Google+

AVRUPA'NIN EN YÜKSEK NOKTASI: INTERLAKEN

79615 Eyl 2017Gezi Notu
bidurulunyaabidurulunyaaGezgin15 Eyl 20177960 Yorum

Alp Dağları'nın eteklerinde, iki gölün arasındaki cennet: Interlaken.

Bern'den Interlaken için yeniden yola düştüm. Interlaken, İsviçre'nin Bern kantonunda yer alıyor. Thun ve Brienz Gölleri arasına kurulmuş, şirin, yeşil, oksijeni bol mis gibi bir kasaba (adı da iki gölün arasında anlamına geliyor). Interlaken'a ulaşana kadarki tren yolculuğunda manzara harika. Interlaken West ve Interlaken Ost olmak üzere 2 tren istasyonu var, araları trenle 5 dakika, yürüyerek 15 dakika.

Bern

 Paket turlarda kaçırılmaması gereken en güncel ve ekonomik kampanyalar şöyle: Bansko Kayak Turu – 1 Gece Bedava, Bansko Kayak Turu – Ücretsiz Kayak Eğitimi, Lapland Turu - Son dakika 200 Euro indirim, %25 indirimli Prag Turu, Sicilya & Malta Turu – Son dakika %5 indirim, Belgrad Turu - %25 indirim , Prag Turu 14 Şubat Özel – Son Dakika %5 İndirim

Interlaken, doğayla iç içe olabileceğiniz, trekking yapabileceğiniz, oksijene doyabileceğiniz bir yer. Interlaken'da neler yapabilirsiniz? Kasabanın iki yanında uzanan Alp Dağları'nın eteklerindeki yürüyüş rotalarından birini seçip zirvelere doğru yürümeye başlayabilirsiniz. "Yürüyerek yorulurum" derseniz, dakikası şaşmayan teleferiklerle de zirvelere çıkabilmeniz mümkün. Yamaç paraşütü yaparak o güzelim manzarayı bir de yukarıdan süzülerek izleyebilirsiniz.

Interlaken' ı bu kadar çekici kılan başka özelliği de şüphesiz Avrupa'nın en yüksek noktası olması ve dünyanın en yüksek tren istasyonu Jungfrau'nun burada yer alması (3.455 metre). 3 günlük kısa Zürih turumda Interlaken ve Jungfrau'yu sonradan keşfettiğim için Jungfrau'ya gitme şansı elde edemedim. Sanırım başka bir 3 günü daha İsviçre'ye ayırıp, Interlaken'da konaklayip Jungfrau'ya çıkmak için bahanem de olmuş oldu.


Yurtdışı seyahatlerinde beklenmedik sağlık sorunlarının ve aksaklıkların bütçenizi sarsmaması için mutlaka bir Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmanız gerekir.

Zaten birçok ülke vize işlemleri sırasında bu sigortayı zorunlu olarak talep etmektedir. www.axasigorta.com.tr ‘ye girerek sadece birkaç dakika içinde üstelik 6 Euro’dan başlayan fiyatlarla sigortanızı online olarak alabilirsiniz. İyi yolculuklar… Detaylar için tıklayın.


Bern şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Bed and Breakfast Wildrose, Beauvilla Bern, Casita: Your Home in Bern. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Nydeck, Hotel Schweizerhof Bern & THE SPA gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Innere Enge, Heart of Bern, Savoy tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Bern aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Bern-1

Interlaken'da görülebilecek yerler arasına, 1.274 metre yükseklikteki ahşap evleriyle tam bir Heidi kasabası olan Wengen kasabasını, Männlichen Zirvesi'ni (2.230 metre) ve Harder Kulm Zirvesi'ni (1.322 metre) eklemenizi tavsiye ederim.

Bern-2

Bern-3

Zürich gezime başlamadan önce daha iyi araştırıp Interlaken ve Jungfrau hakkında bilgi sahibi olmuş olsaydım kuşkusuz Zürich'te konaklamak yerine Interlaken'da konaklardım ve zamanımın çoğunu buradaki kasabalarda ve zirvelerde geçirirdim sanırım. Ben İsviçre gezimden yeşile ve oksijene doymuş, huzurla dolu olarak dönmüştüm. Umarım sizin içinde aynı etkiyi yaratır, yeşiliniz bol olsun!
 

Bern şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Interlaken: Tandem Paragliding Uçuş (132.69 €), Mt. Pilatus Kendinden Yönlü Gezi: Lucerne's Landmark Mountain (50.95 €), Bern: Zürih veya Lucerne Küçük Grup Turu (130.92 €), Zürih Şehir Turu Best: Rhine Falls ve Stein am Rhein (79.61 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar