Google+

Arama formu

Siena

Siena Saat Farkı
Siena’da saat dilimi olarak “GMT+1” saat dilimi kullanılmaktadır. Türkiye...
Devamı oku
Siena Faydalı Bilgiler
Polis: 112 Ambulans: 118 İtfaiye: 115
Devamı oku
Siena Resmi Tatiller
24 Aralık –Vigilia di Natale, yani Noel Arifesi ve yarım gün tatil 25...
Devamı oku
Siena Festivaller
wikimedia.org Palio di Siena (Ağustos) Siena Film Festival (Ekim...
Devamı oku
Siena'da Alışveriş
nozio.com Siena’da alışveriş konusunda büyük mağazalar yerine genel olarak...
Devamı oku
Siena Gece Hayatı
palazzoravizza.it Siena’nın gece hayatı çok renkli olmasa da kent...
Devamı oku
İtalyan Mutfağı
pacsafe.com Siena’da muhteşem İtalyan mutfağı ve Toskana mutfağı ...
Devamı oku
Siena Gezilecek Yerler
larchitrave.com Siena İtalya’nın en çok turist çeken şehirlerinden biri...
Devamı oku
Siena Şehir İçi Ulaşım
photos.com.s3.amazonaws.com Siena’da her ne kadar otobüs hizmeti bulunsa...
Devamı oku
Siena'da Nerede Kalınır?
Siena oldukça küçük bir şehirdir. Ulaşım araçlarına gerek duymadan şehri...
Devamı oku
Siena'ya Nasıl Gidilir?
Siena’nın havalimanı yoktur bu yüzden uçuş yoluyla direk ulaşım mümkün...
Devamı oku
Siena'ya Ne Zaman Gidilir?
italia.it Siena yıl boyunca ılıman bir iklime sahiptir. Kış aylarında...
Devamı oku
Siena Vize İşlemleri
Siena’ya kırmızı ve yeşil pasaport sahipleri 90 günü geçmeyecek şekilde...
Devamı oku
Siena Konsolosluk Bilgileri
Telefon: 0039-06-445 94 200 / 0039-06 445 941 Faks: 00 39 06 494 15 26 E-...
Devamı oku
Siena Resmi Dili
Siena’da resmi dil olarak “İtalyanca” konuşulmaktadır.
Devamı oku
Siena Para Birimi
haber.sol.org.tr Siena’da para birimi olarak “Euro” kullanılmaktadır.
Devamı oku
Siena Nerededir?
Siena İtalya’nın ortasında bulunan Toskana eyaletine bağlı bir şehirdir.
Devamı oku
Siena Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Siena, İtalya’nın ortasında bulunan Toskana bölgesine bağlı bir...
Devamı oku

Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 EUR = 0.00
Priz Tipi Type L250V-16 A
Hava Durumu 10 ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 5℃
Şub 6℃
Mar 8℃
Nis 11℃
May 16℃
Haz 19℃
Tem 22℃
Ağu 22℃
Eyl 19℃
Eki 14℃
Kas 10℃
Ara 6℃
Kısa Kısa...
Ülke: İtalya / Nüfus: 54.000 / Resmi Dil: İtalyanca / Para Birimi: Euro / İklim: Ilıman İklim / Ortalama Kaç Günde Gezilir: 1 Gün / Big Mac İndex: 4.46$ (Türkiye 3,96$) / UNESCO Dünya Miras Listesi'ndeki Bölgeler: Şehir olduğu gibi listededir. 

Siena Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Siena, İtalya’nın ortasında bulunan Toskana bölgesine bağlı bir şehirdir. İtalya’nın en çok turist çeken şehirlerinden biri olan Siena şehri, UNESCO Dünya Mirasları Listesi'ne dâhildir. Günümüzde kentte 54.000 kişi yaşamaktadır.

Siena Hakkında Bilinmesi Gerekenler
tuscanyaccommodation.com

Siena, İtalya’nın ortasında bulunan Toskana bölgesine bağlı bir şehirdir. İtalya’nın en çok turist çeken şehirlerinden biri olan Siena şehri, UNESCO Dünya Mirasları listesine dâhildir. Günümüzde kentte 54.000 kişi yaşamaktadır.
 
