Kota Kinabalu Hakkında Bilinmesi Gerekenler 

Malezya’nın Sabah eyaletinde yer alan Kota Kinabalu, başkentlik unvanını kazanmış bir Asya şehridir. Kota Kinabalu nerede diye soracak olursanız, dünyanın en büyük üçüncü adası olan Borneo’nun Güney Çin Denizi’ne bakan kısmına sere serpe yayılmış olduğunu söyleyebiliriz. Şehrin deniz aşkı, kendine “başkentlik” sıfatının yanında bir de “liman kenti” unvanını katmıştır. Şehre adını bahşeden ise, yüzyıllardır orada yerleşik bulunan Kinabalu Dağı’dır. Kentin lakabı “KK” olarak anılmaktadır. Resmi dili Malezya’nın ana dili olan Malaycadır; fakat halkının yarısını Çin kökenliler oluşturduğundan Çince de oldukça yaygındır. Bunların yanında halk, temel düzeyde İngilizce bilgisine de hâkimdir. Soğuktan kaçanların seveceği tarzda ekvatoral bir iklim hâkimdir.

Kota Kinabalu’da Gezilecek Yerler 

Doğası, plajları, müzeleri ve mimari yapılarıyla Kota Kinabalu, bir yandan ruhunuza hitap ederken bir yandan da göz zevkinizi şenlendirmektedir.

 

Kota Kinabalu Şehir Camii: Kinabalu’nun deniz sevdasını hatırlatır vaziyette konumlanmış olan cami şehrin ikinci ana ibadethanesi olarak bilinir. Miğferi andıran işlemeli bir deniz mavisi kubbesi, misafirlerini dört gözle bekleyen dört minaresi bulunmaktadır. Cami turistlerin, özellikle de fotoğraf sevdalılarının göz bebeği olarak bilinir.
 
Kinabalu Dağı Botanik Bahçesi: Dünyanın en zengin bitki örtüsüne sahip parklardan biri olmasının yanı sıra, UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır. Doğaseverlerin şehirden uzaklaşıp yürüyüş yapabileceği bolca alan bulunmaktadır. Ağaçlardan, çiçeklerden oluşmuş yemyeşil ve rengarenk parkı turlarken akarsuların sesleriyle ruhunuzu besleyebilirsiniz. İplerle gerilmiş tek bir tahtanın iki yanına balıkçı ağları gibi gerilmiş zamanda yolculuk yapan köprülerin ise üzerinden geçerken bir yandan insanı çocukluğuna döndürür, öte yandan da yüksekliğin heyecanını yaşatır. Eşsiz bir oksijen deposu olduğu bilgisini de verelim. Siz de doğa ile iç içe sakin bir gün geçirmek isterseniz buraya gitmenizi tavsiye ederiz.
 
Tanjug Aru Plajı: Gün batımı dünyanın her yerinde bir başka güzeldir; fakat Kinabalu’da izleme ayrıcalığını ise henüz herkes keşfedememiş olabilir. Tanjug Aru Plajı gün batımının katman katman sarıdan turuncuya, turuncudan da kızıllığa dönüştüğünü izlemenin en keyifli noktalarından biridir. Günümüzün fotoğraf paylaşma ritüellerine ise iyi bir malzeme olmaktadır.
 
Sabah Devlet Müzesi ve Miras Köyü: Müze Çin yapılarının sivri çatı mimarilerinin modern bir versiyonu gibi görünmektedir. Tepeden bakıldığında üçgenin sivri kısmı tepede kalacak şekilde konumlandırılmış bir mozaik pastanın, beyaz dilimleyicilerle ayrılmak istendiği duygusunu uyandırmaktadır. Müze beş kısımdan oluşmaktadır: Müze Ana Binası, Bilim ve Eğitim Merkezi, Miras Köyü, Sabah Sanat Galerisi, İslam Medeniyeti Müzesi. Miras Köyü’nde farklı türlerdeki yerli grupların evleri yer almaktadır ve bu evlerin içleri gezilebilmektedir. Bu sayede kültürler arası etkileşim sağlanabilmektedir. Kimi zaman da bu sembolik evlerde kültürel etkinlikler düzenlenmektedir.
 
Atkinson Saat Kulesi: Kota Kinabalu’nun yine Çin yapılarını andıran küçük kubbesiyle taçlandırılmış tarihi simgelerinden biridir.

