Sonbahar Tatili için Akdeniz’de En Güzel Adalar: Malta ve Gozo

Malta ve onun küçük kardeş adası Gozo, hem sakindir hem de 300 günlük gün ışığıyla D vitamininden doyasıya yararlanabileceğiniz nefis bir Akdeniz havasına sahiptir. Ülkedeki atmosfer kelimenin tam anlamıyla mükemmel bir toniktir: anında enerji veren ve sağlıklı bir yaşam tarzına ilham olan bir çeşitli doğal bir cazibe.

Malta ve Gozo adaları yemyeşil ve biraz engebelidir: üzüm bağları, limon ve zeytinlikler iyilikle doludur. Adalar; yürüyüş parkurları, çiçeklerle kaplı tepeler ve sahil boyunca dolanan bisiklet yollarıyla çevrecileri sevindiren lokasyonlardır. Açık hava etkinlikleri, kaya tırmanışı, yamaç paraşütü, rüzgâr sörfü, kano, balık tutma, yelken ve uçurtma sörfü gibi aktiviteler her yaştan Malta ve Gozo ziyaretçisinin keyifle yapabileceği etkinliklerdir.

1

Akdeniz’in incisi Malta; Avrupa Birliği'ndeki en temiz ikinci deniz suyu oluşuyla ve mükemmel görünürlükteki sakin suları, sığ resifleri, labirent mağaraları ve çok renkli bir deniz yaşamına ev sahipliği yapan savaş zamanı enkazlarıyla dünyanın en iyi ikinci dalış noktası seçildi.

Dalış alanları çoğunlukla Avrupa'nın son gizli mücevherlerinden biri olan Gozo Adası’nda bulunuyor.

Gozo’da kırsal bölgenin dar yolları geleneksel köylerde üzüm bağları, domates fideleri, zeytin bahçeleri ve olgunlaşmış incirlerle yol boyu fotoğraf tutkunlarını bekliyor. Ada turizme açık olsa da ekolojik dengeye ve çevreye büyük önem veren yöneticiler ve duyarlı halk sayesinde halen bakir kalmış olan sahil şeridi, doğal limanlar ve gizli koylarla doludur.

Gozo, Akdeniz'in kendi eko-adasını yaratarak 2020 yılına kadar sürdürülebilir turizme ulaşma yolunda ilerlemiştir. Burası, kendinizi doğayla iç içe hissedebileceğiniz ve Malta hükümetinin güçlü ekolojik duruşu sayesinde doğal dengenin değişme ihtimalinin düşük olduğu bir yerdir.

Malta ve Gozo adalarında geçireceğiniz birkaç gün ruhunuza çok iyi gelecek. Henüz iyi haberi yazmadım, kırkın üzerinde spa ve güzellik merkezi bulunan adada yeni açmış çiçeklerle dolu manzarası ile ünlü bir de kaplıca bulunuyor. Ülkede birkaç gün içinde yeniden doğmuş gibi tazelenebilmeniz için doğanın ve teknolojinin sunduğu imkanlar bir arada. Muhteşem Fortina Spa Resort ‘taki hizmetlerden, Hilton Malta'nın cennet gibi Myoka Five Senses Spa'sından, InterContinental Malta'daki muhteşem Carisma Spa&Wellness'tan veya Radisson Blu Resort&Spa'da gerginliği gideren masajlardan mutlaka faydalanmanızı tavsiye ediyorum.

1

Ülkedeki spa merkezlerinde bütünsel tedavi ,  Ayurveda, Bali, Çin masajları ve sıcak taş tedavilerini kapsayan cazip menülere kadar her şey var. Sakinliğiyle ünlü Gozo'da bile, Kempinski ve doğadan ilham alan Hotel Ta-Cenc&Spa'nın sunduğu huzurlu spa alanları var.

Güzel Barok şehri Valetta'dan antik tapınak komplekslerine; canlı kafe kültüründen gurme şölenlere; kaplıcalardan dalışa, Malta ve Gozo bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu canlandırmak için her şeye sahip.