Madrid'de Alışveriş ve Yemek

Madrid’in daha doğrusu İspanya’nın en önemli zincir mağazaları El Corte Ingles. Bu alışveriş merkezleri her gün 10:00-21:30 arası açık. Burada sadece İspanyol markaları değil birçok dünyaca ünlü marka da satılıyor. Bu alışveriş merkezinde giysi, ayakkabı, deri eşyalar, ev eşyası, bahçe mobilyası ve gereçleri, kozmetik, oyuncak, spor malzemeleri, elektronik eşya, mücevher, kitap, CD gibi her tür ürünü bulmak mümkün.

Özellikle bayanlar için ayakkabılar hem çok çeşitli hem de yoğun rekabetten dolayı fiyatları çok uygun. Madrid’den alınabilecekler arasında seramik kaplar, ürünler, tekstil ürünü olan battaniye ve kilimler, geleneksel matador giysileri ve Flemenko dansçılarının kostümleri ya da şalları ya da dans ederken kullandıkları kastanyetler yer almaktadır.

Dünyanın en uzun yaşayan diktatörü Franko tam 30 sene boyunca Madrid'te egemenliğini sürdürmüş. Madridliler ve de İspanyollar için yemek yemek kültürlerinin önemli bir göstergesidir.

Siestalarının ardından kafeler yüksek sesle hızlı hızlı tartışır gibi konuşan İspanyollarla dolup taşar. Madrid hem büyük bir Avrupa kenti hem de doğu (arap) dokunuşlarını da ruhunda taşıyan bir şehirdir.

Ziliyle, şalıyla, gülüyle, Flemenko danslarıyla, boğa güreşleriyle, futbola olan tutkusuyla, büyük sanat eserlerine yaptığı ev sahipliğiyle, siestasından ödün vermeyen sıcak kanlı Akdenizli insanları ile kesinlikle görülesi bir şehirdir.

Konaklamaya gelince, Madrid’de bulunan oteller her bütçeye hitap ediyor ve birçok alternatif bulunuyor. Madrid’in tarihi şehir merkezinde bulunan otellerden olan  Vincci Soho, Thyssen-Bornemisza Sanat Galerisi’nin çok yakınında yer alıyor. Madrid’in mimari dokusuna yakın olmak isteyenler için en uygun otellerden biri. Ayrıca Kraliyet sarayına yürüyerek 10 dakikalık bir mesafede bulunan Aspasios Calle Mayor Apartments tercih listenizde bulunması gereken otellerden. Otel, Plaza Mayor’un yakınında yer alıyor.

Madrid’de ki diğer otel seçenekleri için buradan booking.com’a göz atabilir ve isterseniz rezervasyon da yapabilirsiniz.

TUĞÇE YILMAZ

Yazar Hakkında

TUĞÇE YILMAZ

 Yaklaşık 15 sene Medya satın alma ve Planlama sektöründe çok uluslu şirketler ile çalıştıktan sonra kendi tutkusu olan gezi ve seyahate yönelerek Gezimanya.com’u kurmuştur.1997 - 1999 İstanbul Üni