Kota Kinabalu’ya Nasıl Gidilir? 

Malezya’nın yoğun tempoda çalışan ikinci havaalanı olan Kota Kinabalu Uluslararası Havalimanı şehir merkezine 7 kilometre uzaklıkta inşa edilmiştir. Kinabalu’ya ulaşıp da gün batımı seyrine dalmak için ne yazık ki bir veya iki aktarmayla uçmak zorundasınız. Şehir, ülkemize yaklaşık 8.792 kilometre uzaklıkta yerleşmiştir.

Kota Kinabalu’da Ne Yenir?

Bir deniz kenti olması nedeniyle, kaçınılmaz olarak yemekte ilk sırayı balık almaktadır. Deniz ürünleri sevenlere Welcome Seafood Restaurant tavsiyemizdir. Little Italy Restaurant’ta ise harika pizzalar ve ev yapımı makarnalar yiyebilirsiniz. Tropikal bir iklime sahip olmasının faydalarından biri de egzotik meyvelerin bulunabilir olmasıdır. 
 

Kota Kinabalu’da Yapılabilecek Aktiviteler 

Şehrin denizle olan haşır neşirliğini artık anlamışsınızdır. Suyu bu kadar berrak bir yerde, dalış tekniği bilip de yapmamak olmaz. Sahilden teknelerle dalış noktalarına kadar deniz sefası yapabilirsiniz. Dalış yaptığınızda sizleri mutlu etmek için karşılama komitesini palyaço balıkları oluşturuyor. Renk renk mercanalar, denizin göz bebekleri denizyıldızları bu komitenin sahnesini oluşturuyor. Yine aksiyonseverler ve bu işin eğitimini almışlara Kinabalu Dağı’na tırmanış da önerilerimiz arasında.
 
Bu kadar aksiyon sizi yordu mu? O zaman Kinabalu Park’ta yer alan Poring kaplıcalarında kendinizi ödüllendirebilir, kaslarınızın gevşemesine olanak tanıyabilirsiniz.
 
İyice dinlendiyseniz bir de Kinabalu’danPaparkasabasına nostaljik tren yolculuğu yapabilirsiniz. Kuzey Borneo Tren Hattı’na Tanjug Aru’dan başlayarak Putatan, Kinarut, Kawang üzerinden Papar kasabasına ulaşılır. Bu yolculuk, eski İngiliz filmlerinde yer alan siyah bir silindirin altına tekerler takılmış gibi görünen kırmızı desenli lokomotifin öncülüğünde başlar. Tren sefası, çocukluğumuzda buhar çıkaran trenler gibi bacasından çıkan buharlarla devam eder. Ağaçların arasından sahil manzarasını izleyerek gerçekleştirebileceğiniz bu tren yolculuğuna katılmanızı mutlaka öneririz.

Kota Kinabalu ile İlgili

Kota Kinabalu’da Nerede Kalınır?

Malezya’nın Borneo Adası üzerindeki topraklarından olan Kota Kinabalu (Kısaca KK olarak anılıyor) modern ile gelenekselin bir araya kaynadığı bir şehir. Okyanus kenarında yer alan konumu ile alabildiğine deniz, güneş ve kum bulabileceğiniz bu kentin size sunacakları arasında eşsiz deniz lezzetleri de yer alıyor. Doğal yaşam alanları, yağmur ormanları, yürüyüş patikaları ve modern alışveriş merkezleri, yüksek standartlı oteller; hepsi bir arada...


Dilerseniz dalış, dilerseniz tırmanış veya sörf yapabileceğiniz Kota Kinabalu, Tenku Abdurrahman Park adalar topluluğuna yakın konumu ile de ilgi çekiyor. Atkinson Saat Kulesi’nin de izlenebileceği Signal Tepesi şehrin gün batımı için en popüler noktası. Sabah Müzesi, Likas Kuş Parkı, Gece Pazarı gibi merkeze yakın yerleri gezip nehir turları, rafting, mağara inişleri gibi turlara katılabilirsiniz.

 

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca Kota Kinabalu otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz.
 

