Google+

Arama formu

Catania (Katanya)

Katanya Otelleri
Sicilya adasının ikinci büyük şehri olan Katanya, genelde yaz turizmiyle...
Devamı oku
Catania Faydalı Bilgiler
Polis: 112 Ambulans: 118 İtfaiye: 115
Devamı oku
Catania Resmi Tatiller
24 Aralık: Vigilia di Natale, yani Noel Arifesi ve yarım gün tatil 25...
Devamı oku
Catania Festivaller
sicily.com Festival of Saint Agatha (Şubat) Etnafest (Aralık)...
Devamı oku
Catania'da Alışveriş
applesundermybed.com Catania alışveriş konusunda genellikle yerel butik...
Devamı oku
Catania Gece Hayatı
blogspot.com Catania’nın gece hayatı Piazza Bellini ve çevresindeki...
Devamı oku
Catania Mutfağı
pacsafe.com Catania’nın mutfak kültürü tipik İtalyan ve yöresel...
Devamı oku
Catania Gezilecek Yerler
catania.it Catania, Sicilya Adası’nın en önemli kentlerinden biri olarak...
Devamı oku
Catania Şehir İçi Ulaşım
liveuniversity.it Catania’da her ne kadar otobüs hizmeti bulunsa da çok...
Devamı oku
Katanya'da Nerede Kalınır?
Adını sık sık İtalya ile birlikte andığımız Sicilya adasının büyük...
Devamı oku
Catania'ya Nasıl Gidilir?
Catania’ya direk uçuşlar ile gidebilirsiniz. Bunun yanında Amstersam...
Devamı oku
Catania'ya Ne Zaman Gidilir?
donfeidner.de Catania yıl boyunca ılık bir iklim karakterine sahiptir. Yaz...
Devamı oku
Catania Vize İşlemleri
Catania’ya kırmızı ve yeşil pasaport sahipleri 90 günü geçmeyecek şekilde...
Devamı oku
Catania Konsolosluk Bİlgileri
Telefon: 0039-06-445 94 200 / 0039-06 445 941 Faks: 00 39 06 494 15 26 E-...
Devamı oku
Catania Saat Farkı
Catania’da saat dilimi olarak “GMT+1” saat dilimi kullanılmaktadır....
Devamı oku
Catania Resmi Dili
Catania’da resmi dil olarak “İtalyanca” konuşulmaktadır.
Devamı oku
Catania Para Birimi
haber.sol.org.tr Catania’da para birimi olarak “Euro” kullanılmaktadır.
Devamı oku
Catania Nerededir?
Catania, İtalya’nın güneybatısında ki Sicilya Özerk Bölgesi’nde...
Devamı oku
Catania Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Catania Sicilya Özerk bölgesine bağlı, Sicilya Adası’nın doğu kıyısında...
Devamı oku

Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 EUR = 0.00
Priz Tipi Type L250V-16 A
Hava Durumu 10 ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 10.6℃
Şub 10.9℃
Mar 12.2℃
Nis 14.3℃
May 17.9℃
Haz 21.9℃
Tem 25.1℃
Ağu 25.6℃
Eyl 23.1℃
Eki 19.2℃
Kas 15℃
Ara 11.8℃
Kısa Kısa...
Ülke: İtalya / Nüfus: 292.000 / Resmi Dil: İtalyanca / Para Birimi: Euro / İklim: Ilıman İklim / Ortalama Kaç Günde Gezilir: 2-3 Gün / Big Mac İndex: 4.46$ (Türkiye 3,87$)

Catania Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Catania Sicilya Özerk bölgesine bağlı, Sicilya Adası’nın doğu kıyısında bulunan bir şehirdir. 290.000 nüfusuyla adanın en büyük 2. şehridir. Catania daha çok yaz turizmi ve Etna Yanardağı ile tanınmaktadır.


catania.it

Catania, Sicilya Özerk Bölgesi'ne bağlı, Sicilya Adası’nın doğu kıyısında bulunan bir şehirdir. 290.000 nüfusuyla adanın en büyük 2. Şehridir. Catania daha çok yaz turizmi ve Etna Yanardağı ile tanınmaktadır.
 
Catania, İyonya Denizi’nin kıyısında, Etna Yanardağ’ının eteklerinde kurulmuştur. Etna Yanardağı Avrupa’nın en yüksek aktif volkanı ve dağıdır. Yıllar boyunca ara ara patlayan ve lav püskürten Etna, özellikle Avrupa’da hava ulaşımını kötü etkilemektedir. Şehir, Simento Nehri’nin etrafına düzlük bir ova üzerindedir. Nehrin İyonya Denizi’ne karıştığı yerde Catania’nın limanları bulunur. Limancılık Catania’nın en büyük ekonomik kaynaklarından biridir.