Siena ortaçağdan fırlamış gibi görünen bir atmosfere sahiptir. Şehirde bulunan sanat eserleri, müzeleri, katedralleri, meydanları ve yöresel kültürü ile şehrin öne çıkan özellikleridir. Siena’da her yıl temmuz ve ağustos ayları arasında düzenlenen Palio at yarışları festivali ise şehrin en ünlü gelenekleri arasında olup birçok turist çekmektedir.

Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası

Yurtdışına çıkarken yaptırmanız gereken özel bir sigorta poliçesidir Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası. Bu sigortanın amacı seyahatiniz sırasında herhangi bir sağlık sorununa karşı güvence altında olmanızdır. Yurtdışı seyahat sağlık sigortasını vize başvurusuna gitmeden önce almanız gerekiyor. Nitekim ülkeler vize vermek için bu yurtdışı seyahat sağlık sigortasını talep ediyor. Birkaç yıl önceye kadar bu poliçeyi almak için mutlaka bir sigorta acentesine gitmeniz gerekiyordu. AXA Sigorta bu işi kolaylaştırdı. AXA Sigorta web sitesinden kolaylıkla alabileceğiniz bu poliçenin fiyatı ise 6 euro’dan başlıyor.

Yurtdışı seyahat sağlık sigortasını hemen alıp poliçeyi kenara koymanızı öneririz, böylelikle vizeye gitmeden bir işi kolaylıkla çözmüş olursunuz. Zaten yurtdışındayken hastalanırsanız ya da beklenmedik bir şey başınıza gelirse, masraflarınızın hızlıca sigorta tarafından karşılanması ile yüksek ücretler ödemekten de kurtulursunuz. Detaylı bilgi için tıklayın.

Siena Nerededir?

Siena İtalya’nın ortasında bulunan Toskana eyaletine bağlı bir şehirdir.

Geolocation

Siena Para Birimi


haber.sol.org.tr

Siena’da para birimi olarak “Euro” kullanılmaktadır.

Siena Resmi Dili

Siena’da resmi dil olarak “İtalyanca” konuşulmaktadır.

Siena Saat Farkı

Siena’da saat dilimi olarak “GMT+1” saat dilimi kullanılmaktadır. Türkiye ile arasında bir saatlik bir fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken, Siena’da 11.00’dir.

Siena Vize İşlemleri

Siena’ya kırmızı ve yeşil pasaport sahipleri 90 günü geçmeyecek şekilde vizesiz seyahat edebilmektedir. Bordo pasaporta sahip kişiler ise schengen vizesi başvurusu yapmalıdır.

Siena Konsolosluk Bilgileri

Siena'ya Ne Zaman Gidilir?


italia.it

Siena yıl boyunca ılıman bir iklime sahiptir. Kış aylarında yoğun şekilde yağış alan şehir 0’ın altını çok nadir görmektedir. Yaz aylarında ise oldukça sıcaktır. Siena’yı ziyaret etmek için en uygun zaman aralığı Mayıs – Eylül ayları arasıdır.

Siena'da Nerede Kalınır?

Siena oldukça küçük bir şehirdir. Ulaşım araçlarına gerek duymadan şehri bir günde gezebilirsiniz. Bu yüzden konaklayacağınız yeri şehir merkezinde ya da turistik mekânlara yakın seçmeniz faydalı olacaktır. Oteller genellikle şehir merkezinde yoğunlaşmıştır.

Siena onlarca otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli Booking.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle..

Siena Otel Önerileri booking-logo

Sehir Merkezine En Yakın Siena Otelleri
En Uygun Fiyatlı Siena Otelleri
Sizin İçin Seçtiğimiz Siena Otelleri
Ücretsiz WiFi hizmeti sunan Siena Otelleri

Siena'ya Nasıl Gidilir?

Siena’nın havalimanı yoktur bu yüzden uçuş yoluyla direk ulaşım mümkün değildir. Siena’ya en yakın şehir olan Firenze’ye havayolları ile Roma aktarmalı olarak gidebilir buradan da karayolu ile Siena’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Havayolu ile Roma aktarmalı olarak da gidilebilmektedir.

Siena Şehir İçi Ulaşım

Siena Şehir İçi Ulaşım
photos.com.s3.amazonaws.com

Siena’da her ne kadar otobüs hizmeti bulunsa da çok kısıtlı bir ağa sahip olduğu için şehri yürüyerek keşfetmeniz gerekecek. Bir tepenin üzerine kurulmuş oldukça küçük bir şehir olduğu için toplu taşımaya pek gerek duymayacaksınız. Eğer yine de otobüslerden faydalanmak isterseniz aşağıdaki linkten güzergâhlarına bakabilirsiniz. Otobüslerin ücreti ise 1.10 Euro’dur.