Kota Kinabalu’da Nerede Kalınır - Kota Kinabalu’nun Bölgeleri

Kota Kinabalu seyahatiniz sırasında doğanın tadına varabileceğiniz pek çok etkinlik şansınız bulunuyor. Mari Mari Kültür Köyü, Kiansom Şelalesi, Orkide Çiftliği, Lok Kawi Vahşi Yaşam Parkı, 4.100 metre kadar yüksekliği olan ve dünyadaki en büyük tema parkı olan Kinabalu Milli Dağı ve Park Alanı, Rafflesia çiçeği izleme imkanı olan Gunung Gading Milli Parkı ve Longhouse bölgesi de Kota Kinabalu’dan hareketli günlük turlar vasıtası ile ulaşabileceğiniz muhteşem yerler arasında bulunuyor.   Sabah eyaletinin başkentinde geçireceğiniz tatilde konaklama için önereceğimiz bölgelerin ilki KK Times Square bölgesi, yerel yaşamın tam kalbi sayılıyor. Şehrin en güzel plajlarından biri olan Tanjung Aru bölgesi ile alışveriş ve gece hayatı ile hareketli Marina Court bölgesi de önerilerimiz arasında yer alıyor. Karambunai bölgesi, doğa etkinlikleri için çok ideal. Yöresel restoranları ile popüler Jalan Borneo bölgesi ise konukların sevdiği bölgelerden biri olarak listemizde kendisine yer buluyor.
 

Türkiye’den, şehir merkezine 7 kilometre mesafede olan Kota Kinabalu Uluslararası Havalimanı’na direkt uçuş bulunmuyor. Ancak Malezya inişli herhangi bir uçuşa aktarma ilavesi ile şehre varmanız mümkün. En kolay aktarmanın Kuala Lumpur kanalı ile olduğunu söyleyebeliriz.

Otellerin alan transfer hizmeti, dolmuş ve taksi merkeze ulaşmanız için alternatifleriniz arasında. Şehir içinde en çok işinize yarayacak ulaşım şekli ise yürümek. Pek çok yer aynı hat üzerinde ve kısa bir yürüyüş ile ulaşma şansınız var. Etrafı doğal yaşam alanı olan bu bölgede, merkezden dışarı çıkışları yerli tur firmaları ve rehber eşliğinde yapmanızın en doğru tercih olacağını hatırlatmak isteriz.

KK Times Square bölgesindeki Kota Kinabalu Otelleri

Sabah Müzesi, Eyalet Parkı, alışveriş merkezleri, Sabah pazarı gibi yerlerin yakınında, yerel yaşamın içinde konaklamak pek çok turistin tercihi oluyor. Ulaşım için harcanan vakit kaybını ortadan kaldıran, günün her saati hareketli olan bu merkezi bölgenin en iyi otellerini aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz.

 • Kingston Hotel
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, sigara içilmeyen oda, klima
  Konum: KK Times Square
  Fiyat: Geceliği 38 € - 39 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Kingston Hotel

 • Jk Capsule Hostel
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, kahvaltı, sigara içilmeyen oda
  Konum: KK Times Square
  Fiyat: Geceliği 30 € - 34 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.
   
 • KK Times Square Hotel
  Özellikler:
  2 yıldızlı, ücretsiz Wi-Fi, otopark, klima, oda servisi, çay/kahve makinesi
  Konum: Kk Times Square
  Fiyat: Geceliği 42 € - 45 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.
   
 • Manja Hotel
  Özellikler:
  2 yıldızlı, otopark, sigara içilmeyen oda, aile odası, oda servisi, restoran
  Konum: KK Times Square
  Fiyat: Geceliği 28 € - 31 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.
   
 • Riverson Soho B1-6-6
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, klima, sigara içilmeyen oda, aile odası
  Konum: KK Times Square
  Fiyat: Geceliği 68 € - 74 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Riverson Soho B1-6-6

Tanjung Aru Bölgesindeki Kota Kinabalu Otelleri

Şehrin en güzel plajlarından biri olan Tanjung Aru Plajı masmavi suların beyaz kumlarla oluşturduğu görüntü ile konuklarını ilk anda büyülüyor. Prince Philip Parkı ve golf sahasına da yakın olan bu bölge, konukların konaklamayı sevdiği mevkiler arasında bulunuyor. Mari-Mari Kültür Köyü’ne 2 kilometre kadar uzaklıkta bulunan Tanjung Aru bölgesi otellerinin en iyilerini sizler için seçtik.

 • Kota Kinabalu
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, klima
  Konum: Tanjung Aru
  Fiyat: Geceliği 21 € - 23 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Kota Kinabalu

 • C‘haya Hotel
  Özellikler:
  3 yıldızlı, ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, kahvaltı, aile odası, sigara içilmeyen oda, havuz
  Konum: Jalan Tanjung Aru
  Fiyat: Geceliği 43 € - 46 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.
   
 • Dock In
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, kahvaltı, sigara içilmeyen oda
  Konum: Jalan Mat Salleh Tanjung Aru
  Fiyat: Geceliği 15 € - 17 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.
   
 • Megah D’aru Hotel
  Özellikler:
  2 yıldızlı, ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, kahvaltı, sigara içilmeyen oda, havaalanı hizmeti
  Konum: Tanjung Aru
  Fiyat: Geceliği 23 € - 25 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.
   
 • Seapark Condotel
  Özellikler:
  1 yıldızlı, ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, aile odası, klima
  Konum: Tanjung Aru
  Fiyat: Geceliği 30 € - 34 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Seapark Condotel

Marina Court Bölgesindeki Kota Kinabalu Otelleri

Gece kulüpleri, alışveriş merkezleri, Ocean Play lunapark gibi hareketli mekânların çoğunlukta olduğu marina bölgesi Marina Court, şehrin en keyifli lokasyonları arasında yer alıyor. Deniz kenarında vakit geçirip alışveriş merkezi ve yerel pazarlarda değişik yiyecek içecek çeşitlerini deneyimleyebileceğiniz bölgenin otellerine bakmadan rezervasyon yaptırmamanızı öneriyoruz.

 • Marimari Marina Service Condo
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, sigara içilmeyen oda, aile odası, havuz
  Konum: Marina Court
  Fiyat: Geceliği 66 € - 74 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Marimari Marina Service Condo

 • Nort Borneo Paradise@Marina Court
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, sigara içilmeyen oda, aile odası, havuz
  Konum: Marina Court
  Fiyat: Geceliği 55 € - 63 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.
   
 • M&C Service Apartment 3@Marina Court Condominium
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, sigara içilmeyen oda, havuz
  Konum: Marina Court
  Fiyat: Geceliği 63 € - 70 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.
   
 • Borneo Getaway
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, sigara içilmeyen oda, havuz, spor merkezi, aile odası
  Konum: Marina Court
  Fiyat: Geceliği 53 € - 60 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.
   
 • Marina Court Resort by 80’s Sabah Homestay
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, aile odası, havuz, SPA, spor merkezi
  Konum: Marina Court
  Fiyat: Geceliği 71 € - 78 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Marina Court Resort by 80’s Sabah Homestay

Karambunai Bölgesindeki Kota Kinabala Otelleri

Karambunai bölgesi, şehir merkezinin biraz dışında balıkçılık ve doğa etkinlikleri ile popüler olan bir mevki. Plajlarında dinlenip, yerel organizasyonlar ile trekking turlarına katılabileceğiniz bu bölgenin en iyi tesislerinden oluşan listemizi mutlaka incelemenizi öneriyoruz.

 • Borneo Beach Villas
  Özellikler:
  4 yıldızlı, ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, sigara içilmeyen oda, havaalanı hizmeti, havuz
  Konum: Karambunai
  Fiyat: Geceliği 110 € - 124 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Borneo Beach Villas

 • Sabah Beach Villas & Suites
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, sigara içilmeyen oda, aile odası, havuz
  Konum: Karambunai
  Fiyat: Geceliği 95 € - 100 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.
   
 • Sunset Seaview Beach Villas @ Nexus Karambunai
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, havuz, sigara içilmeyen oda, aile odası
  Konum: Karambunai
  Fiyat: Geceliği 241 € - 260 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.
   
 • Styna Selatan
  Özellikler:
  Ücretsiz otopark, klima, restoran
  Konum: Kampung Batangan Baru
  Fiyat: Geceliği 59 € - 65 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.
   