Kent merkezinin yakınlarında birçok küçük koy bulunmaktadır. Bu koylar özellikle yaz aylarında şehre binlerce turist çeker. Catania turizm gelirlerinin büyük bir kısmını sahillerinden elde etmektedir. Yaz aylarında sıcaklıklar 40 derecenin bile üzerine çıkabilmektedir. Sıcak havaya neden olan en büyük etki Afrika üzerinden gelen sıcak rüzgârlardır.
 
Şehirde tüm bunların yanında ortaçağdan kalma birçok katedral, manastır ve kalelerinde dâhil olduğu önemli yapılar bulunmaktadır. Kent merkezinde özellikle Duomo Meydanı çevresinde gezip görülecek birçok tarihi yapıya rastlayabilirsiniz.

Tanıtıcı Video:
 

 

Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası

Yurtdışına çıkarken yaptırmanız gereken özel bir sigorta poliçesidir Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası. Bu sigortanın amacı seyahatiniz sırasında herhangi bir sağlık sorununa karşı güvence altında olmanızdır. Yurtdışı seyahat sağlık sigortasını vize başvurusuna gitmeden önce almanız gerekiyor. Nitekim ülkeler vize vermek için bu yurtdışı seyahat sağlık sigortasını talep ediyor. Birkaç yıl önceye kadar bu poliçeyi almak için mutlaka bir sigorta acentesine gitmeniz gerekiyordu. AXA Sigorta bu işi kolaylaştırdı. AXA Sigorta web sitesinden kolaylıkla alabileceğiniz bu poliçenin fiyatı ise 6 euro’dan başlıyor.

Yurtdışı seyahat sağlık sigortasını hemen alıp poliçeyi kenara koymanızı öneririz, böylelikle vizeye gitmeden bir işi kolaylıkla çözmüş olursunuz. Zaten yurtdışındayken hastalanırsanız ya da beklenmedik bir şey başınıza gelirse, masraflarınızın hızlıca sigorta tarafından karşılanması ile yüksek ücretler ödemekten de kurtulursunuz. Detaylı bilgi için tıklayın.

Catania Nerededir?

Catania, İtalya’nın güneybatısında ki Sicilya Özerk Bölgesi’nde bulunmaktadır.

Catania Para Birimi


haber.sol.org.tr

Catania’da para birimi olarak “Euro” kullanılmaktadır.

Catania Resmi Dili

Catania’da resmi dil olarak “İtalyanca” konuşulmaktadır.

Catania Saat Farkı

Catania’da saat dilimi olarak “GMT+1” saat dilimi kullanılmaktadır. Türkiye ile arasında bir saatlik bir fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken, Catania’da 11.00’dir.
 

Catania Vize İşlemleri

Catania’ya kırmızı ve yeşil pasaport sahipleri 90 günü geçmeyecek şekilde vizesiz seyahat edebilmektedir. Bordo pasaporta sahip kişiler ise schengen vizesi başvurusu yapmalıdır.

Catania Konsolosluk Bİlgileri

 

Catania'ya Ne Zaman Gidilir?


donfeidner.de

Catania yıl boyunca ılık bir iklim karakterine sahiptir. Yaz ayları 35 derecenin üzerinde kış ayları ise 5 derecenin üstündedir. Özellikle bahar ve kış aylarında bol yağış almaktadır. Catania’yı en uygun Nisan – Haziran ve Eylül – Ekim ayları arasında ziyaret edebilirsiniz.

Catania'ya Nasıl Gidilir?

Catania’ya direk uçuşlar ile gidebilirsiniz. Bunun yanında Amstersam aktarmalı olarak da ulaşılabilmektedir.

Katanya'da Nerede Kalınır?

Adını sık sık İtalya ile birlikte andığımız Sicilya adasının büyük kentlerinden biridir Katanya. Etna Dağı’nın eteklerine kurulmuş olması sebebiyle ve Güney İtalya kültürünü yansıttığından turistlerin neredeyse tüm yıl ilgisini çeker. Adanın doğu sahilinde bulunan Katanya’ya gelen turistler buradan Sicilya’nın diğer şehirlerini gezmeye devam ederler veya gezilerini burada noktalandırırlar.


Katanya'da Nerede Kalınır?
 

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca Katanya otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz. 

Catania (Katanya) onlarca otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli Booking.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle..

Catania (Katanya) Otel Önerileri booking-logo

Sehir Merkezine En Yakın Catania (Katanya) Otelleri
En Uygun Fiyatlı Catania (Katanya) Otelleri
Sizin İçin Seçtiğimiz Catania (Katanya) Otelleri
Ücretsiz WiFi hizmeti sunan Catania (Katanya) Otelleri

Katanya Otelleri

Sicilya adasının ikinci büyük şehri olan Katanya, genelde yaz turizmiyle ve görkemli Etna Dağı ile ünlüdür. Üniversitesi ve gece hayatı ile gençlerin de dikkatini çeken her daim canlı olan bu şehir, Sicilya turu yapanların rotalarından eksik olmuyor. 


