdir yaz gelmeyince, güneşli havalardan tam umudu kesmiştik ki gün itibari ile umutlarımız yeniden yeşerdi :) Bugün hava mis gibiydi. ''Tam kahvaltı yapılacak hava yani!! :))'' dedim ve yine kendimi kahvaltıya vurdum. Tüm yazılarımda ne kadar kahvaltı aşığı olduğumu belirttiğim için benden ve kahvaltı aşkımdan bıkmış olabilirsiniz ama affedin beni. Ne... daha fazla

ALAÇATI MUHALLEBİCİSİ'NDE KAHVALTI
07 Haz 2015
Gezi Notu

TÜRK KAHVESİYLE GELEN EGE ESİNTİSİ

Cunda yazısını yazdığım günden beri canım sakız aromalı bir şeyler çekiyordu ki Caddebostan’da amansız bir yağmura yakalanmam sonucu rast geldiğim keyifli mekanda buldum onu... Burası 'Tarihi Bağdat Kurukahvecisi'. Şaşkınbakkal Boyner'in karşısında, Marks & Spencer’ın sağında kalan bu mekanın önünden defalarca geçmeme rağmen daha önce nasıl olup da girmediğim için... daha fazla

TÜRK KAHVESİYLE GELEN EGE ESİNTİSİ

03 Haz 2015
Ben de Gittim
Gizem Şahin
Bronz Yazar
01 Haz 2015
Gezi Notu

MAÇKA ON NUMARA’DA KAHVALTI

Merhabalar :) En sevdiğim mevsim ilkbahar geçti gitti ama şimdi havaların daha da ısınmasını sağlayacak bir mevsim geldi; yaz. Hava sıcaklığının gittikçe artacağı, evde duramayıp kendimizi dışarılara atacağımız günler yaklaştı. Eee evde duramayacaksak kahvaltı yapmak için de kaçış noktaları arayacağız değil mi? Şimdi diyeceksiniz ki yine mi kahvaltı yine mi çiçek? :) Eveeet... daha fazla

MAÇKA ON NUMARA’DA KAHVALTI
Gizem Şahin
Bronz Yazar
20 May 2015
Gezi Notu

İSTANBUL GALATA MEVLEVİHANESİ MÜZESİ

Taksim'den yürüyorum Eminönü'ne... Galata zaten cıvıl cıvıl muhteşem... Bir önceki geçişimde gözüme Galata Mevlevihanesi ilişmişti ama gezme fırsatım olmadı. İkinci geçişimde kaçırmadım :) Hatta saat 17:00 suları falandı dedim kesin kapanmıştır bir baktım müze kapanış saati 19:00 ve dedim haydi Gizmo! Bu arada müzeye girişte müze kart da geçerli. Restorasyon sonucu ortaya... daha fazla

İSTANBUL GALATA MEVLEVİHANESİ MÜZESİ
Emir Ergin
Gold Yazar
19 May 2015
Gezi Notu

ÇOCUKLUĞA ATILAN ADIM: İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ

"Bir ülkenin geleceği politikacıların vaatlerinde değil çocukların oyunlarında ve hayallerindedir." der Sunay Akın. Sadece demekle kalmaz dünyanın önemli şehirlerinde örnekleri olan oyuncak müzesini açma fikrini 2005 tarihinde İstanbul için gerçekleştirir. İlk açıldığı sene ziyaret etmiştim. Şimdi 10 yaş büyüdüm ve müzenin 10. yılında tekrardan ziyaret ettim. Göztepe Tren... daha fazla

ÇOCUKLUĞA ATILAN ADIM: İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ
Gizem Şahin
Bronz Yazar
11 May 2015
Gezi Notu

ESKİ ŞARK ESERLERİ MÜZESİ

Bugün günlerden Karaköy-Sultanahmet'ti benim için. Hava yağmurlu da olsa müze gezme aşkına hiç bir şeyin engel olamayacağını düşündüm ve başladım müze turuma. İlk durağım; Eski Şark Eserleri Müzesi. Allah'ım bir müze bu kadar mı renkli olur. Ne varsa eskilerde var lafını doğrulaYAN eserler gördüm. Neler yapılmış, yapıtlar da ne emekler var. Şimdi bir çoğunu fotoğraflarla... daha fazla

ESKİ ŞARK ESERLERİ MÜZESİ
IŞIL ATAKER
Silver Yazar
26 Nis 2015
Gezi Notu

YENİ KAHVE DURAĞI: TABURE

Kendi mekânımızın tanıtımını yapmak her ne kadar tuhaf gelse de hem yeni açtığımız çiçeği burnunda kafemizden bahsetmek hem de tükkanımızın :) ana ürünü olan kahvenin karanlık yüzüne ucundan da olsa değinmek istiyorum bu yazımda affınıza sığınarak… Pek çok kişinin hayalinde, sohbetlerinde mutlaka vardır kafe açmak, butik bir otel işletmek ya da sessiz bir sahil kasabasına... daha fazla

