Piknik Severler İçin Dünyanın En Güzel Piknik Noktaları

1- Villa Borghese Bahçeleri- Roma, İtalya

Pizza, zeytin, enginar ve elbette bir şişe şarap,  tarihi kalıntılara ev sahipliği yapan ve Rönesans’ın izlerini taşıyan Roma’da, Villa Borhgese Bahçeleri’nde piknik yapmak için yeterlidir. Piazza del Popolo yakınında bulunan Villa Borghese Bahçeleri, şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler için oldukça mükemmel manzarasıyla en uygun piknik noktalarından birini oluşturmaktadır. 

2- Jardin des Tuileries- Paris, Fransa

Çeşmeler, heykeller, müzeler ve sayısız rahat sandalyeler Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Jardin des Tuileries bahçesini neredeyse dünyanın en sakin yeri haline getiriyor. Jardin des Tuileries, turistlerin ve yerli halkın dinlenmek ve piknik yapmak için tercih ettiği uğrak yerlerden biridir. 

Piknik

3- Kirstenbosch Botanik Bahçesi- Western Cape, Güney Afrika

Kirstenbosch Botanik Bahçesi, Masa Dağı yamaçlarında olağanüstü sağlam ve zarif bir alanda piknik yapmak isteyenler için Cape Town’dan yeşile, kırsala doğru kaçışta en uygun yerlerden biridir. 7,000 'den fazla bitki türü ile tıbbi ve kokulu bitkilere adanmış sergi alanlarının yanı sıra Güney Afrika'nın ulusal çiçeği olan kral potea da bu büyük botanik bahçesinde yetiştirilmektedir. 

4- Singapur Botanik Bahçeleri- Singapur

Singapur Botanik Bahçeleri’ni ziyaret edenler, dünyanın en işlek şehirlerinden birinin, Singapur’un kalbinde tropikal yağmur ormanı olduğunu görünce şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar. Ulusal Orkide Bahçesi, burada bulunan binden fazla yerli tür ve iki binden fazla melez bitki türünü korumayı yıllardır sürdürüyor. Büyük bir alana yayılmış olan bu cennet bahçe, yemyeşil tropik yağmur ormanı ile her yıl ziyaretçilerin ilgi odağı olmasını başarıyor. 

Piknik

5- Point Reyes Ulusal Sahili- Kaliforniya

San Francisco’nun kuzeyinde bulunan 70.000 dönümlük muhteşem doğa harikası yarımada, yaban hayatı bakımından zengindir. Yırtıcı kuşlardan geyiğe kadar içinde pek çok farklı türde hayvanı barındıran Point Reyes Ulusal Sahili deniz fillerinin sıkça tercih ettiği bir kıyı şeridi ile sınırlanmıştır. 

6- Aran Adaları- İrlanda

İrlanda'nın en eski arkeolojik kalıntılarını barındıran Aran Adaları’nda Feribot turuna başlamadan önce turistlerin yapmayı tercih en çok tercih ettiği aktivitelerden biri de somon balığı avlamak. Adayı oluşturan yemyeşil arazilerden buldukları yiyecekleri yanlarına alan ziyaretçiler, Atlantik Okyanusu üzerinde piknik yapma şansına erişebiliyorlar.

Piknik

7- Haleakala Ulusal Park- Hawaii Haleakala

Ulusal Park’ı ziyarete gelenler genellikle gün doğumuna karşı piknik yapma adetini bilen kişilerden oluşur. Parkın özelliği, Maui'nin Haleakala volkanının zirvesinde güneş doğarken kahvaltı yapma fırsatını size sunuyor olmasıdır. Burada sıcaklık sürekli değiştiği için bazen kat kat giyinmek zorunda kalabilir, bazen de sıcaktan bunalabilirsiniz. Zirveden iniş yaklaşık 27 kilometre olduğundan dolayı burada birkaç saat piknik yapabilir ve parkurun sadece küçük bir kısmını görmeyi planlayabilirsiniz. 

8- Ulusal Heykel Bahçesi- Washington

Yaz boyunca genellikle buradaki piknikçiler kulaklıklarıyla çimlere uzanıp Jaz müziği dinlerler. Ulusal Sanat Galerisi’nin bir uzantısı olarak, Louise Bourgeois, Alexander Calder ve Roy Lichtenstein gibi sanatçıların 17 tane üç boyutlu sanat eseri Ulusal Heykel Bahçesi’nde sergilenmektedir. Piknik için hazırlıksız olanlar, bahçenin yakınındaki Pavilion Café’yi tercih ediyorlar. 

Piknik

9- Huayna Picch- Peru

Yaklaşık 9.000 metre yükseklikte bulunan Machu Picchu, 15. yüzyıldan kalma kalıntıları üzerinde barındırır. Huayna Picch tepesinden etrafın görünümü adeta nefes kesicidir. Bu kayalık dik zirveye tırmanış sonucunda şehrin panoramik görüntüsü tüm yorgunluğunuzu alacaktır. 

10- Milford Sound- Yeni Zelanda

Yağmur ormanları, Yeni Zelanda'nın en ünlü simgelerinden biri haline gelmiştir. Milford Sound’da bulunan derin fiyortlar, uçurumlar, şelaleler ve 4.000 metrelik kayalık tepe de Yeni Zelanda’ya gelenlerin görmeyi tercih ettiği turistlik mekânlardır. Queenstown’dan bölgeye kalkan otobüsler Güney Alpler boyunca dağları, ormanı ve gölleri adeta birer ayna gibi yolculara göstermektedir. 

Piknik