Arhus’ta Alışveriş

wicker-1616367_960_720.jpg

Arhus, alışveriş açısından da oldukça zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Hem geleneksel alışveriş merkezleri hem de modern mimarî ışığında oluşturulmuş olan Arhus alışveriş merkezleri sizler için hizmet vermektedir. Alışveriş açısından Arhus’ta oldukça kaliteli ürünler satın alabilirsiniz.

Arhus’ta alışveriş için tercih edeceğiniz ilk yer Latin Mahallesi olmalıdır. Şehrin en canlı alışveriş merkezlerinden biri olan Latin Mahallesi, birçok ürünü bir arada bulabileceğiniz yerlerden biridir. Bunun yanında Stroget Caddesi oldukça popüler yerlerden birisidir. Burada Arhus’a ait hatıra eşyalar satın alabileceğiniz birçok dükkân bulunmaktadır. Oldukça kalabalık olan bu cadde, özellikle hafta sonları daha da kalabalıklaşmaya başlamaktadır. Yalnız Arhus’ta alışveriş yapmak oldukça pahalıdır. Fiyatları genellikle diğer Avrupa şehirlerine göre oldukça yüksek kalmaktadır.

Arhus’ta alışverişin ikinci durağını ise Frediksberg oluşturmaktadır. Elektronik ürünler başta olmak üzere kıyafet, mücevher ve deri ürünlerini burada bulabilirsiniz. Şehrin diğer alışveriş merkezlerine göre bu bölge oldukça uygun fiyatlı kalmaktadır fakat şunu da belirtmek gerekir ki diğer ülkelerle kıyasladığınızda buradaki fiyatların da normalin üstünde olduğunu göreceksiniz. Arhus’ta alışveriş merkezlerini ziyaret etmek isteyenlere önerimiz ise Bruun Gallery’dir. Bruun Gallery alışveriş merkezinin içerisinde toplam 100 adet mağaza bulunmaktadır. Moda, iç dekorasyon, kafe, restoran gibi birçok mağazası ile oldukça fazla turistin uğrak noktalarından biridir.Burası Arhus’un en ünlü alışveriş merkezlerinden biridir. Birçok mağazayı toplu bir şekilde burada bulabilirsiniz. Bunun yanında sinema salonu ile de oldukça kalabalık bir yapıya sahiptir.

Arhus’ta ziyaret edebileceğiniz diğer alışveriş mekânları arasında Salling Department Store, Bazar Vest, Bruuns Galleri, Magasin, Soestrene Grene, Briançon, Storcenter Nord, AMOKsmykker, Royal Copenhagen A/S AArhus ve Designertorvet yer almaktadır. Alışveriş merkezlerinin açılış saatleri ise hafta içi 10.00-20.00 hafta sonu ise 10.00-18.00’dir.