YENİ KAHVE DURAĞI: TABURE
Gizem Şahin
Bronz Yazar
24 Nis 2015
Gezi Notu

İSTANBUL'DA KAHVALTI

Merhabalar, bugün size yine çok sevdiğim bir mekân tecrübemi aktarmak istiyorum; Namlı Gurme Karaköy. Daha “KAHVALTI TOP 10” listemin çiçeği burnunda ama o listeye 3 numaradan Namlı Gurme Karaköy'ü dâhil edebilirim :) Öncelikle anlatmaya manzaradan başlayacağım : ) [ Manzaranın üzerinde çok duruyorsun diyenlere inat! :) ] Çünkü manzara benim için hayati bir önem taşıyor.... daha fazla

İSTANBUL'DA KAHVALTI
Özgür Çağdaş
Bronz Yazar
23 Nis 2015
Gezi Notu

BATI TÜRKİYE TURUNDA İLK GÜN

Bu yazıyı Gebze-Yalova feribotunda, turun giriş yazısı olarak yazmaktayım. 4-5 yıldır oradan oraya video çekerek dolaşıyordum. 1000'e yakın şehir, kasaba, köy gezdiğim Asya neredeyse bitti; Gürcistan, İran, Semerkand gibi tek tük lokasyon dışında merak ettiğim yer çok kalmadı gibi şimdilik. Tabii ki Tayland ve Kamboçya benim ikinci memleket ve oraya her daim tekrar tekrar... daha fazla

BATI TÜRKİYE TURUNDA İLK GÜN
Gizem Şahin
Bronz Yazar
22 Nis 2015
Gezi Notu

İSTANBUL'DA KAHVALTILIK MEKANLAR

Sevgili şairimiz Cemal Süreya'nın kahvaltı ile ilgili bir şiiri vardır bilir misiniz: ''Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı.'' diye. Cidden ne de güzel demiş :) Böyle insanı mutlu eden, böyle enerji veren başka bir öğün var mıdır bilmiyorum :) Fotoğraf: www.thisiswhatieat.net Ben de tam bir kahvaltı tutkunu olarak birçok yeri... daha fazla

İSTANBUL'DA KAHVALTILIK MEKANLAR
18 Nis 2015
Özel Yazı

GEZİMANYA DAVETLİLERİ KIDZANIA’DA BİR GÜNLÜĞÜNE ÇOCUK OLDU!

KidZania Çocuk Cumhuriyeti’ni ziyaret eden aralarında blogger ve yazarların yer aldığı 100’e yakın Gezimanya davetlisi, bir günlüğüne de olsa çocukluklarına geri döndü. Geçtiğimiz günlerde birinci yaşını kutlayan KidZania, bu defa büyükleri ağırladı. 90’dan fazla meslek birimini 4-14 yaş arasındaki çocuklara deneyimleme fırsatı sunan KidZania’da 100'e yakın Gezimanya... daha fazla

GEZİMANYA DAVETLİLERİ KIDZANIA’DA BİR GÜNLÜĞÜNE ÇOCUK OLDU!
13 Nis 2015
Gezi Notu

İSTANBUL'DA KAÇAMAK: ANADOLU KAVAĞI

Her şey güzel bir Cumartesi gününde annem ve babam İzmir’den gelmişken güzel, iç açıcı ve sık gitmedğimiz bir yerlere gidelim dememizle başladı. Neredeyse 2 yıldır Anadolu Hisarı’nda oturup Anadolu Kavağı’nı görmeyen biri olmaya bugün son verdim. İyi ki yapmışım! Anadolu Kavağı’na Nasıl Gidilir? i) Toplu Taşıma ile: Eminönü’nden günde 3 defa kalkan vapurlar en temizi ii) Araba... daha fazla

İSTANBUL'DA KAÇAMAK: ANADOLU KAVAĞI
4 dak önce
Galeri
Evde Uyumakta Sıkıntı Çekince Kendini Dağlara Taşlara Vuran Güzel İnsan

Yazın içimize içimize çöktüğü bu günlerde 27 yaşındaki Simon’un fotoğrafları bizi adeta ferahlatıyor.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/hiking-mountains-nature-photography-simon-trnka/

Evde Uyumakta Sıkıntı Çekince Kendini Dağlara Taşlara Vuran Güzel İnsan

Simon evde uyurken sıkıntılara girip darlanınca pılısını pırtısını toplayıp dağlara koşmuş.

Evde Uyumakta Sıkıntı Çekince Kendini Dağlara Taşlara Vuran Güzel İnsan

İyi de etmiş güneşin doğuşundan batışına, küçük ayıdan büyük ayıya bütün doğal nimetleri izlemiş.

Evde Uyumakta Sıkıntı Çekince Kendini Dağlara Taşlara Vuran Güzel İnsan

Ortaya bu güzel kareler çıkmış.

