Google+

Arama formu

Beşiktaş'ta Hüseyin Yılmaz'ın Mozaik Sergisi Başlıyor

Bu yazı Gezimanya üyesi Serhan Türkmen tarafından yazılmıştır. Yazılarınızı sitemizde yayınlamak isterseniz üye olabilirsiniz.
Biraz iş stresinden uzaklaşıp kentin sanatsal aktivitelerine dalmaya ne dersiniz? Mesela bu toprakların 5000 yıllık bir geleneği olan mozaik sanatını keşfetmeye? Öyleyse, işte önümüzdeki dönemde kaçırmamanız gereken bir aktivite: Gezimanya’nın kurucularından Tuğçe Yılmaz Özbilgi ve Murat Özbilgi'nin değerli babası Hüseyin Yılmaz’ın mozaik sergisi. 3 yıl önce Gaziantep Mozaik Müzesi’ni ziyaret ettikten sonra mozaik sanatına ilgisi artan ve hemen orada mozaik yapımı için gerekli malzemelerini alıp İstanbul’a dönünce mozaik yapmaya başlayan Hüseyin Yılmaz, o günden beri bu sanat ile ilgileniyor.

Beşiktaş'ta Hüseyin Yılmaz'ın Mozaik Sergisi Başlıyor

Bu sergide Hüseyin Yılmaz’ın güzel mozaik eserlerini görme şansınız olacak. Bu çalışmalardan bazı örnekler ise aşağıda.

Beşiktaş'ta Hüseyin Yılmaz'ın Mozaik Sergisi Başlıyor-1               Beşiktaş'ta Hüseyin Yılmaz'ın Mozaik Sergisi Başlıyor-2              Beşiktaş'ta Hüseyin Yılmaz'ın Mozaik Sergisi Başlıyor-3

Hüseyin Yılmaz’ın kendi çalışmalarının yer aldığı sergi; Beşiktaş Belediyesi Sergi Salonu'nda 7 Ocak 2019'dan 13 Ocak 2019’a kadar sürecek. Yılmaz'ın mozaik çalışmaları, geçtiğimiz sonbaharda Bodrum Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü'nde sergilenmişti. Sanatçı, ayrıca mozaik tarihi ve yapım teknikleriyle ilgili workshoplar da vermişti. 

Beşiktaş'ta Hüseyin Yılmaz'ın Mozaik Sergisi Başlıyor-4

Beşiktaş'ta Hüseyin Yılmaz'ın Mozaik Sergisi Başlıyor-5   Beşiktaş'ta Hüseyin Yılmaz'ın Mozaik Sergisi Başlıyor-6

Kısacası mozaik dolu bir hafta İstanbul'da sizi bekliyor. Hepinizi sergiye bekliyoruz!

Adres: Beşiktaş Belediyesi Sergi Salonu, Nisbetiye Mahallesi Aytar Caddesi Başlık Sokak No:1 Beşiktaş
Telefon: 444 44 55