Cincinnati Hakkında Bilinmesi Gerekenler

bridge-2739453_960_720.jpg

Cincinnati, Amerika Birleşik Devletleri'nin Ohio eyaletinin başkentidir. “Batı'nın kraliçesi” diye de anılan şehir, önemli ticaret ve iş merkezlerinden biridir. Cincinnati, Amerika’nın endüstriyel olarak en gelişmiş şehirlerinden birisidir. Cincinnati kent merkezinin nüfusu 332 bin 458’dir. Cincinnati tarihi ise 1788 yıllarına kadar dayanmaktadır. Cincinnati’nin ilk adı ise George Washington onuruna verildiği için Ft.Washington olarak anılmış daha sonraları ise Losantiville olarak adı değiştirilmiştir.

1800’lü yıllara kadar Kızılderililer ile şehir halkı arasında sorunlar olmuştur. Şehrin Kentucky ve Indiana eyaletlerine 25 km uzaklıkta olması, Appalaş Dağları’ndan çıkarılan kömürün Ohio Irmağı’nı Licking Irmağı’na bağlayan Erie Kanalı’nın açılması, endüstri ve tarım gelişimini hızlandıran gelişmeler olmuştur.

Tanıtım Videosu: 

Devamını Oku

Cincinnati Nerededir?

Cincinnati, Ohio eyaletinin güneyinde, Ohio Nehri boyunca kurulmuş bir yerleşim yeridir.

Cincinnati’ye Nasıl Gidilir?

cincinnati-1384325_960_720.jpg

Türkiye’den Cincinnati’ye gitmek isteyen ziyaretçiler direkt ve aktarmalı seçenekler ile Cincinnati’ye ulaşabilirler. Cincinnati Uluslararası Havalimanı’na Türkiye’den direkt olarak yaklaşık 15 saatte ulaşabilir ya da aktarmalı olarak Cincinnati Uluslararası Havalimanı’na uçuşunuzu planlayabilirsiniz.

Cincinnati’ye Ne Zaman Gidilir?

newport-3248394_960_720.jpg

Cincinnati karasal ikliminin görüldüğü bölgelerden birisidir. Cincinnati ilinin yıllık ortalama sıcaklığı 12 santigrattır. Cincinnati şehrinde oldukça fazla yağış görülmektedir. En kurak aylarda bile yağış miktarı oldukça fazladır. Şehirdeki en kurak ay şubat ayıdır. Şehirdeki en fazla yağış ise mayıs ayında görülmektedir. Hem çok soğuk hem de çok sıcak olmayan bu dönemler, şehrin keyfini doyasıya çıkarabileceğiniz mevsimler arasındadır.

Cincinnati’de ortalama en yüksek sıcaklık 29 santigrat, en düşük sıcaklık ise -6 santigrattır. Ülke yıl boyu turist almaktadır. Dolayısıyla seçeceğiniz mevsimsel özellikler doğrultusunda Cincinnati bölgesine ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.

Cincinnati, sadece yaz turizmi açısından değil, kış turizmi açısından da oldukça gelişmiştir. Dolayısıyla şehre sadece tek bir dönem turist akışının gerçekleştiği söylenemez. Bunun yanında kış aylarında şehirde kış turizmi ve festival katılımları da oldukça fazla turist çeken etkinlikler arasındadır. Cincinnati’ye gelmek için sizlere önerebileceğimiz en iyi zaman dilimi haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarıdır.

Tatilinizi bu dönemlere denk getirirseniz çok fazla sıcağa maruz kalmadan keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Eylül ayında şehir oldukça turist çekmektedir. Bunun en önemli sebepleri arasında öncelikle hava koşullarının gezi açısından oldukça uygun olması gelmektedir. Bunun yanında diğer bir önemli sebep arasında Oktorberfest, Midpoint Music Festival ve P & G Riverfest etkinliklerinin Ohio’da gerçekleştiriliyor olması gelmektedir. Bu etkinliklere katılmak için birçok kişi Cincinnati’ye ziyaret düzenlemektedir.

Cincinnati’de Nerede Kalınır?

ohio-1936640_960_720.jpg

Cincinnati, lüks konaklama seçeneklerinin yanı sıra ekonomik seçenekli konaklama mekânlarını ile de ziyaretçilere farklı seçenekler sunmaktadır. Şehirde iki, üç, dört, beş yıldızlı otellerin yanı sıra apart otel ve butik otellerde bulunmaktadır. Cincinnati’de 30’un üzerinde farklı konaklama tesisi bulunmaktadır. Şehirde birçok farklı bölgeye kolay hareket etmek isteyenler için önerimiz Downtown bölgesindeki konaklama mekânlarını seçmeleridir. Yine Downtown bölgesinde yer alan Vine Street ve Dorchester Avenue en iyi konaklama bölgeleri arasında yer almaktadır.

