Google+

VİNA DEL MAR GEZİ REHBERİ

122920 Mar 2015Gezi Notu
NURHAN YILMAZNURHAN YILMAZGold Yazar20 Mar 201512290 Yorum

Valparasio’ya 10 km mesafede yer alan bir başka şehir. Zengin halkın sayfiye bölgesi. Pek çok otel ve gökdelenin bulunduğu bu sayfiye bölgesine gelirken yolda Moai Heykeli görüyoruz. Paskalya adaları Şili’ye bağlı, oradan getirilmiş olan bu Moai Heykeli. Şehrin farlı yerlerinde de bu heykellerin replikalarına rastlıyoruz.

Vina del Mar, şarap bağlarının bulunduğu kıyı anlamına geliyor. Vina del Mar merkezinde pek çok ülkede gördüğünüz gibi çiçekten yapılmış büyük bir saat var ve tabii ki fotoğraflanıyor.

Viña del Mar

 Paket turlarda kaçırılmaması gereken en güncel ve ekonomik kampanyalar şöyle: Bansko Kayak Turu – 1 Gece Bedava, Bansko Kayak Turu – Ücretsiz Kayak Eğitimi, Lapland Turu - Son dakika 200 Euro indirim, %25 indirimli Prag Turu, Sicilya & Malta Turu – Son dakika %5 indirim, Belgrad Turu - %25 indirim , Prag Turu 14 Şubat Özel – Son Dakika %5 İndirim

Daha sonra pelikanların mesken tuttuğu koya geliyoruz ve onları fotoğraflamaya çalışıyoruz. Hotel del Mar buranın en iyi otel ve gazinolarından biri.

Viña del Mar-1

Viña del Mar-2


Yurtdışı seyahatlerinde beklenmedik sağlık sorunlarının ve aksaklıkların bütçenizi sarsmaması için mutlaka bir Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmanız gerekir.

Zaten birçok ülke vize işlemleri sırasında bu sigortayı zorunlu olarak talep etmektedir. www.axasigorta.com.tr ‘ye girerek sadece birkaç dakika içinde üstelik 6 Euro’dan başlayan fiyatlarla sigortanızı online olarak alabilirsiniz. İyi yolculuklar… Detaylar için tıklayın.


Gemi şeklinde yapılmış olan Cap Ducal ise pelikanların en sevdiği mekânlardan biri üzerindeki pelikanları fotoğraflamaya çalışıyoruz.

Viña del Mar şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Casino Plaza, Apartament in Reñaca, Apartamento Altos de Viña. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Castle Hill Hostal, Family Apartment Mp Edificio Zafiro gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Apartamentos Alta Vista GM, Departamento Suncity 967, Edificio Las Terrazas tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Viña del Mar aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Sahil kayalık, deniz kenarı güneşlenenlerle dolu. Burada hava 2 gün iyi ise 3 gün kötü oluyormuş, bizim şansımıza hava güneşliydi. Güneşi gören sahile koşmuştu. 

Viña del Mar-3

Viña del Mar şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Concha ve Toro Şarap Deneyimi (41.19 €), Viña del Mar ve Reñaca 4 Saatlik Pasifik Kıyısı Turu (44.49 €), Santiago Valle Nevado ve Farellones'a Özel Tur (57.67 €), Isla Negra ve Pomaire Santiago Tam Gün Turu (189.49 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar