Google+

Arama formu

Norwich

Polis: 911 İtfaiye: 911 Ambulans: 911
Devamı oku
1 Ocak-Yeni Yıl Mart/Nisan-Good Friday ( Günü her yıl değişir) Mart/Nisan-...
Devamı oku
Zengin kültürü ve tarihiyle İngiltere için bir mücevher gibi olan Norwich...
Devamı oku
Norwich büyük bir şehir olduğundan alışveriş olanakları da oldukça...
Devamı oku
Norwich gece hayatı açısından pek hareketli değildir. Buna rağmen kent...
Devamı oku
cisabroad.com Norwich yemek kültürü çağdaş İngiliz mutfağının etkisi...
Devamı oku
​ İngiltere’nin yaşayan Orta Çağ şehirlerinden biri olan Norwich, zengin...
Devamı oku
Norwich toplu taşıma konusunda gelişmiş bir şehirdir. Şehir içi ulaşımda...
Devamı oku
Norwich’de konaklayacağınız oteli ana caddelere ve gezeceğiniz bölgelere...
Devamı oku
Norwich’e Türkiye'nin herhangi bir şehrinden direkt uçuşlar...
Devamı oku
Norwich denize kıyısı bulunan ve Gulf Stream sıcak su akıntısından...
Devamı oku
Norwich’e Diplomatik pasaport sahipleri dışında ki herkes vizeye tabidir....
Devamı oku
Türkiye Cumhuriyeti Londra Başkonsolosluğu  Adres: Rutland Lodge Rutland...
Devamı oku
Türkiye Cumhuriyeti Londra Başkonsolosluğu (Büyükelçilikte vardır.) Adres...
Devamı oku
Norwich GMT +0 saat dilimini kullanmaktadır. Türkiye’de kullanılan GMT+2...
Devamı oku
Norwich’de resmi dil olarak “İngilizce” konuşulmaktadır.
Devamı oku
Norwich para birimi olarak “İngiliz Sterlini” kullanmaktadır.
Devamı oku
Norwich, Birleşik Krallık sınırları içinde bulunan İngiltere'nin...
Devamı oku
Norwich, Birleşik Krallığın İngiltere ülkesinin doğusunda bulunan ...
Devamı oku
Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 GBP = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 4℃
Şub 5℃
Mar 6℃
Nis 8℃
May 12℃
Haz 15℃
Tem 16℃
Ağu 17℃
Eyl 14℃
Eki 10℃
Kas 7℃
Ara 4℃
Kısa Kısa...
Ülke: İngiltere / Nüfus: 132.000 / Resmi Dil: İngilizce / Para Birimi: Sterlin / İklim: Ilıman İklim / Ortalama Kaç Günde Gezilir: 1 Gün / Big Mac Index: 4.51 $ (Türkiye 3.87 $)

Norwich Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Norwich Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Norwich, Birleşik Krallığın İngiltere ülkesinin doğusunda bulunan Norfolk Kontluğu’nun en büyük şehridir. 12. yüzyıldan beri şehir statüsüne sahip olan Norwich’in nüfusu ise 132.000’dir.

İngiltere’nin yaşayan Orta Çağ şehirlerinden biri olan Norwich, zengin kültürü ve tarihiyle İngiltere için bir mücevher gibidir. Önceden tüccarların ticaret yolu olarak kullanılan Wensum Nehri, şehir merkezinin içinden geçerek kentin çehresiyle bir bütünlük sağlamaktadır. İngiltere’nin en yüksek nefli ikinci katedrali, etkileyici Norman Kalesi, büyüleyici sokakları, yarı ahşap çarpık mimarileri ve doğasıyla Norwich, sakinlik ve huzurun şehridir.
 

Tanıtıcı Video:
 

 

Norwich Nerededir?

Norwich, Birleşik Krallık sınırları içinde bulunan İngiltere'nin doğusundaki Norfolk Kontluğu’nun en büyük şehridir.

Norwich Gezilecek Yerler

Norwich Gezilecek Yerler

İngiltere’nin yaşayan Orta Çağ şehirlerinden biri olan Norwich, zengin kültürü ve tarihiyle İngiltere için bir mücevher gibidir. İngiltere’nin en yüksek nefli ikinci katedrali, etkileyici Norman kalesi, büyüleyici sokakları, mimarileri ve doğasıyla Norwich, sakinlik ve huzurun şehridir. Başlıca gezilecek yerleri; Norwich Katedrali, Elm  HillsSainsbury MüzesiNorwich Katedrali ve Norfolk Broads ve dahasıdır.

