Google+

Arama formu

Heidelberg

Almanya’nın güneybatısında, Neckar Nehri’nin kıyısında yer alan bu güzel...
Devamı oku
Ambulans: 112 İtfaiye: 112 Polis: 110 Turizm Ofisi (Tourist Info Central...
Devamı oku
Yeni Yıl – 1 Ocak Epifani – 6 Ocak Paskalya – Nisan İşçi Günü – 1 Mayıs Hz...
Devamı oku
oldheidelberg.com Enjoy Jazz (Uluslararası Jazz Festivali): Ekim...
Devamı oku
worldtravelimages.net Heidelberg kentinde alışverin kalbi, Eski Şehir’de...
Devamı oku
seanfitzgeraldcom.c.presscdn.com Heidelberg öğrenci nüfusunun yüksek...
Devamı oku
thatsmags.com Prehistorik çağlardan günümüze kadar büyük krallıkların,...
Devamı oku
remapinstitute.org Neckar Nehri üzerindeki Heidelberg; romantik atmosferi...
Devamı oku
wikimedia.org Heidelberg küçük bir şehirdir ve ulaşım ağı Almanya’nın tüm...
Devamı oku
Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinde yer alan Heidelberg, Neckar...
Devamı oku
Heidelberg’de havalimanı bulunmamaktadır. Frankfurt yada Stuttgart’a...
Devamı oku
patrickhenryvillage.files.wordpress.com Heidelberg kentinde ılıman...
Devamı oku
Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları 180 gün...
Devamı oku
Türkiye Cumhuriyeti Stuttgart Başkonsolosluğu Adres: Kernerstr. 19/B,...
Devamı oku
Heidelberg (UTC+1) ile Türkiye (UTC+2) arasında bir saat fark bulunur....
Devamı oku
Heidelberg’de resmi dil olarak Almanca kabul edilir. 
Devamı oku
Heidelberg’de Euro (EUR) kullanılır.
Devamı oku
Heidelberg; Almanya’nın güneybatısındaki Baden-Württemberg eyaletinde,...
Devamı oku
Heidelberg kenti, Almanya’nın güneybatısındaki Baden-Württemberg...
Devamı oku
Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 EUR = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 0℃
Şub 1℃
Mar 6℃
Nis 10℃
May 14℃
Haz 17℃
Tem 19℃
Ağu 18℃
Eyl 15℃
Eki 10℃
Kas 5℃
Ara 2℃
Kısa Kısa...
Ülke: Almanya / Nüfus: 152.113 / Resmi Dil: Almanca / Para Birimi: Euro (EUR) / İklim: Ilıman Okyanusal İklim / Ortalama Kaç Günde Gezilir: 2 Gün / Big Mac Index: $ 4.25 (Türkiye $ 3.87)

Heidelberg Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Heidelberg kenti, Almanya’nın güneybatısındaki Baden-Württemberg eyaletinde yer alır.


traveleze.co.uk

Heidelberg kenti, Almanya’nın güneybatısındaki  Baden-Württemberg eyaletinde yer alır. Neckar Nehri üzerinde konumlanan kent Almanya ve Avrupa’nın en eski üniversitelerinden biri olan Heidelberg Üniversitesi’ne ev sahipliği yapar. Şehrin havadan çekilmiş fotoğrafları bir tabloyu andırdığından “Wege der Romantik” olarak da bilinir.

Şehrin kuruluş tarihi antik çağlara, Roma İmparatorluğu dönemine dayanır. Neuenheim bölgesinde günümüzde halen Roma kültürü izlerine rastlamak mümkündür. Heidelberg 13. yüzyıldan 18. yüzyıl başlarına kadar Alman seçici prenslerinin yerleşim yeri olmuştur. 1600’lü yıllarda Fransızların istilalarına uğrayan kentin bazı bölgeleri Fransızlarca ele geçirilmiş ve Altstadt (Eski Şehir) bölgesi tahrip edilmiştir. İkinci Dünya Savaşı sırasında zarar görmeyen nadir kentlerden olan Heidelberg, savaştan sonra bir süre Amerikan üssü olarak kullanılmıştır. Günümüzde Heidelberg; romantik atmosferi, eski şehir bölgesi ve Heidelberg Kalesi gibi tarihi yapılarıyla Almanya’nın en popüler turizm destinasyonlarından biridir.

Tanıtım Videosu:
 

Heidelberg Nerededir?

