Google+

Belfast’ta Gezilecek Yerler

44928 Eyl 2016Lokasyon Detay

Belfast’ta Gezilecek Yerler

Belfast tarihi yapıları, müzeleri kadar sokakları ve sokak sanatıyla da bir keşifler şehridir. Yürüyüşe çok uygun bu kentte dolaşırken karşınıza ne zaman nerede ne çıkacağı hiç belli değildir. Sürprizlerle dolu kent hakkında İrlanda ve İngiliz kültürüne dair fikir edinmek isteyenler için doğru adres tanımı yapılmaktadır.

Görülmesi gereken diğer yerler: St. George Pazarı, Botanik Bahçesi, Crown Likör Salonu,Belfast Hayvanat, Casemant Parkı, Politik Muraller, Barış Duvarı.

Belfast lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Alfred Street Apartment Belfast, Self Catering Belfast City Apartment, Belfast Apartment. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Windermere Guest House, Apple Apartments Belfast gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz All Seasons Guest House, Maryville House, Saint Anne's Square Apartments otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Belfast aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Belfast şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Belfast: HMS Caroline Kendinden Kılavuzlu Tur (13.81 €), Belfast: 2.5 Saat Terör Yürüyüş Turu Tarihi (17.26 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Ulster Müzesi

4128 Eyl 2016Gezilecek Yerler

Ulster Müzesi

Kuzey İrlanda’nın ulusal müzesi ve sanat galerisidir. İrlanda’daki çatışma dönemi, ülkedeki deniz yaşamı gibi geniş seçkilerin de yer aldığı müzede, İngiltere, İrlanda ve Avrupa resimleri ve yerel el işleri de sergilenmektedir. Pazartesi hariç diğer günlerin açık olduğu müze 10:00-17:00 saatleri arasında açıktır.

-

Belfast Kalesi

6728 Eyl 2016Gezilecek Yerler

Belfast Kalesi

Geleneksel kalelerden farklı olarak daha Viktoryen bir mimariye sahip olan Belfast Kalesi barok özellikler gösterir. Şehrin panoramasını da en iyi gözlemleyebileceğiniz kale içindeki Cellar Restoran’da öğleden sonra çayınızı yudumlayabilirsiniz.

-

Titanic Bot Turu

3028 Eyl 2016Gezilecek Yerler

Titanic Bot Turu

Belfast Titanic gemisinin inşa edildiği yerdir. Bu kara talihi turistik bir geziye çeviren Belfastlılar geminin inşa edildiği yerde bot turu düzenlemektedir. Titanic bölgesi adını verdikleri alanda gerçekleştirilen turun fiyatı 10 pound’dur.

-

Belediye Binası

928 Eyl 2016Gezilecek Yerler

Belediye Binası

1906’da açılan bina dönem mimarisini görmek açısından çok iyi bir örnektir. 2007 senesinde renovasyon amacıyla kapatılan bina 2009’da tekrar açılmıştır.

-

Saint Anne Katedrali

228 Eyl 2016Gezilecek Yerler

Saint Anne Katedrali

Belfast’ın bu büyüleyici yapısı Katedraller Bölgesi’ndedir. Aynı zamanda pek çok kafe ve restoranın da bulunduğu bu bölgeye gelmişken büyüleyici Saint Anne Katedrali’ni mutlaka görün.

-

Belfast ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-