Cincinnati’de nerede kalınır diye düşünenlere öncelikle önereceğimiz yer Millenium Cincinnati otelidir. Üç yıldızlı olan Millenium Cincinnati oteli, şehir merkezinde yer almaktadır. Tesis merkezi konumda olmasının yanı sıra toplu taşıma araçlarına da oldukça yakındır. Bunun yanında otelden Cincinnati/Northern Kentucky Uluslararası Havaalanı'na arabayla 15 dakikada ulaşılabilir. Konfora önem veren ziyaretçiler için önerebileceğimiz diğer bir yer ise Hilton Cincinnati Netherland Plaza oteldir. Oldukça otantik bir mimariye sahip otel, şehir merkezinde yer almaktadır. Bunun yanında otel, Paul Brown Stadyumuna 15 dakikalık bir yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır.

Devamını Oku

Cincinnati Gezilecek Yerler

Keyifli bir zaman geçirebileceğiniz Cincinnati gezisi sizlere birçok farklı deneyim yaşama imkânı sunmaktadır. Hem tarihî hem de doğal ortamlarda bulunmak isteyen ziyaretçilere önerimiz Cincinnati’de 3 - 4 gün kalmaları üzerinedir. Bu süre zarfında şehri rahatlıkla gezebilirsiniz. Sizler için şehirde gezilip görülmesi gereken en önemli yerleri sıraladık.

Cincinnati Gezilecek Yerler

Cincinnati, birçok turistin her yıl akın ettiği önemli şehirler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Doğal yapısı ve eşsiz güzelliği göz dolduran şehirde görmeniz yerlerin arasında Carew Tower and Observation Deck, Cincinnati Observatory Center, Fountain Square, John A. Roebling Bridge, Spring Grove Cemetary and Arbetrium, Plum Street Temple, Saint Peter and Chains Cathedral, Cincinnati Terminali, Cincinnati Zoo and Bothanical Garden ve Great American Ball Park bulunmaktadır.

Yukarıda adını andığımız bu yerlerle ilgili detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Devamını Oku

Cincinnati Şehir İçi Ulaşım

cincinnati-77725_960_720.jpg

Cincinnati, şehir içi ulaşımı en rahat kullanabileceğiniz şehirlerden birisidir. Şehir içi ulaşımda kullanabileceğiniz araçlar arasında otobüs, taksi, tramvay ve bisiklet bulunmaktadır. Şehir oldukça topludur. Bisiklet alanlarının da yaygınlaşması sebebi ile birçok turist bisiklet seçeneğini değerlendirmektedir. Yoğun trafikten kurtulmak isteyen ziyaretçiler yürüyerek veya bisiklet kullanarak şehri gezebilir. Bunun yanında dileyen ziyaretçiler araç kiralama seçeneğini de değerlendirebilir.

Şehri otobüs ile gezme fırsatı sunan Cincinnati, geniş bir otobüs ağına sahiptir. Şehrin birçok noktasına giden otobüs hatları bir yerden başka yere kolaylıkla ulaşmanızı sağlamaktadır. Şehirde tramvay sadece belli bölgelere hareket ettiği için insanlar genelde otobüs seçeneğini kullanmaktadır. Route 1 hattı ile şehirde görülmesi gereken birçok mekânı ziyaret edilebilirsiniz. Express otobüslerle seyahat etmek isteyenler ise X numaralı otobüslere binebilirler. Otobüs kullanırken tek bir bilet için ödemeniz gereken ücret 1.75 USD iken tüm gün boyunca kullanılabilecek otobüs bileti için 4,75 USD ödenmeniz gerekmektedir.

Şehirde kullanabileceğiniz diğer bir alternatif ise tramvaydır. Tramvay sadece Downtown ve Uptown bölgesine hizmet vermektedir. Tramvay hattının toplam hareket ettiği durak sayısı 18’dir. Tramvay için ödenmesi gereken ücret tek kullanımlık bilet için 1,75 USD iken tüm gün boyunca kullanılabilecek otobüs bileti için 4,75 USD ödenmeniz gerekmektedir.

Şehirde dileyenler taksi de kullanabilir. Cincinnati’de taksilerin açılış ücreti 3,15 USD olarak belirlenmiştir. Kilometre başına ise bu ücret 1,25 USD’dir. Şehirde kullanabileceğiniz taksilerin çoğu lisanslıdır.

Cincinnati Mutfağı

cheese-1844805_960_720.jpg

Cincinnati Mutfağı birçok farklı hamburger çeşidini bir arada bulabileceğiniz mutfaklardan birisidir. Tıpkı Amerika Birleşik Devletleri’nin diğer şehirlerinde olduğu gibi fastfood tüketimi Cincinnati’de de olukça yaygındır. Genelde kırmızı et tüketiminin yaygın olduğu Amerikan mutfağı, her türlü et çeşidinin bir arada bulunduğu mutfaklardan biridir. Hamburger menüleri oldukça büyük ve doyurucu olarak sunulmaktadır. Amerikan mutfağının en bilinen özelliği hızlı tüketim anlayışı doğrultusunda müşterilere ürünler sunmasıdır. Hızlı tüketim anlayışının yaygın olduğu Cincinnati mutfağında en çok kullanılan yiyecekler arasında patates kızartması, soğan ve yeşillikler bulunmaktadır.

Cincinnati’de ne yenir diye soracak olanlara hazırladığımız liste şu şekildedir: Teksas Bifteği, Uzakdoğu mutfağı, mısır gevreği çeşitleri, hamburger çeşitleri ve pizza. Cincinnati’de en çok tüketilen lezzet biftektir. Genellikle barbeküde pişirilerek çeşitli yeşillikler ve patates ile servis edilmektedir. Dileyenler için biftek çeşitli soslarla zenginleştirilmektedir. Cincinnati mutfağının en bilindik hamburgerleri arasında ise çizburger yer almaktadır. Şehir merkezindeki restoranların birçoğu Downtown bölgesinde bulunmaktadır. Fastfood tarzı yemek yemekten hoşlanmayan ziyaretçilere önerimiz şehirdeki Uzakdoğu ve Hint mutfaklarını ziyaret etmeleridir. Şehir kozmopolit bir yapıya sahip olduğu için yemek çeşitleri de oldukça farklılık göstermektedir.

Cincinnati’de yemek yiyebileceğiniz en iyi yerler arasında Cincinnati Urban Adventures, Moerlein Lager House, Vincenzo's, Strong's Brick Oven Pizzeria, Via Vite, Embers, L Restaurant, Silver Spring House, City Barbeque, Boi Na Braza, York Street Cafe, Sleepy Bee Cafe, Goodfellas Pizzeria, Cooper's Hawk Winery & Restaurants, Metropole Restaurant at 21c Museum Hotel, Mitchell's Fish Market, Ambar India, Maplewood Kitchen and Bar, Condado Tacos, The Presidents Room, Bauer Farm Kitchen, Taft’s Ale House, Nada Restaurant, Court Street Lobster Bar ve Red Feather Kitchen Restaurant’tır.

Cincinnati’de Alışveriş

cowboy-boots-553668_960_720.jpg

Cincinnati, alışveriş tutkunları için birden fazla ürün seçeneği sunmaktadır. Bu seçenekler arasında giyim, aksesuar, elektronik eşyalar, sebze ve meyve gibi ürünler satın alacağınız ürünler içerisinde yer almaktadır. Cincinnati’de alışveriş yapacağınız en önemli yerler arasında Downtown bölgesi bulunmaktadır. Özellikle Downtown bölgesi kültür, sanat ve eğlence etkinliklerinin hiç bitmediği bir bölgedir. Bu bölge içerisinde yer alan Lodlow Avenue, Fountain Square, Vine Street, Clifton Avenue, Middleton Avenue gibi önemli yerler alışveriş imkânı için size sonsuz seçenek sunmaktadır. Bu bölgelerde birçok alışveriş merkezi, butik mağazalar, hediyelik eşya dükkânları ve marketler bulunmaktadır.

Cincinnati’de önemli alışveriş merkezleri arasında Newport on the Levee, Kenwood Towne Centre, Rookwood Commons, EastGate Mall, Riverside Centre Antique Mall, Grand Antique Mall bulunmaktadır. Cincinnati’de alışveriş merkezleri şehrin merkezinde konumlanmıştır. Toplu taşıma araçları ile istenilen noktaya ulaşmak ise oldukça kolaydır. Şehir merkezinden otobüs ve tramvay kullanarak istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku

Cincinnati’de Gece Hayatı  

cocktail-2511072_960_720.jpg

Cincinnati’de gece hayatı son derece renkli ve dinamik bir yapıya sahiptir. Özellikle cuma ve cumartesi günleri gece kulüpleri, barlar, kafeler ve müzikli mekânlar Cincinnati’de dolup taşmaktadır. Hafta içi genellikle sakin geçen gece hayatı, hafta sonları her kesimden kitlenin sokaklara aktığı bir zamandır. Cincinnati’de eğlence mekânları genellikle Downtown bölgesinde yer alan 12th Street ve Main Street civarında yoğunlaşmaktadır. Bunun yanında yine Downtown bölgesinde yer alan Fountain Square, Vine Street ve 5th Street ile 8th Street eğlence hayatını sevenlere oldukça renkli ve canlı saatler yaşatacaktır. Akşam saatlerinde başlayan Cincinnati’de gece hayatı, sabahın ilk saatlerine kadar canlılığını devam ettirmektedir. Şehirde genç nüfus fazla olduğu için eğlence hayatı tam anlamıyla yaşanmakta diyebiliriz.

