Google+

Arama formu

ŞAŞIRTICI BİR ÜLKE: SLOVAKYA / KOSİCE

Bu yazı Gezimanya üyesi Can Doğa Erdem tarafından yazılmıştır. Yazılarınızı sitemizde yayınlamak isterseniz üye olabilirsiniz.

Slovakya çok şaşırdığım bir ülke oldu. İstanbul'dan direkt uçuşla Kosice şehrine indik. Ve indiğimiz havaalanına havaalanı demek doğrumu bilmiyorum. Uçakta toplam 20 kişiydik ve havaalanında da sadece 20 kişi vardı. O kadar küçüktü ki kendimi ilk başta çok tuhaf hissettim. Köy kokusu vardı ortamda ve işlemler çok ağır ilerliyordu. Sıra bize geldiğinde Slovak polis kalacağımız günlerin masraflarını karşılayabileceğimizi kanıtlamamızı istedi ve para göstermemizi istedi. Tuhaf bir sistem doğrusu ilk defa karşılaştım. İşlemleri bitirip havaalanından ayrıldık.

Kosice gerçekten çok sessiz bir şehir. Zaten orayı sevmemin sebebi de bu. İnsan çok az, sokaklar boş... Ülkenin para birimi EURO ve fiyatlar çok pahalı değil. 1 EURO'ya  içi dopdolu baget sandviçle rahat rahat  doyabiliyorsunuz. Daha fazla anlatılacak bir bilgi yok bu şehirde. Zaten çok küçük bir şehir. Yürüyerek 20 dakikada bitirebilirsiniz.

Kosice

Gelelim başkent ve etkilendiğim şehir Bratislava. Kasvetli bir hava, Kosice'ye nazaran daha kalabalık...

Kosice bölgesine uygun ulaşım yollarından biri de havayolu. En uygun fiyatlı uçak biletlerini görmek için tıklayın

Huzurlu bir tatil düşünüyorsanız Slovakya gerçekten ideal ama ben turla gitmenizi tavsiye ediyorum. Çünkü tek başına Slovakya'dan sıkılabilirsiniz. Biz turla 6 ülke görme fırsatı yakaladık ve Slovakya'yı günübirlik gezdik, konaklama yapmadık.

Kosice şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Apartment pri Steel Arene, Romance upon the rooftops of central Kosice, Cottage Košice - Chatka Košice güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Apartment Turgenevova, Huge Loft in CENTER of Košice, St Elisabeth Cathedral apartment. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Boutique Hotel Slávia, City centre apartment, Amos Apartment gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Cottage Košice - Chatka Košice, Košice Hostel, Hostel Barno tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Kosice aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Umarım güzel bilgiler verebilmişimdir. İleriki yazılarımda görüşmek dileğiyle...
 

Etiketler

İlknur kitaplı kullanıcısının resmi
İlknur kitaplı
Sa, 04/18/2017 - 18:30
Merhaba Can. Benimde seninle aynı isimede bir oğlum var. 17 yaşında. Bu temmuz 2017 de slovakyaya gidecek. Orada bisiklet kampı na katılacak. Zvolende kalacak. Biz ankarada ikamet ediyoruz. Bana bu ülke ve ulaşımı konusunda, ayrıca nelere dikkat etmesi gerektiğinde bilgi verirsen çok sevinirim. Merakla cevabını bekliyorum. Sevgilerimle. Bol seyahatler.

Can Doğa Erdem kullanıcısının resmi
Yazar Hakkında

Can Doğa Erdem

Hayaldi aslında gezmeye başlamam.18 yaşındayım.2 sene önce gerçekleştirmeye başladım.Şu ana kadar 11 ülke 38 şehir gezdim.Umarım hayalim gerçek olur ve bütün dünyayı gezerim.Gezdiğim yerleri sizlerle paylaşacağım.