Katanya Otelleri
 

Yüzlerce kişinin yararlandığı ve en uygun alternatifleri sunan Katanya otelleri rehberimizin devamını okumak için tıklayın.

Catania Şehir İçi Ulaşım

Catania Şehir İçi Ulaşım
liveuniversity.it

Catania’da her ne kadar otobüs hizmeti bulunsa da çok kısıtlı bir ağa sahip olduğu için şehri yürüyerek keşfetmeniz gerekebilir. Eğer yine de otobüslerden faydalanmak isterseniz aşağıdaki bazı bilgiler verilmiştir.

Catania Mutfağı

Catania Mutfağı
pacsafe.com

Catania’nın mutfak kültürü tipik İtalyan ve yöresel karışımları içerir. Bir liman kenti olduğundan deniz ürünleri yönünden gelişmiş bir kültüre sahiptir. Şehide ki birçok restoranda taze ve özenle yapılmış balıkları tadabilirsiniz. Bunun yanında Catania’nın en meşhur yöresel yemeği ise et, salça, peynir, bezelye ve pirinçten yapılan “Tavola Calda” dır. Kent bunu yanında Benedictine Manastırı etrafında ki at eti menülerine sahip olan restoranlarla doludur. At eti sevmiyorsanız bu bölgede ki bir restorana oturmamanızı tavsiye ederiz.

Catania Gezilecek Yerler

Catania Gezilecek Yerler
catania.it

Catania, Sicilya Adası’nın en önemli kentlerinden biri olarak birçok tarihi anıta ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapmaktadır. Etna Yanardağ’ının eteklerine kurulmuş olan Catania hem doğa, hem kumsal hem de tarih turizmini bir arada barındıran renkli bir şehirdir.

Catania Gece Hayatı

Catania Gece Hayatı
blogspot.com

Catania’nın gece hayatı Piazza Bellini ve çevresindeki sokaklarda şekillenmiştir. Genellikle barlarda içenlere göre sokaklarda içen insanların sayısı daha fazladır. Salı günleri öğrenci partileri yapıldığı için sokaklar ve mekânlar oldukça kalabalıklaşmaktadır. Turistler ve yerliler genellikle barlarda ve açık havalı mekânlar da canlı müzik eşlikte eğlenmeyi tercih etmektedir. Bunların yanında kalenin çevresinde de birçok bar ve restoran bulunmaktadır. Fiyatlar ortalamanın üzerinde olsa da aşırı bir pahalılık yoktur.

Catania'da Alışveriş


applesundermybed.com

Catania alışveriş konusunda genellikle yerel butik dükkânlar ile ön plana çıkmaktadır. Bbu dükkânlar şehrin ana caddelerinde, kale etrafında ve Duomo meydanına çıkan sokaklarda toplanmıştır. Giyimden teknolojiye; organik gıdadan takıya kadar birçok ürünü bulabilirsiniz.
 
Sicilya mafyaları Catania’da çok etkilidir. Mağazaların çoğundan Sicilya mafyasına para ödenmesi istenir. Yerel halk buna tepki olarak yerel mağazalardan alışveriş yaparak tepki koymaktadır. Bu şekilde beklenti olarak mafyaya bağlı olan dükkânlar batmakta ve Catania temizlenmektedir. Hatta alışveriş yapılabilecek dükkân ve mağazaların bir listesi bile yayınlanmıştır. Bu listeye buradan ulaşabilirsiniz.
 
Son olarak Catania’da alabileceğiniz en iyi ürün Balık Pazarı’ndan alacağınız taze balıktır.

Catania Festivaller


sicily.com

 • Festival of Saint Agatha (Şubat)
 • Etnafest (Aralık)
 • Catania Tango Festival (Temmuz)

Catania Resmi Tatiller

 • 24 Aralık: Vigilia di Natale, yani Noel Arifesi ve yarım gün tatil
 • 25 Aralık: Natale, yani Noel ve resmî tatil günü.
 • 26 Aralık: Santo Stefano Günü ve yine resmî tatil
 • 1 Ocak: Capodanno, yani yılbaşı ve resmî tatil
 • 6 Ocak: Epifania, resmî tatil
 • 30 Mart: Paskalya Tatili
 • 19 Mart: Mafyanın kurbanları anısına tatil günü

Catania Faydalı Bilgiler

 • Polis: 112
 • Ambulans: 118
 • İtfaiye: 115