Heidelberg; Almanya’nın güneybatısındaki Baden-Württemberg eyaletinde, Neckar Nehri üzerinde, Mannheim’dan 20 kilometre uzaklıkta konumlanır. 

Heidelberg Para Birimi

Heidelberg’de Euro (EUR) kullanılır.

Heidelberg Saat Farkı

Heidelberg (UTC+1) ile Türkiye (UTC+2) arasında bir saat fark bulunur. Heidelberg, Türkiye’den bir saat geridedir. Türkiye’de saat 14.00 iken Heidelberg’de 13.00’tür.

Heidelberg Resmi Dili

Heidelberg’de resmi dil olarak Almanca kabul edilir. 

Heidelberg Vize İşlemleri

Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları 180 gün içinde 90 günü aşmayan Almanya seyahatlerinde vizeden muaftır. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri ise vize şartına tabidir.

Heidelberg Konsolosluk Bilgileri

Türkiye Cumhuriyeti Stuttgart Başkonsolosluğu

 • Adres: Kernerstr. 19/B, 70182 Stuttgart - Deutschland
 • Telefon: +49 711 16 66 70
 • Resmi websitesi: stuttgart.bk.mfa.gov.tr

Heidelberg'e Ne Zaman Gidilir?


patrickhenryvillage.files.wordpress.com

Heidelberg kentinde ılıman okyanusal iklim etkilidir. Yazların sıcak, kışların ılık geçtiği şehir yüksek miktarda yağış alır. En fazla yağış haziran ayında görülür. Sıcaklıkların en yüksek olduğu ay Temmuzda ortalama hava sıcaklığı 20 – 21 derece, en soğuk ay Ocakta ise 2 – 3 derecedir. İklim koşulları göz önünde bulundurulduğunda, Heidelberg’e gitmek için en uygun zaman Nisan, Mayıs, Ağustos ve Eylül, Ekim, Kasım aylarıdır.

Heidelberg'e Nasıl Gidilir?

Heidelberg’de havalimanı bulunmamaktadır. Frankfurt yada Stuttgart’a direkt uçuşlarla gidebilir, oradan da Heidelberg’e demiryolu yada karayolu ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca Almanya’nın Stuttgart, Karlsruhe, Mannheim, Frankfurt, Münih, Hamburg ve Köln kentlerinden Heidelberg’e tren seferleri düzenlenmektedir. Tren yolculuğu ortalama iki saat sürmektedir.

Heidelberg şehrine ulaştıktan sonra etrafı kolayca gezmek için araç kiralamanız mümkündür. Aşağıdaki arama kutusunu kullanarak, tek bir tıklamayla tüm ünlü firmalardan araç kiralama teklifi alabilirsiniz.

Araç Kiralama

Heidelberg'de Nerede Kalınır?

Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinde yer alan Heidelberg, Neckar Gölü’nün kıyısındaki masalsı bir şehirdir. Aynı zamanda Almanya’nın en eski üniversitesi olan Heidelberg Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan şehir, tarihî yapısı ve doğal güzellikleriyle dikkat çeker. Heidelberg Kalesi, eski köprü, kiliseler, çeşmeler gibi birçok eser barındıran bu şehirdeki seyahatinizden pişman olmayacaksınız. Şehir merkezi başta olmak üzere farklı bölgelerde bulunan 150’den fazla otel sayesinde her bütçeye ve kritere uygun otel bulmanız mümkündür. Heidelberg’deki oteller sizin rahatlığınızı ve mutluluğunuzu amaçlayan kaliteli tesislerdir.

Heidelberg'de Nerede Kalınır?

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca Heidelberg otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz.

Booking.com

Heidelberg Otelleri

Almanya’nın güneybatısında, Neckar Nehri’nin kıyısında yer alan bu güzel şehir, tarihi ve doğası ile göz dolduran bir öğrenci şehridir. Tarihi çok eskiye dayanan bu şehir, özellikle Orta Çağ mimarisi ile dikkat çeker. Carl-Theodor Köprüsü ve Heidelberg Sarayı başta olmak üzere birçok eseri görmeniz gereken şehirde birçok müze, sergi, botanik bahçesi, restoran, alışveriş ve eğlence mekânı bulunur. Kültürel açıdan da çok zengin olan bu şehirde birçok festival ve etkinlik düzenlenir.

