Çin Hakkında Ufkunuzu Genişletecek 16 Şaşırtıcı Gerçek

Çin, bu ara corona virüsünün ortaya çıktığı yer olması nedeniyle hepimizin gündeminde. Bazılarımız duygusal olarak düşünüp durmaksızın Çin’i kötülerken diğerlerimiz de Çin’e atılan lafları faşist bularak ülkeyi koruyoruz.

Bugün hazırladığımız içerikte Çin’in bu kadar gündemde olmasından dolayı ülkeyi daha çok keşfetmek isteyebileceğinizi düşünerek hareket ettik ve Çin ile ilgili garip bilgileri derledik. Bu 16 madde ile ülkeyle ilgili ufkunuz genişleyebilir. Hepinize sağlıklı günler.

1

1.Çin'de yeni askerlerin eğitimi esnasında başların dik, çenelerin yukarıda durması için, yakalarına küçük ama oldukça sivri bir iğne takılıyor.

2.Ketçap aslında bir Çin buluşudur. Salamura balık sosu olarak kullanılan ketçabın Çince adı ise şöyleymiş ke-tsiap.

3.100 milyonu aşkın Çin vatandaşı günlük sadece 1 Amerikan dolarıyla geçiniyor.

4.Çin'de idam edilerek öldürülme oranı dünyanın her hangi bir bölgesine göre 4 kat daha fazla.

2

5.Çin'in bazı bölgelerinde yumurtalar genç ve bakir çocukların idrarında haşlanıyorlar çünkü bunun zerafet, incelik ya da daha lezzetli olduğunu düşünüyorlar. Aslında ne düşündüklerini biz de anlamadık.

6.Çin hükümeti çocuk politkası ya da çocuk önlemi diyebileceğimiz bir takım planlara sahip çünkü her yıl binlerce kız çocuğu terk ediliyor ve 1 milyonu aşkın kürtaj gerçekleşiyor. Tüm bunların nedeni ise erkek çocukların oranının artmasına yardımcı olmak.

7.Resimde görünen mağara konutlarına yaodongs deniliyor. Bu bölgede tam 30.000.000 kişi yaşıyor ki bu da Avustralya'nın toplam nüfusundan daha fazla demek.

8.Çin'in Beijing bölgesinde bir gün için önlem almaksızın, özgürce nefes almak 21 adet sigara içmekle eşdeğer.

3

9.Çin'de playstation ve diğer yabancı oyunlar illegal sınıfına giriyorlar.

10.Çin'de her yıl 19 milyon kedi yemek olarak tüketiliyor.

11.Dünyanın en büyük alışveriş merkezi Çin'de yer alıyor fakat küçük bir sorun var buranın %99'u boş.

12.Çin'de kadınlar için bakirelik kavramı çok önemli çünkü oldukça yüksek fiyatlar söz konusu. Bu sebepten kızlık zarı yenileme operasyonlarına 700 doları aşkın ücretler ödeniyor.

4

13.Çin o kadar korkunç bir hava kirliliğine sahip ki, bu kirli hava Pasifik Okyanusu boyunca ilerleyip San Francisco'yu dahi kirletmeye yetiyor.

14.Agresif olmaları ve iyi görme yetenekleri sebebiyle kazlar, polis güçleri tarafından köpek yerine kullanılıyor.

15.Marş halindeyken üniformanın kol boyunun sabit olması için, askerler kolları bir çubuğa bağlı olarak yürümeye alışıyorlar. Bu sayede üniforma kol uzunluğu hiç değişmiyor.

16.Akıllı telefon bağımlıları Çin'de kendilerine ait yolda yürüyorlar, böylece normal yayalara çarpmaları engellenmiş oluyor.