Google+

TEKRAR MERHABA SRI LANKA

43008 Ağu 2016Gezi Notu
TUĞÇE YILMAZTUĞÇE YILMAZEditör08 Ağu 20164300 Yorum

Döndüğünüzde maceralarınızı anlatırken yüzünüzden tebessümün eksik olmadığı bazı ülkeler vardır; gittiğinizde huzurla dolarsınız, döndüğünüzde tekrar gitmek için yol ararsınız. İşte Sri Lanka da benim için böyle bir ülke. “Bir sığınaktır Sri Lanka” başlıklı yazımdan genel olarak Sri Lanka ile ilgili izlenimlerimi okuyabilirsiniz. Yazı için tıklayınız.

Beruwala

Daha önce üç kez ziyaret etme fırsatı bulduğum Sri Lanka’ya bu kez Cinnamon Hotels ve Sri Lanka Turizm Organizasyonu'nun bir etkinliği olan TBC Asia Blog Ödülleri kapsamında davetli olarak gidiyorum. Üstelik bu kez yanımda Gezimanya 2015 Seyahat Bloggerları Yarışması'nın birincisi Çağlar Erözgen de var. Gezimanya 2015 Seyahat Bloggerları Yarışması'nın geçtiğimiz sene birinciye verdiği ödül Sri Lanka seyahati ve dünyaca ünlü bloggerlar ile TBC Asia etkinliğinde tanışma fırsatıydı. Bakalım bu sene ne olacak?

Beruwala-1

Daha önce Sri Lanka’ya ya Doha üzerinden ya da direkt uçuşlarle gitmiştim. Hatta bir seferinde tüm ailem gitti; ben bir gece Doha’da kalıp onları Sri Lanka seyahatinin ikinci gününde yakalamak zorunda kalmıştım. “Sri Lanka’ya Uçuş Macerası” adıyla kaleme aldığım yazıma buradan ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda bu yazıda havaalanından Colombo merkeze nasıl gidebileceğinize dair ipuçları da var :)

Ancak bu kez SriLankan Airlines ile uçacağım. Ancak SriLankan Airlines’ın İstanbul’a direkt uçuşu olmadığından önce Frankfurt’a uçtuk, oradan da oldukça keyifli ve rahat bir yolculukla Kolombo’ya.

Beruwala-2

Beruwala şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Coco Villa Resort, Cinnamon Bey, Nirvega. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Hotel Sumadai, The Palms gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Taprospa '' Footprints", Roy Villa Beach Hotel, Panorama Guest House tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Beruwala aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Kolombo’ya varışımızda bizi turizm ofisinden karşıladılar. Sadece bizi değil tabii ki, bizimle birlikte aynı uçakta gelen dünyanın çeşitli yerlerinden pek çok bloggerı da. Herkesin toparlanmasını beklerken birbirimizle tanışma fırsatı da bulduk. Ardından bizi bekleyen araca binerek, doğruca Cinnamon Lakeside.

Otele ulaştık. Burada biraz dinlenme ve enfes bir kahvaltı sonrası tekrar yola çıkmak üzere tüm bloggerlar ile lobide buluştuk. Gelmeden önce Sri Lanka’da görmek istediğimiz bölgeyi baştan belirtmiştik. Doğu, Merkez, Kuzey ya da Güney bölge seçebiliyorduk. Ben daha önceki seyahatlerimde merkez, kuzey ve doğu yaptığım için bu kez güneyi seçtim. Lobide tüm bloggerlar seçtiğimiz bölgelere göre gruplandık ve 4 gün sonra Kolombo‘da yeniden buluşmak üzere ayrılıp bizi bekleyen otobüslere bindik. Bakalım Güneyde bizi ne maceralar bekliyor?

Beruwala şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Kandy ve Nuwara Eliya: Colombo 2 Gün Turu (198.55 €), 8 Gün, 7 Gece - Sri Lanka Turu Glory (453.2025 €), Colombo'dan Kandy'nin Tam Gün Özel Turu (284.87 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
Etiketler: 
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar