Google+

Arama formu

SAN FRANCISCO'DA MUTLAKA UĞRAMANIZ GEREKEN 3 MEKAN

Bu yazı Gezimanya üyesi özlem demir tarafından yazılmıştır. Yazılarınızı sitemizde yayınlamak isterseniz üye olabilirsiniz.

San Franciscolular için iyi yemek yemek bir tutku. İyi bir yemek için uzun mesafeler gitmeyi, iyi bir kahve içmek için bile uzun kuyruklar beklemeyi göze alıyorlar. Buna bizzat şahit oldum. Lokal bir kahvecinin önündeki kuyruğa inanamayıp "Ne için bekliyorsunuz?" diye sordum.Oranın kahvesi çok güzelmiş, bu sırayı beklemeye değermiş, öğrenmiş oldum.
 
TARTINE BAKERY

SAN FRANCISCO'DA MUTLAKA UĞRAMANIZ GEREKEN 3 MEKAN

Önünde her daim sıra olan lezzet duraklarından Tartine Bakery de, San Francisco halkının kahvaltı, tatlı ve kahve konusundaki değişilmezlerinden biri. Envai çeşit sıcacık kruvasanları, cevizli ve zeytinli organik ekmekleri, morning buns dedikleri çörekleri, bazı günler elmalı, bazı günler böğürtlenli olarak pişirdikleri bread pudingleri ciddi anlamda fark yaratıyor, “Bir bu kadar daha sıra olsa bir bu kadar daha beklerim” dedirtiyor.
 
CALZONE'S PIZZA CUCINA
 
SAN FRANCISCO'DA MUTLAKA UĞRAMANIZ GEREKEN 3 MEKAN-1

San Francisco ABD'nin en büyük Çin mahallesinin yanısıra en büyük İtalyan mahallesine de sahip ve bunun da etkisiyle şehirdeki en iyi restoranlar arasında pek çok İtalyan mutfağı seçeneği var. En popüler İtalyanlar’dan biri olan Calzone's Pizza Cucina soğan, patlıcan ve peperoninin müthiş bir uyum içinde olduğu ince hamurlu çıtır pizzası, tazecik lokum gibi deniz tarağı ızgarası ile damak çatlatıyor. Servis ilgili, İtalya'da lokal bir pizzacıdaymışsınız hissi veren ambiyansı keyifli...
 
CRAB HOUSE 

SAN FRANCISCO'DA MUTLAKA UĞRAMANIZ GEREKEN 3 MEKAN-2

San Francisco tam bir yengeç cenneti. Çorbasından salatasına, fırınlanmış bütün yengeçten, makarnasına her türlü halini sokak satıcılarında da en lüks restoranlarda da deneyimlemek mümkün. Kentin çekici turistik destinasyonlardan Pier 39 üzerindeki Crab House yengeç konusunda şehrin en iyilerinden. Döküm tavada sundukları bütün yengeç, karides ve midye kadar başarılı diğer bir seçenek ise CLAM CHOWDER. Yengeç etli ve kremalı sebze çorbası olarak tanımlayabileceğim clam chowder isteğe bağlı olarak tabakta ya da ekşi mayalı ekmek içerisinde servis ediliyor. Muhteşem bir lezzet, insan ekmeği banmalara doyamıyor. Gidilesi, denenesi, Gezenti Anne tavsiyesi...

Yazarın diğer yazılarını www.gezentianne.com'dan takip edebilirsiniz.


özlem demir kullanıcısının resmi
Yazar Hakkında

özlem demir

İkiz annesi, blogger, sonradan gurme, gezenti, doğa aşığı,42 ülke, 148 şehir...