Google+

Arama formu

Dover Gezilecek Yerler

Dover Gezilecek Yerler

Dover şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Flints Of Dover, Brambles Bed & Breakfast Dover Kent, Beulah House Apartments. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Clare House, Bluebells Guest House, house gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz A Studio Apartment with private facilities, Dover Adventure Backpackers, Dover Backpackers tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Dover aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Dover Gezilecek Yerler

Dover bölgesinde ROMA RESİM EVİ (ROMAN PAINTED HOUSE), ROMA FENERİ (ROMAN LIGHTHOUSE), SAXON KİLİSESİ (DOVER ST. MARY CASTRO) ve DOVER’IN BEYAZ UÇURUMLARI (WHITE CLIFFS) gibi mekanları ziyaret edebilirsiniz. 

Detaylı bilgiye yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.


Dover Turları

Roma Resim Evi (Roman Painted House)

Roma Resim Evi (Roman Painted House)Roma Resim Evi (Roman Painted House)

Roma Painted House, iyi bir tarihi Hypocaust ısıtma sistemi ve birbirinden farklı mozaik parçaları kalıntılarına ev sahipliği yapan eski bir Roma konağıdır. Konağın milattan sonra 200 yılında Romalılar tarafından inşa edildiği bilinmektedir. Duvarlarında birçok figürlü resim çizimleri bulunmakta ve turistlerin bir hayli ilgisini çekmektedir. 1960’lı yıllarda ortaya çıkarılan bu arkeolojik site, günümüzde 50’den fazla önemli kalıntıyı ortaya çıkarmıştır. Duvarlarında kırmızı ve yeşil renklerinin hakim olduğu duvarlarının birinde ise Roma şarap tanrısı figürü bulunmaktadır. Bu arkeolojik siteyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

  • Adres: New St, Dover, Kent CT17 9AJ, Birleşik Krallık
  • Telefon:+44 1304 203279
  • Saatler: 10.00-17.00
  • Ücretler: Yetişkin 3 £ / Çocuk 2 £

Roma Feneri (Roman Lighthouse)

Roma Feneri (Roman Lighthouse)

Roma Deniz Feneri şehrin ve ülkenin en tarihî yapıları arasındaki Dover Kalesi içinde bulunan bir kalıntıdır. Kaleyle birlikte aynı yıllarda tamamen taştan yapılan ve pencere boşluğu ve girişi dışında başka bir şeyi bulunmayan fener, Dover’in ana kıtaya İngiltere’deki en yakın yer olmasından dolayı boğazı kontrol etmek amacıyla yapıldığı düşünülmektedir. Eğer Dover Kalesi’ni ziyaret edecekseniz içinde bulunan bu tarihî deniz fenerini de kesinlikle görmelisiniz.

  • Adres: Castle Hill, Dover, Kent CT16 1HU, Birleşik Krallık
  • Çalışma saatleri: 10.00 – 16.00
  • Telefon: +44 1304 211067
  • Ücretler: Yetişkin 17 £ / Çocuk 10,20 £

Saxon Kilisesi (Dover St. Mary Castro)

Saxon Kilisesi (Dover St. Mary Castro)

St. Mary Castro olarak da bilinen bu tarihî kilise, Dover Kalesi’nin yanında bulunmaktadır. Roma mimarisi ile inşa edilmiş Kilise'nin yaşının 1.800 yıldan fazla olduğu tahmin edilmektedir. Kilisenin çan kulesi simetrik bir şekilde sekizgen olarak yapılmış olduğundan bir hayli ilgi çekicidir. 1500’lü yıllarda kapatılan ve uzun bir dönem depo olarak kullanılan kilise tarih içinde birçok kez restorasyon geçirmiştir. Özellikle Victoria döneminde 19. yüzyıldaki restorasyonlar ile günümüz görüntüsüne kavuşan yapı, şimdi yerel halka hizmet eden bir garnizon kilisesi olarak kullanılmaktadır.

  • Adres: Dover Castle, Dover CT16 1HU, Birleşik Krallık
  • Telefon:+44 1304 202979

Dover'in Beyaz Uçurumları (White Cliffs)

Dover'in Beyaz Uçurumları (White Cliffs)

Dover’ın ve İngiltere’nin en ilgi çekici doğa manzarasına sahip olan White Cliffs, Dover’da mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Tamamıyla karbondan oluşan ve rengini bu maddeden alan bu kayalıklar denize doğru falezli ve paralel şekilde uzanmaktadır. Uçurumlarının yüksekliği 100 metreyi bulan kayalıklar genellikle yoğun şekilde çakmaktaşı ve tebeşir içermektedir. Ayrıca bu uçurumların üzerinden Fransız sahilleri rahatlıkla görülebilmektedir. Bazı dönemlerde meydana gelen toprak kaymaları yüzünden kayalıklara fazla yaklaşılamasa da tekne turları ile bu doğa harikasını görmek mümkündür.

Dover gezilecek yerler listesinin sonuna geldik, gezi rehberine buradan ulaşabilirsiniz.