Simi Adası, Neoklasik mimarinin hakim olduğu limanının ve el değmemiş Yunan adası atmosferinin yanında plajlarıyla da oldukça cezbedici bir ada. Mayıs ayından Ekim ayına kadar denize girebileceğiniz adada birbirinden güzel plajların yanında gizli kalmış doğa harikası koylar da bulunuyor. Masmavi suların kenarında huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler için Simi mükemmel bir seçenek.

Agios Nikolaos ya da St. Nick, adanın en ünlü plajlarından biri. Altın sarısı kumları, masmavi ve dümdüz denizinin yanında plajda bir bar ve taverna da bulunuyor. Plajda şemsiye ve şezlong kiralayabileceğiniz gibi ağaçların yarattığı doğal gölgelerin altında havlularınızla da vakit geçirebilirsiniz. Agios Nikolaos, sahilin dümdüz ve denizin sığ olmasından dolayı özellikle çocuklarla zaman geçirmek için ideal bir plajdır. Merkezdeki limandan ya da Pedi Koyu’ndan deniz taksiler ile 20 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Pedi’den kayalıkların üzerindeki kırmızı halkaları takip ederek plaja yürüyerek ulaşmak da mümkündür.

Agia Marina, Pedi’nin girişinin kuzey tarafından bulunur. Pedi’den yürüyerek ve deniz taksiler ile ulaşabileceğiniz gibi merkezdeki limandan da deniz taksiler ile ulaşabilirsiniz. Agia Marina plajı adada denizin en berrak olduğu koylardan biridir. Deniz altındaki yaşama meraklıysanız burada şnorkel ile oldukça keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Koyda bir de plajın atmosferini daha da güzelleştiren kıyıya yüzerek ulaşılabilecek kadar yakın, bir kiliseye ev sahipliği yapan küçük bir ada bulunmaktadır. Ayrıca plajda kiralayabileceğiniz şezlong ve şemsiyeler ile bir taverna vardır.

Nanou Plajı, dik yamaçlar ile gizlenmiş upuzun bir koyda yer alır. Su aşırı temiz ve berraktır. Özellikle kıyıdan ilerledikçe çıplak gözle bile denizin dibindeki canlıları görebilirsiniz. Sahili orta boy çakıllardan oluştuğu için çocuklu aileler tarafından çok tercih edilmemektedir. Bu nedenle adanın diğer plajlarına göre daha sessiz sakin bir plajdır. Diğer plajlarda olduğu gibi burada da kiralık şemsiye ve şezlonglar bulabilirsiniz. Yeme-içme için de güzel bir taverna bulunur. Nanou’ya yürüyerek ulaşmak mümkündür ancak kayalık yollardan geçtiğiniz uzun bir yolculuk yapmanız gerekmektedir. Limandan kalkan deniz taksiler ile ulaşmak çok daha iyi olacaktır.

Nos Plajı ya da bilinen diğer adları ile ‘Paradise Beach’, ‘Town Beach’ adanın merkezinde, Saat Kulesi’nin sol tarafından ilerlediğinizde karşınıza çıkacaktır. Küçük çakıllar ve masmavi denizin hakim olduğu plaj oldukça popülerdir. Her zaman kalabalık olan tavernada yiyecek ve içecek lezzetli bir şeyler bulmak mümkündür.

Bu plajların yanında Toli, Marathounda, Nimborios ve Pedi plajları da adanın görülmeye değer plajlarındandır. Günlük düzenlenen tekne turları ile adanın farklı bölgelerinde bulunan, toplu taşıma ile ulaşımın olmadığı doğa harikası koylara gitmek de mümkündür.