Google+

Arama formu

Belfast’ta Gezilecek Yerler

Belfast’ta Gezilecek Yerler

Belfast tarihi yapıları, müzeleri kadar sokakları ve sokak sanatıyla da bir keşifler şehridir. Yürüyüşe çok uygun bu kentte dolaşırken karşınıza ne zaman nerede ne çıkacağı hiç belli değildir. Sürprizlerle dolu kent hakkında İrlanda ve İngiliz kültürüne dair fikir edinmek isteyenler için doğru adres tanımı yapılmaktadır.

Görülmesi gereken diğer yerler: St. George Pazarı, Botanik Bahçesi, Crown Likör Salonu,Belfast Hayvanat, Casemant Parkı, Politik Muraller, Barış Duvarı.

Belfast şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Pilot Street Homestay, Belfast Homestay Apartment, TSA Adelaide Avenue güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Rathgar Cottage, Gulliver's Gem, 62 Glen Road. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz The Culloden Estate and Spa, The Crescent Townhouse, Tara Lodge gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Belfast International Youth Hostel, Lagan Backpackers, Paddy's Palace Belfast tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Belfast aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Ulster Müzesi

Ulster Müzesi

Kuzey İrlanda’nın ulusal müzesi ve sanat galerisidir. İrlanda’daki çatışma dönemi, ülkedeki deniz yaşamı gibi geniş seçkilerin de yer aldığı müzede, İngiltere, İrlanda ve Avrupa resimleri ve yerel el işleri de sergilenmektedir. Pazartesi hariç diğer günlerin açık olduğu müze 10:00-17:00 saatleri arasında açıktır.

Belfast Kalesi

Belfast Kalesi

Geleneksel kalelerden farklı olarak daha Viktoryen bir mimariye sahip olan Belfast Kalesi barok özellikler gösterir. Şehrin panoramasını da en iyi gözlemleyebileceğiniz kale içindeki Cellar Restoran’da öğleden sonra çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Titanic Bot Turu

Titanic Bot Turu

Belfast Titanic gemisinin inşa edildiği yerdir. Bu kara talihi turistik bir geziye çeviren Belfastlılar geminin inşa edildiği yerde bot turu düzenlemektedir. Titanic bölgesi adını verdikleri alanda gerçekleştirilen turun fiyatı 10 pound’dur.

Belediye Binası

Belediye Binası

1906’da açılan bina dönem mimarisini görmek açısından çok iyi bir örnektir. 2007 senesinde renovasyon amacıyla kapatılan bina 2009’da tekrar açılmıştır.

Saint Anne Katedrali

Saint Anne Katedrali

Belfast’ın bu büyüleyici yapısı Katedraller Bölgesi’ndedir. Aynı zamanda pek çok kafe ve restoranın da bulunduğu bu bölgeye gelmişken büyüleyici Saint Anne Katedrali’ni mutlaka görün.