Evde Uyumakta Sıkıntı Çekince Kendini Dağlara Taşlara Vuran Güzel İnsan

Evde Uyumakta Sıkıntı Çekince Kendini Dağlara Taşlara Vuran Güzel İnsan

Yazın içimize içimize çöktüğü bu günlerde 27 yaşındaki Simon’un fotoğrafları bizi adeta ferahlatıyor.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/hiking-mountains-nature-photography-simon-trnka/

33 dak önce
Galeri
6 Haftada Kırgızistan’ı 2 Atıyla Geçen Adam

Karşınızda Malezya, Kuala Lumpur’dan bir film yapımcısı ve maceracı bulunuyor, Zahariz.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/i-crossed-kyrgyzstan-with-two-horses-for-6-weeks/

6 Haftada Kırgızistan’ı 2 Atıyla Geçen Adam

Zahariz Kırgızistan’ı 2 atıyla katetmiş ve bunu şahane fotoğraflarla paylaşmış.

6 Haftada Kırgızistan’ı 2 Atıyla Geçen Adam

Rutin, sıkışık hayatlarımızın içerisinde bu gibi örnekler görmek gözümüzü gönlümüzü açıyor tabii.

6 Haftada Kırgızistan’ı 2 Atıyla Geçen Adam

Vadilerde, nehirlerde, dağlarda at süren Zahariz bunu büyük bir yaşam tecrübesi olarak adlandırıyor.

6 Haftada Kırgızistan’ı 2 Atıyla Geçen Adam

Zorlukları olduğunu az çok seyahat eden herkes tahmin edebilir fakat eşsiz bir deneyim olduğu da yadsınamaz.

6 Haftada Kırgızistan’ı 2 Atıyla Geçen Adam

Karşınızda Malezya, Kuala Lumpur’dan bir film yapımcısı ve maceracı bulunuyor, Zahariz.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/i-crossed-kyrgyzstan-with-two-horses-for-6-weeks/

1 saat önce
Gezi Notu

ÇOCUKLA ESKİŞEHİR YOLCULUĞU

Sevgilim diyor ki Cumartesi günü Eskişehir’e gideceğim arazi görmeye. O sırada Eskişehir’de hava durumuna bakıyorum. Tataaaam. 18 derece, süper güneşli gösteriyor. Diyorum ki biz de geliyoruz. Nereye diyor sevgilim şaşkın şaşkın. Arazi görmeye değil elbette, Eskişehir’e gezmeye diyorum. Tamam ama akşam dönmemiz gerekecek, Pazar elimdeki projeyi bitireceğim diyor. Tamam diyorum... daha fazla

ÇOCUKLA ESKİŞEHİR YOLCULUĞU
10 saat önce
Ben de Gittim
10 saat önce
Ben de Gittim
10 saat önce
Ben de Gittim
10 saat önce
Ben de Gittim
17 saat önce
Gezi Notu

FETHİYE, TELMESSOS VE ÖLÜDENİZ TATİLİ

Likya kentlerini gezmeyi planladığım fakat zaman yetersizliğinden bir türlü gerçekleştiremediğim ve uzun süredir, bölge hakkındaki kitapları okuduğum, şu günlerde; karşıma çıkan Atlas dergisinin “Yaz” ekinde yer alan “Mavi Likya” makalesi; bayram tatilini de fırsat bilip, nihayet harekete geçmemi sağladı. İnternet üzerinden kalacağım pansiyonların rezervasyonlarını ve... daha fazla

FETHİYE, TELMESSOS VE ÖLÜDENİZ TATİLİ
Gizem Şahin
Bronz Yazar
17 saat önce
Gezi Notu

KARAKÖY'DE GÖRMEDEN GEÇMEMENİZ GEREKEN 8 GRAFFİTİ

Graffiti sanatı ile ne kadar ilgilisiniz bilmiyorum ama ben gerçekten bu sanatı çok seviyorum. Hatta bazen güzel graffitiler bulurum umuduyla sokak sokak çılgınlar gibi gezdiğim oluyor. Bu gezilerim sırasında da çok farklı graffitilere rastlayabiliyorum. Genelde gezip, keşfe çıktığım yerlerde bir graffiti bulursam da önünde fotoğraf çekilmeyi ya da sadece o karenin fotoğrafını... daha fazla

KARAKÖY'DE GÖRMEDEN GEÇMEMENİZ GEREKEN 8 GRAFFİTİ

Özlem Mete
Editör
17 saat önce
Etkinlik
23 Temmuz 2015,Perşembe

Kaş'ta Amy Winehouse İçin Resim Sergisi

23 Temmuz 2011 tarihinde hayatını kaybeden Amy Winehouse’un ölümünün 4. yıldönümünde Kaş’ta bir resim sergisi açıldı. Amy Winehouse'un 36 portresinden oluşan sergi, Kalkan Kültürevi'nde ziyaretçilere sunuldu. Sergi, 23 Temmuz- 10 Ağustos tarihleri arasında açık kalacak. Sergiden sağlanan gelirin bir bölümünün, Winehouse'un ailesinin kurduğu alkol ve uyuşturucu ile mücadele... daha fazla