Siena Gezilecek Yerler

Siena Gezilecek Yerler
larchitrave.com

Siena İtalya’nın en çok turist çeken şehirlerinden biri olarak birçok gezip görülecek yere sahiptir. Özellikle tarihi yapıları, ortaçağ evleri ve mimarileri, katedralleri, meydanları ve en önemlisi her yıl Temmuz ayında düzenlenen Palio Yarışları ile ünlüdür.

İtalyan Mutfağı

İtalyan Mutfağı
pacsafe.com

Siena’da muhteşem İtalyan mutfağı ve Toskana mutfağı lezzetlerini tadabilirsiniz. Geleneksel Toskana mutfak kültürün ait yemekleri en kolay Duomo’da bulabilirsiniz. Bunun yanında St. Catherine House yakınında ki “La Chiacchiera” adlı restoranda Toskana’nın lezzetlerinden olan piciyi (ev yapımı kalın erişte) deneyebilirsiniz. Eğer Siena’yı sonbaharda ziyaret ederseniz siyah yer mantarı ile taglioliniyi de mutlaka denemelisiniz. Ayrıca “Tonno alla Mediterranea” isimli Akdeniz ton balığı da tadılması gereken deniz ürünleri arasındadır.

Siena Gece Hayatı

Siena Gece Hayatı
palazzoravizza.it

Siena’nın gece hayatı çok renkli olmasa da kent merkezinde eğlenmek için yeterli sayıda bar, kafe ve gece kulüpleri bulunmaktadır. Yerel halk genellikle şarap veya bira içmekte olup barları ve kafeleri tercih etmektedir. Öğrenciler ise dans ve gece kulüplerinin yanında barlara da rağbet gösterir. Mekânlar belli bir yerde yoğunlaşmasa da Via Dei Termini, Via Pantaneto ve Piazza II Campo caddelerinde kolaylıkla bulunabilmektedir. Buralarda eğlenmek ise genel oalrak pahalı olabilmektedir.

Siena'da Alışveriş


nozio.com

Siena’da alışveriş konusunda büyük mağazalar yerine genel olarak yerel butik dükkânlar sayı olarak daha çoktur. Siena’nın dar sokaklarında ve tarihi bölgelerinde; kravat, kumaş, nakış, güveç, takı, yerel gıdalar ve tabi ki şarap satan bol sayıda dükkân ve tezgâh bulunmaktadır. Via di Citta yani Siena’nın ana caddesi üzerinde ise bol sayıda deri bavul, cüzdan, çanta gibi ürünler satan mağazalar yer alır. Siena’da Fortezza Mediceana etrafında her Çarşamba günü büyük bir Pazar kurulmaktadır. Buradan taze gıda ve şarap alışverişlerinizi yapabilirsiniz.
 
Siena’da alışveriş yaparken mutlaka almanız gereken ürün ise kuşkusuz sızma zeytinyağıdır. Eğer ulaşmanız mümkünse 12 kilometre uzaklıkta bulunan Montestigliano’ya gidip, direk olarak etrafı zeytin ağaçları ile sarılı olan zeytin malikânesinden bu alışverişi yapabilirsiniz. Siena’da alışveriş yapmanın maliyeti ise ise aldığınız ürünün kalitesine göre değişmekte olup genel olarak normaldir.

Siena Festivaller


wikimedia.org

 • Palio di Siena (Ağustos)
 • Siena Film Festival (Ekim)
 • Siena Wine Festival (Nisan)
 • Siena Music Festival (Aralık)
 • Siena Jazz Festival (Kasım)

Siena Resmi Tatiller

 • 24 Aralık –Vigilia di Natale, yani Noel Arifesi ve yarım gün tatil
 • 25 Aralık – Natale, yani Noel ve resmî tatil günü.
 • 26 Aralık –Santo Stefano Günü ve yine resmî tatil
 • 1 Ocak –Capodanno, yani yılbaşı ve resmî tatil
 • 6 Ocak –Epifania, resmî tatil
 • 30 Mart- Paskalya Tatili
 • 19 Mart-Mafyanın kurbanları anısına tatil günü

Siena Faydalı Bilgiler

 • Polis: 112
 • Ambulans: 118
 • İtfaiye: 115