Google+

Arama formu

ANNECY GEZİ NOTLARI

Bu yazı Gezimanya üyesi BEYHAN COŞKUN tarafından yazılmıştır. Yazılarınızı sitemizde yayınlamak isterseniz üye olabilirsiniz.

Annecy; Fransa’nın güneydoğusunda yer alan, İsviçre sınırına çok yakın küçük ve şirin bir tatil merkezi. Şehir, Avrupa’nın en temiz gölünün yanında kurulmuş ve şehrin içinden kanallar geçiyor. Kanalların üzerine kurulmuş tarihi ve güzel köprüleri, gölün karşı kıyısında bulunan Alp Dağları’nın eşsiz manzarası, eski şehrin bozulmamış tarihi dokusu bu şehri güzelleştiriyor. Şehir; kışın kayakçıların, yazın su sporları yapan tatilcilerin favori mekânları arasında yer alıyor.

Cenevre’den Lyon’a giderken bu güzel şehri de gezme fırsatı buluyoruz. Çok fazla zamanımız yok. Gölün kenarında konaklama yapılabilecek oteller görüyoruz. Umuyoruz; daha sonra uzun süreli kalıp, berrak suları ile bizi etkileyen bu masmavi gölde yüzme fırsatı da bulabiliriz.

ANNECY GEZİ REHBERİ

Annecy Gölü

Göl çevresini keşfetmek için tekne turu yapabilirsiniz. Çeşitli rotalar ve fiyatlar mevcut. Gölde ayrıca yelken kulüpleri de bulunuyor. Deniz bisikleti kiralayarak gezmek de mümkün.

Annecy şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz RESIDENCE ALBIGNY STUDIO VUE SUR LAC güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Appartement duplex, lumineux et calme, Art Bay appartement (Parking), l'appart du 7. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz La Canopée Annecy centre, Le VII, LP's house gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Le boudoir du lac, Premiere Classe Annecy Cran-Gevrier, Appartement calme 1-4 personnes tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Annecy aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Annecy

Le Palais de I'Île: Annecy Tarih Müzesi

Eski Ortaçağ hapishanesi, şimdi ise Annecy Tarih Müzesi olarak hizmet veriyor. Kanallar arasında bulunan konumuyla turistler tarafından en çok fotoğrafı çekilen ve beğeni toplayan yer.

Faydalı Bilgiler:
Adres: 3 passage de l'Île F - 74000
Telefon: 0450650814
E-mail: musees@agglo-annecy.fr
Website: http://musees.agglo-annecy.fr

Annecy-1

Ücret: 3,50 € (12 yaş ve altı ücretsiz)
Ziyaret saatleri: Haziran-Eylül: 10.30-18.00, Ekim-Mayıs: (Salı günleri kapalı) 10.00-12.00 / 14.00-17.00

Bridge of the Thiou - Thiou Köprüsü

Annecy eski şehir merkezinde bulunan bu köprü üzerinden şehrin en güzel fotoğraflarını çekebilirsiniz.

Faydalı bilgiler:
Adres: r. Perrière F - 74000 Annecy74000Annecy

Annecy-2

Lover's Bridge: Aşıklar Köprüsü

Vasse Kanalı’nın girişinde bulunan bu köprü üzerinden şehrin en güzel manzaralarını seyredebilirsiniz.

Faydalı bilgiler:

Annecy-3

Adres: Pont des Amours F - 74000 Annecy74000Annecy

Old Annecy - Eski Şehir

Eski şehir merkezinde yayalara ayrılmış bölgede zevkli bir yürüyüş yapabilirsiniz. Bu bölgede restoranlar, kafeler, dondurmacılar, el sanatları satan dükkânlar yan yana sıralanmış.

Faydalı bilgiler:
Adres: r. Jean-Jacques-Rousseau F - 74000 Annecy74000Annecy

Annecy-4

www.supergezginler.com