Dünyanın önde gelen turistik mekânlarından biri olan Cincinnati, ticaret, turizm gibi alanların yanı sıra gece hayatı ile de ön plana çıkmaktadır. Şehir, oldukça kozmopolit bir yapıya sahiptir. Bu kozmopolit nüfus içinde en fazla göçmen grup ise Almanlardır. Almanlar, eğlence anlayışlarını ve kültürlerini de Cincinnati’ye taşımıştır diyebiliriz. Amerika Birleşik Devletleri’nin en önemli bira üretim merkezlerinden biri olarak bilinen Cincinnati, birçok farklı bira çeşidini bulabileceğiniz şehirlerin başında gelmektedir. Moerlien ve Little Kings biraları şehirde deneyebileceğiniz farklı tatlar arasında yer almaktadır. Daha fazla bira çeşidini denemek isteyenler ise şehrin merkezinde yer alan Moerlien Lager House barını ziyaret edebilirler. Barda 80’in üzerinde farklı çeşitte bira bulunmaktadır. Bira çeşitlerinin fiyatları ise 5 - 10 dolar arasında değişkenlik göstermektedir. Meyveli ve baharatlı birçok bira çeşidini bu adreste bulabilirsiniz.

Devamını Oku

Cincinnati Festivalleri

jungle-jim-s-big-cheese-festival-fairfield-oh.jpg

Çok sayıda festivalin gerçekleştiği Cincinnati hem yerli hem de yabancı kişiler için oldukça canlı ve renkli kareler sunmaktadır. Bu festivallerin en önde gelenleri ise şu şekildedir:

Devamını Oku

Cincinnati Resmi Tatiller

1 Ocak: Yeni Yıl

19 Ocak: Martin Luther Günü

15 Şubat: Başkan’ın Günü

30 Mayıs: Anma Günü

4 Temmuz: Bağımsızlık Günü

7 Eylül: İşçi Günü

12 Ekim: Kristof Kolomb Günü

11 Kasım: Gaziler Günü

24 Kasım: Şükran Günü

25 Aralık: Noel

*Yukarıdaki tatiller 2018 takvimine ait olup yıllara göre değişmektedir.

Cincinnati Dış Temsilcilikleri

Cincinnati Şikago Büyükelçiliği’nin görev bölgesindedir.

Türkiye Cumhuriyeti Şikago Başkonsolosluğu bilgileri:

T.C. Şikago Büyükelçiliği

Telefon: +1 312 263 0644

E-posta:[email protected]

Adres: 455 N. Cityfront Plaza Dr., (NBC Tower), Suite:2900, Chicago, IL 60611 - USA

Devamını Oku

Cincinnati Para Birimi

Cincinnati’nin resmî para birimi Amerikan dolarıdır (USD). 1 USD yaklaşık olarak 4,71 Türk lirasıdır.

*Kur bilgisi 2018 yılının temmuz ayında güncellenmiştir.

Cincinnati Saat Farkı

Cincinnati ve Türkiye arasında 7 saatlik bir zaman farkı bulunmaktadır. Türkiye’de saat 16.00 iken Cincinnati’de saat 09.00’dur.

Cincinnati (Ohio) Künyesi

 • Yerel saat

  Yerel Saat -

 • Kur Farkı

  Kur Farkı -

 • Priz Tipi

  Priz Tipi Type A / 100-125V / 15 A

 • Hava Durumu

  Hava Durumu -oCSon Güncelleme: - (TSI)

Yıllık Ortalama Sıcaklık

  • Oca 1.1oC
  • Şub 2.5oC
  • Mar 6.6oC
  • Nis 13.6oC
  • May 18.9oC
  • Haz 23.7oC
  • Tem 25.7oC
  • Agu 24.8oC
  • Eyl 21.1oC
  • Eki 15.1oC
  • Kas 7.9oC
  • Ara 2.7oC

Kısa Kısa

Nüfus: 332.458 / Dil: İngilizce / Para Birimi: Amerikan Doları / İklim: Karasal iklim / Ortalama Kaç Günde Gezilir: 3 - 4 Gün