Google+

Arama formu

Victoria (Mahe Island)

Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 SCR = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca -7.5℃
Şub -6.8℃
Mar -2.1℃
Nis 3.1℃
May 9.1℃
Haz 15℃
Tem 19℃
Ağu 18.8℃
Eyl 15.1℃
Eki 9.3℃
Kas 3.4℃
Ara -2.2℃
Genel Bilgiler / Rehber

Seyşeller'in başkenti ve en büyük şehri olan Victoria, Seyşeller'in en büyük adası Mahe'de yer alır. Afrika'daki en küçük başkent olan Victoria, ilk olarak İngiliz sömürgecileri tarafından kurulmuştur. Şehir, balıkçılık konusunda gelişmiş olduğundan şehirde çok sayıda konserve fabrikaları kurulmuştur.

Nüfus : 24.970
İklim / Hava Durumu

Ekvatora çok yakın bir ülke olmasına karşın alize rüzgarları iklimini yumuşatır. Haziran'dan Kasım ayına kadar ılık iklim egemendir. Mahe Adası'nda sıcaklıklar yıl boyunca 24-29 derece arasında değişmektedir. Başşehir Victoria ve çevresine düşen yıllık yağış miktarı yaklaşık 2.300 mm kadardır. Bu rakam yüksek bölgelere çıkıldıkça 3.550 mm'ye kadar yükselmektedir.

Nasıl Gidilir?

Türkiye'den Victoria'ya direkt uçuş bulunmamaktadır. Havayoluyla aktarmalı olarak gidebilirsiniz.

Victoria (Mahe Island) Turları
Ne Zaman Gidilir?

Sıcaklık genel olarak hep aynı seviyelerde olduğundan her dönem gidilebilir. Sıcaklıklar yıl boyunca 24-29 derece civarındadır. Yaz ayları, yılın en az yağış alan dönemi olduğundan, yaz aylarının daha ideal olduğu söylenebilir.

Nerede Kalınır?

Victoria Oteller

 • Hilton Seychelles Labriz Resort (*4),
 • Sunrise Small Hotel,
 • Calypha Guesthouse,
 • Le Meridien Barbarons
Tatiller / Bayramlar / Önemli Günler
Yemek / Restoran / Ne Yenir Ne İçilir?

Şehir, başkent olması nedeniyle pek çok restorana ev sahipliği yapar. Çin mutfağından Afrika mutfağına, Fransız mutfağından Hint mutfağına kadar pek çok dünya mutfağından seçenek sunar. Şehirde tadabileceğiniz en önemli lezzetler ise deniz ürünleridir. Özellikle kırlangıç balığı ziyaretçiler tarafından mutlaka tadılması gereken lezzetlerdendir.

Önemli Yerler / Gezilecek Yerler
 • Victoria Botanik Bahçeleri
 • Ulusal Müze
 • Saat Kulesi
 • Eski İngiltere mahkeme binası
 • Selwyn-Clarke Pazarı
 • Selwyn Koyu ve plajları
 • Eski İngiltere mahkeme binası
 • Doğa Bilimleri Müzesi ve Bay Selwyn Selwyn Clarke pazarı oldukça turist çekmektedir
Ne Yapılır?

Victoria'nın da üzerinde bulunduğu, ülkenin en büyük adası olan Mahe Adası'nda inanılmaz güzellikteki plajlarda büyük akvaryumlarda bile göremeyeceğiniz balıklarla yüzme şansını yakalayabilirsiniz. Şehirdeki en önemli aktiviteler sunduğu su sporlarıdır. Balık tutmak da adaya giden ziyaretçilerin dinlenmek için tercih ettiği bir aktivitedir. Ayrıca şehir turuna çıkarak renkli halk pazarlarından alışveriş yapabilir veya müze ve mimari yapıları gezebilirsiniz.

Gece Hayatı / Bar / Eğlence

Şehirde gece hayatı oldukça renklidir. Gece kulüpleri hem hafta içi hem de hafta sonu oldukça hareketli ve kalabalıktır. Haftada bir kaç gün, büyük mekanlarda çeşitli Afrika ülkelerinin yerel dans gösterileri de gece hayatını oldukça hareketlenmektedir. Lovenut Nightclub şehirdeki en önemli gece kulübü olarak gösterilmektedir. Büyük otellerin barları da seçenekler arasındadır.

Alışveriş / Ne Alınır?

Büyük alışveriş merkezlerinin bulunmadığı şehirde yerel pazarlar her şeyi bulabileceğiniz yerlerdir. Özellikle tropik meyveler oldukça lezzetlidir. Ayrıca yerel giysiler, sepetler, hasır ürünler, takılar ve yerel el işleri bulabileceğiniz en önemli ürünlerdir. Su sporları ülkenin en önemli aktivitesi olduğundan gerekli malzemeleri alabileceğiniz pek çok yer bulunur.

Festival / Fuar

Ülkenin en önemli festivali olan Creole Festivali'nin en renkli kutlandığı yer başkent Victoria'dır. Festival, Ekim ayında düzenlenir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler

Şehir oldukça güvenlidir. Küçük ve turistik bir şehir olması sebebiyle ufak hırsızlıklar da dışında çok fazla suç işlenmemektedir. Ancak son yıllarda metamfetamin üretiminin başlaması ile birlikte tecavüz oranları artmıştır. Bu nedenle özellikle gece saatlerinde ıssız ara sokaklara girmemekte ve sahil bölgelerinde yalnız dolaşmamakta yarar vardır. Victoria'nın uluslararası havaalanı vardır. Ayrıca ulusal stadyum ve devlet kurumları da bu şehirdedir. Victoria'nın başlıca ihracat ürünleri ise vanilya, hindistan cevizi, hindistan cevizi yağı, kara kaplumbağası kabuğu ve sabundur.

Seyşeller Vizesi

Umuma mahsus Pasaport hamili Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Diplomatik, Hususi ve Hizmet Pasaport hamili Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.