 • Quin Homestay
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, havuz, spor merkezi, havaalanı hizmeti
  Konum: Jalan Kayu Madang
  Fiyat: Geceliği 22 € - 24 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Quin Homestay

Jalan Borneo Bölgesindeki Kota Kinabalu Otelleri

Şehrin Jalan Borneo bölgesi Malezya Sabah Üniversite kampüsüne yakın konumda bir mevki. Çok sayıda yöresel restoran ve kafe bulunan bölgede, adanın en taze deniz ürünlerinin tadına bakabilirsiniz. Aynı zamanda Zooloji Müzesi’ne de yakın olan Jalan Borneo bölgesi, konukların yüksek puan verdikleri mevkiler arasında yer alıyor.

 • Penthouse Corner Spacial
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, havuz, aile odası, spor merkezi
  Konum: Jalan Sulaman, One Borneo Hypermall
  Fiyat: Geceliği 44 € - 54 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Penthouse Corner Spacial

 • The Grand Corner
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, otopark, havaalanı hizmeti, havuz, spor merkezi, restoran
  Konum: Jalan UMS
  Fiyat: Geceliği 74 € - 80 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.
   
 • One Borneo Apartment by KK
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, havuz, spor merkezi
  Konum: Jalan Sulaiman, One Borneo Hypermall
  Fiyat: Geceliği 63 € - 72 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.
   
 • Mawar’s Indah OneBorneo
  Özellikler:
  Restoran, bar, sigara içilmeyen oda, spor merkezi, havuz, aile odası
  Konum: One Borneo Shoipping Mall Sulaman
  Fiyat: Geceliği 38 € - 40 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.
   
 • Nong’s Apartment @ 1B Kota Kinabalu
  Özellikler:
  Ücretsiz otopark, sigara içilmeyen oda, havuz, spor merkezi, aile odası
  Konum: 1 Borneo
  Fiyat: Geceliği 63 € - 72 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Nong’s Apartment @ 1B Kota Kinabalu

Kota Kinabalu’da bölgelere göre konaklama önerilerimiz bu şekilde, bu rehberde aradığınız oteli bulamadıysanız Kota Kinabalu Otelleri Rehberi'mize bakmanızı da öneriyoruz. Ayrıca tüm Kota Kinabalu otellerini görmek için tıklayın.
 

Kota Kinabalu Otelleri

Borneo Adası’nın, Malezya toprağı olan alanı Sabah ve Sarawak eyaletleri olarak ikiye ayrılıyor ve Kota Kinabalu; Malezya’nın Sabah eyaletinde bulunuyor ve eyaletin başkenti aynı zamanda. Adanın Güney Çin Denizi kıyısındaki liman kenti, adını bölgedeki aynı isimli dağdan alıyor; Kota Kinabalu.

Muhteşem sahilleri, masmavi denizi ile adım atar atmaz insanı büyüleyen Kota Kinabalu, turistik olarak yoğun talep gören Malezya şehirlerinden birisi. Turizm destinasyonu olarak, turistlerin tatil planları ve tur şirketi programlarında yer buluyor. Özellikle UNESCO listesinde yer alan Kinabalu Milli Park bölgesi, oldukça kıymetli bir doğal alan. Şehir merkezinde, deniz kenarında yer alan yürüyüş yolunu takip ederek varacağınız Night Market yani gece pazarı alanında ön plana çıkan gece pazarlarından oluyor. Liman kentine yakışır deniz mahsulleri ile hazırlanmış enfes yiyeceklerin tadına bakabileceğiniz bu markette ödenen ekonomik fiyat da konukları memnun ediyor.

 

Malezya’nın bu güzel şehrinde Waterfront bölgesi denilen, deniz kenarında bulunan kafe ve barlar gece boyunca oldukça hareketli. Gün batımının tadına doyulmayan bu mevki bölgeyi ziyaret eden turistlerin en iyi puanı verdikleri yerler arasında üst sıralarda bulunuyor.

Devamını Oku

Kota Kinabalu Künyesi

 • Yerel saat

  Yerel Saat -

 • Kur Farkı

  Kur Farkı -

 • Priz Tipi

  Priz Tipi Type F / 250V / 16 A

 • Hava Durumu

  Hava Durumu -oCSon Güncelleme: - (TSI)

Yıllık Ortalama Sıcaklık

  • Oca oC
  • Şub oC
  • Mar oC
  • Nis oC
  • May oC
  • Haz oC
  • Tem oC
  • Agu oC
  • Eyl oC
  • Eki oC
  • Kas oC
  • Ara oC

Kısa Kısa