Norwich'e Ne Zaman Gidilir?

Norwich denize kıyısı bulunan ve Gulf Stream sıcak su akıntısından etkilenen bir şehirdir. Bu yüzden konumuna göre oldukça ılımandır. Yaz ve kış ayları ne çok sıcak ne de çok soğuk geçmemektedir. Norwich’e en ideal seyahat aralığı mayıs-ağustos ayları arasıdır. Bunun yanında öart ayında Norwich'te mart ayında Fashion Week haftası, eylül ayında ise Yeme ve İçme Festivali yapılmaktadır. Bunlar ve daha fazla festival için yazımızın festivaller başlığına göz atabilirsiniz ve bu dönemlerde şehri ziyaret edebilirsiniz. 

Norwich'e Nasıl Gidilir?

Norwich’e Türkiye'nin herhangi bir şehrinden direkt uçuşlar bulunmamaktadır. Ancak Manchester ve Londra üzerinden aktarmalı olarak Norwich’e gidebilirsiniz. Bunun yanında İngiltere'nin herhangi bir yerinden tren ile de Norwich Tren İstasyonu'na ulaşabilirsiniz. 

Norwich şehrine ulaştıktan sonra etrafı kolayca gezmek için araç kiralamanız mümkündür. Aşağıdaki arama kutusunu kullanarak, tek bir tıklamayla tüm ünlü firmalardan araç kiralama teklifi alabilirsiniz.

Araç Kiralama

Norwich'de Nerede Kalınır?

Norwich’de konaklayacağınız oteli ana caddelere ve gezeceğiniz bölgelere göre belirlemeniz, size şehri keşfederken zaman kazandıracaktır. Norwich’in her bir yanında konaklayabileceğiniz uygun oteller bulunabilmektedir. En popüler konaklama bölgeleri ise St. Andwers, Colegate, Fishergate, Benedicts, Dreham ve George Caddesi üzerindeki otellerdir.

Norwich pek çok otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli HotelsCombined.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle.

Norwich Otel Önerileri hotelscombined-logo

Sehir Merkezine En Yakın Norwich Otelleri
En Uygun Fiyatlı Norwich Otelleri
Sizin İçin Seçtiğimiz Norwich Otelleri
Norwich Ev Kiralama

Norwich Şehir İçi Ulaşım

Norwich Şehir İçi Ulaşım

Norwich toplu taşıma konusunda gelişmiş bir şehirdir. Şehir içi ulaşımda otobüs ve taksiler kullanılmaktadır. Bu araçlarla şehrin hemen hemen her yerine ulaşmak mümkündür. Otobüsler şehrin en yaygın kullanılan toplu taşıma araçlarıdır. Gelişmiş bir taşıma ağına sahip olduklarından, ulaşım için ilk alternatifiniz olabilir. Otobüsler toplam 3 bölgeye ayrılmıştır. Ücretler aşağıda ki gibidir.

Norwich Gece Hayatı

Norwich gece hayatı açısından pek hareketli değildir. Buna rağmen kent artan öğrenci nüfusuyla beraber yavaş yavaş hareketlenmeye başlamıştır.  Bistrolar, publar, kafeler ve barlar şehrin ana eğlence mekânlarını oluşturmaktadır. En ünlü eğlence bölgeleri ise St. Andwers, Colegate, Fishergate, Benedicts, Dreham ve George Caddesi’nde bulunmaktadır. Andwers Caddesi'nde kentin en iyi geleneksel publarını bulabilirsiniz.

Norwich’de eğlence mekânlarında genellikle bira tüketilmektedir. Woodforde's Brewery, The Walpole Arms, The Bird in Hand gibi mekânlar Norwich'te geleneksel publar arasında bulunmaktadır. Bunun dışında gidebileceğiniz mekânlar arasında Murderers Pub, Fat Cat Norwich ve The Eagle adlı publar da şehirde gidebileceğiniz publar arasında bulunmaktadır. 

Norwich'de Alışveriş

Norwich büyük bir şehir olduğundan alışveriş olanakları da oldukça gelişmiştir. Şehir merkezine yapılan yeni alışveriş merkezleri, butik eğlence alanları, bohem sokakları ve açık pazarlarıyla alışverişin her türlüsü Norwich’de mümkün olmaktadır. Bu açık pazarların tarihi saksonlara kadar gitmektedir. Burada moda ve tasarımcıların ürünlerini alabileceğiniz birçok mağaza da bulunmaktadır. Şehrin ana caddelerinden George ve Benedict üzerinde birçok bistro ve restoranın yanında ünlü markaların mağazaları ve butik dükkânlar da bulabilirsiniz.
Boyama kitaplarından retro Canaries bahçe cücelerine, şehirdeki hediyelik eşya dükkanlarında sevdikleriniz için satın alabileceğiniz harika Norwich / Norfolk temalı hediyelikler bulunmaktadır. Sanata meraklı iseniz şehrin en iyi sanat galerileri olan Anteros Arts Foundation - The Gallery ve Country & Eastern’den sanat eserleri alabilirsiniz. Özel dizay edilmiş kişisel hediyelikler için Sutton Pottery, St Gregory's Antiques & Collectables, Lisa Angel ve Nadia's Henna Happiness Studio size göre. Şehirdeki alışveriş merkezleri ise kısaca Norwich Market, Royal Arcade, intu Chapelfield, Castle Mall, Looses Emporium, Magdalen Street olarak sıralanabilir.  Ev hediyesi arıyorsanız Leslie Terrance Home Gift & Garden ve Norfolk Children's Book Centre’a uğrayabilirsiniz.

Norwich Festivaller

Zengin kültürü ve tarihiyle İngiltere için bir mücevher gibi olan Norwich'te katılabileceğiniz birçok festival bulunuyor. Müzik festivallerinden moda festivallerine kadar çeşitli festivalleri bulabileceğiniz şehirde sizin için seçtiklerimizden bazıları aşağıdadır. 

 • UEA Spring Literary Festival (Şubat)
 • Norwich Fashion Week (Mart)
 • The Broads Outdoor Festival (Mayıs)
 • Norfolk & Norwich Festival (Mayıs)
 • Worlds Festival 'Festival in a Day' (Nisan)
 • Wymondham Music Festival (Haziran)
 • Lord Mayor's Celebrations (Haziran)
 • Norwich Summer Festival (Haziran)
 • Norwich Food & Drink Festival (Eylül)

Norwich Saat Farkı

Norwich GMT +0 saat dilimini kullanmaktadır. Türkiye’de kullanılan GMT+2 ile arasında 2 saatlik bir fark vardır. Türkiye’de saat 12.00 iken, Norwich’de 10.00’dur.

Norwich Resmi Dili

Norwich’de resmi dil olarak “İngilizce” konuşulmaktadır.

Norwich Para Birimi

Norwich para birimi olarak “İngiliz Sterlini” kullanmaktadır.

Norwich Vize İşlemleri

Norwich’e Diplomatik pasaport sahipleri dışında ki herkes vizeye tabidir. Diplomatik pasaportu olan vatandaşlar, 180 gün içinde 90 günü geçmeyecek şekilde vizesiz seyahat edebilmektedirler. Bordo ve yeşil pasaport sahipleri ise İngiltere vizesi başvurusunda bulunmalıdır.

Norwich Dış Temsilcilikleri

Türkiye Cumhuriyeti Londra Başkonsolosluğu 

 • Adres: Rutland Lodge Rutland Gardens, Knights bridge London, İngiltere, Birleşik Krallık
 • Telefon: +44 20 7591 69 00
 • Web adresi için tıklayınız.

Norwich Resmi Tatiller

 • 1 Ocak-Yeni Yıl
 • Mart/Nisan-Good Friday ( Günü her yıl değişir)
 • Mart/Nisan-Easter Monday ( Good Friday'dan sonraki pazartesidir.)
 • Mayıs-Bank Holiday (Mayısın ilk pazartesisi)
 • Mayıs- Spring Bank Holiday (Mayısın son pazartesisi)
 • 12 Temmuz- Orangemen's Day (Yalnızca K.İrlanda'da kutlanır.)
 • 25 Aralık- Noel
 • 26 Aralık- Boxing Day

Norwich Faydalı Bilgiler

 • Polis: 911
 • İtfaiye: 911
 • Ambulans: 911