Heidelberg Otelleri
 
Heidelberg oldukça misafirperver bir şehirdir çünkü bu şehirde 150’den fazla otel vardır ve bu otellerin hepsi sizi şaşırtacak kadar iyi hizmet verir. Bu oteller arasından farklı bütçelere uygun bir otel bulabileceğiniz gibi her türden tesis de bulabilirsiniz ancak yoğun dönemlerde erken rezervasyon yapmak sizin için hem yer bulma açısından hem de fiyat açısından avantajlı olur. Yüzlerce kişinin yararlandığı ve en uygun alternatifleri sunan Heidelberg otelleri rehberimizin devamını okumak için tıklayın.

Heidelberg Şehir İçi Ulaşım

Heidelberg Şehir İçi Ulaşım
wikimedia.org

Heidelberg küçük bir şehirdir ve ulaşım ağı Almanya’nın tüm şehirlerinde olduğu gibi son derece gelişmiştir. Şehrin turistik ve gezilecek yerleri belirli bir bölgede yer aldığından, yürüyerek de kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Heidelberg şehir içi ulaşımda tramvay, otobüs, bisiklet ve taksi kullanılmaktadır.

Heidelberg Gezilecek Yerler

Heidelberg Gezilecek Yerler
remapinstitute.org

Neckar Nehri üzerindeki Heidelberg; romantik atmosferi, Eski Şehir bölgesi ve Heidelberg Kalesi gibi tarihi yapıları ile Almanya’nın en güzel kentlerinden biridir.

Heidelberg Gece Hayatı

Heidelberg Gece Hayatı
seanfitzgeraldcom.c.presscdn.com

Heidelberg öğrenci nüfusunun yüksek olduğu bir şehirdir bu nedenle şehirde gece hayatı oldukça renklidir. Şehirde çok sayıda bar, gece kulübü, pub, şarap barı ve canlı performans gösterilerinin yapıldığı eğlence mekanları bulunur. Bar ve kulüpler sabahın ilk saatlerine kadar açıktır. Eğlence mekanları özellikle Neckar Nehri çevresinde, Eski Şehir ve Neuenheim bölgelerinde yoğunlaşmıştır. Eğlencenin hiç bitmediği Heidelberg’de günün ilk ışıklarına kadar doyasıya eğlenebilir, kaliteli yerel şarapları tadabilirsiniz.

Heidelberg'de Alışveriş


worldtravelimages.net

Heidelberg kentinde alışverin kalbi, Eski Şehir’de Bismarckplatz’tan Marktplatz’a kadar uzanan Hauptstraße caddesinde atar. Yaklaşık bir mil uzunluğundaki trafiğe kapalı Hauptstraße, Almanya ve Avrupa’nın en uzun alışveriş caddesidir. Cadde üzerinde çok sayıda butik, hediyelik eşya dükkanı, mağaza, market, kafe ve restoranlar yer alır. Neuenheim, Bergheim ve Plöck bölgeleri de içinde barındırdıkları mağazalarla alışveriş için çok çeşitli seçenekler sunarlar. Ayrıca Heidelberg’de alışveriş için lüks giyim mağazalarının, dekoratif ev ürünlerinin ve mücevher dükkanlarının yer aldığı Sofienstraße caddesini de tercih edebilirsiniz.

Heidelberg Festivaller


oldheidelberg.com

 • Enjoy Jazz (Uluslararası Jazz Festivali): Ekim
 • Photo Festival (Fotoğraf Festivali): Eylül – Ekim
 • International Film Festival Mannheim-Heidelberg (Mannheim-Heidelberg Uluslararası Film Festivali): Ekim
 • Heidelberg Spring (Uluslararası Müzik Festivali): Mart – Nisan
 • Heidelberger Stückemarkt Drama Festival (Tiyatro Festivali): Nisan – Mayıs
 • Schlossfestspiele (Heidelberg Kalesi Festivali): Haziran – Ağustos

Heidelberg Resmi Tatiller

 • Yeni Yıl – 1 Ocak
 • Epifani – 6 Ocak
 • Paskalya – Nisan
 • İşçi Günü – 1 Mayıs
 • Hz. İsa'nın Göğe Yükselişi – 14 Mayıs
 • Kutsal Pazartesi – Mayıs
 • Katolik Yortusu – 4 Haziran
 • Almanya'nın Birleşmesi – 3 Ekim
 • Azizler Günü – 1 Kasım
 • Noel – 25 Aralık

Heidelberg Faydalı Bİlgiler

 • Ambulans: 112
 • İtfaiye: 112
 • Polis: 110

Turizm Ofisi (Tourist Info Central Station)